Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
sobota, 30 maja 2020 08:03

Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 tys. zł (plus VAT). Władze Krakowa w okresie pandemii obniżyły klubowi czynsz do 33 tys. zł (VAT). Przedpoprzedni prezes spółki Arena Operator Gdańsk zarządzającej stadionem miał sezony w których zarabiał ponad 280 tys. zł.


Prezydent Gdańska wokół prawi frazesy o opresji rządu wobec samorządów, ale podległe jej instytucje mają nielichy problem z podejmowaniem decyzji na rzecz różnych podmiotów uwzględniające nowe okoliczności wynikające z zagrożenia koronawirusem. Tymczasem w Krakowie władze Wisły Kraków zawarły aneks do umowy z instytucją komunalną zarządzającą stadionem i na czas pandemii piłkarzom obniżono czynsz ze 100 tys. zł (plus VAT) do 33 tys. zł (plus VAT) za jeden mecz. Choć wcześniej prezydent Majchrowski wobec klubu był bardzo wymagający...

alt


Gdański operator stadionu, spółka Arena Operator, należąca w części do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, a w części do Areny Gdańsk, nie miał zamiaru odnieść się do nowej sytuacji. Lechia za mecz derbowy ma zapłacić 130 tys. zł (plus VAT), bo, jak się wydaje, spółka eksploatująca stadion też ma w okresie epidemii kłopot z przychodami z jego eksploatacji. Ponadto, jak się dowiaduje "Gazeta Gdańska" nowy prezes spółki Łukasz Wysocki - zastąpił Tomasza Niskiego, który zmienił Tomasza Kowalskiego, który zamienił Borysa Hymczaka - uważa, że Lechia otrzymuje środki z umowy reklamowej z miastem, które uwzględniają komercyjną eksploatację stadionu.


Tyle, że jak ustaliła "GG" administracja Dulkiewicz nie przelewa środków z tej umowy na konto klubu. To zresztą nie pierwszy taki przypadek. Po zdobyciu Pucharu Polski prezydent Gdańska wręczyła jeszcze na stadionie czek na milion złotych, a potem klub przez wiele miesięcy czekał ne realizację tej piarowskiej kokieterii.


Radę nadzorczą spółki Arena Operator Gdańsk tworzą Włodzimierz Bartosiewicz(dyrekcja rozbudowy miasta, dochód raportowany ok. 300 tys zł), Elżbieta Machalińska Litwin i od niedawna Ryszard Trykosko, obecnie wiceprezes NDI, jeden z najdroższych menedżerów w gdańskiej strefy komunalnej w minionych latach. Jeden z poprzednich prezesów w sprawozdaniu za 2014 rok wykazał dochód na poziomie 280 tys. zł.


"Kochani Lechiści" aktualnie nie są prezydent Dulkiewicz potrzebni, najbliższe wybory za ponad 3 lata.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież