NFZ wysyła aneksy przedłużające umowy z lekarzami POZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów na ok... Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
środa, 28 października 2020 19:34
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
Trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Drużyna PiS kompletowana na wybory: stocznie i opieka zdrowotna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 września 2015 16:05

Podczas poniedziałkowego Zarządu Regionu Gdańskiego Janusz Śniadek, lider PiS w woj. pomorskim i były przewodniczący NSZZ „S” zaprezentował kandydatów partii w październikowych wyborach parlamentarnych. Szef pomorskich struktur liczy na uzyskanie po 4-5 mandatów w okręgach wyborczych gdyńskim i gdańskim.Jedynką na gdańskiej liście PiS będzie Jarosław Sellin, historyk i dziennikarz, poseł od 2005 roku, w 2014 roku otrzymał 23 tys. głosów, był członkiem KRRiTV, a w wyborach prezydenckich był wiceszefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Na drugim miejscu znajdzie się obecny poseł Kazimierz Smoliński, a na trzecim – poseł Andrzej Jaworski. Kolejne miejsca listy to prof. Grzegorz Raczak, kardiolog, a na 5. pozycji znalazł się radny gdański Grzegorz Strzelczyk. Na szóstym miejscu znalazł się wiceprzewodniczący „S” w Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz.


Listę w okręgu gdyńsko-słupskim otworzy Jolanta Szczypińska, w latach 80. była współzałożycielką NSZZ „Solidarność” Służby Zdrowia w Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku, a od lat 90 działała w Porozumieniu Centrum. Janusz Śniadek będzie miał pozycję 2. Jak sam powiedział nie zabiegał o pierwsze miejsce listy.


–  Bycie na czele wyborczej listy jest nobilitacją. Proponowano mi start z „jedynki” z Gdańska, ale wolałem zachować wierność środowisku gdyńskiemu, z którego pochodzę – dodał Śniadek.  


Trzecie miejsce przypadło posłance Dorocie Arciszewskiej- Mielewczyk, na miejscu czwartym znalazł się Jerzy Barzowski, radny Sejmiku, były burmistrz Bytowa i były poseł z listy AWS, a na piątym Edmund Głombiewski, były starosta lęborski.


Jerzy Miotke, kandydat na senatora w okręgu Gdynia-Puck, od 1968 r. związany zawodowo z przemysłem stoczniowym, opozycjonista, członek NSZZ „S”, były wiceprezydent Gdyni, wieloletni samorządowiec, w 1998 r. rekomendowany przez NSZZ „S”. Będzie się zmagał m.in. ze Sławomirem Rybickim, byłym ministrem w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, kandydatem PO. Jednym punktów jego programu będzie wspieranie rodzimego przemysł stoczniowego. Sam prowadzi firmę w tej branży, utworzonych na bazie dawnych pracowników Stoczni Gdynia.
– Nie budujemy statków dla naszych armatorów. Obecnie tylko dwa okręty są budowane na rzecz armatora rodzimego. To „Kormoran” i „Ślązak”, budowane ze środków MON. Na terenie Stoczni Gdynia reaktywowano kilka podmiotów zajmujących się zadaniami z gospodarki morskiej. Problemem jest to, że żaden ze statków nie znajdzie armatora krajowego. Wszystkie projekty są rozwiązaniami prototypowymi. Nie ma seryjności. Stąd rentowność jest pod znakiem zapytania. Zyskiem jest praca, ale nie powinniśmy dać się sprowadzić do wykonywania niespecjalistycznej roboty. Dramatem przemysłu okrętowego jest brak własnych biur projektowo-konstrukcyjnych, a przecież myśl intelektualna i wiedza projektantów jest podstawą – przekonywał Jerzy Miotke.    


Z kolei Kazimierz Janiak, były poseł AWS, były członek KK NSZZ „S”, obecnie związany z ruchem SKOK, kandyduje do Senatu w okręgu kwidzyńsko-malborskim. Tam zmierzy się z Leszkiem Czarnobajem, kandydatem PO.


Jednym z motywów kampanii PiS będą procesy przekształceń własnościowych w ochronie zdrowia.
- Robi się to kosztem pacjentów. Formuła, w której zdrowie staje się towarem, a pacjent kosztem w województwie pomorskim jest dotkliwie stosowana – mówi Śniadek.


Program „500 plus”, który lansuje Beata Szydło prezentował Śniadek posługując się danymi GUS o poziomie ubóstwa. Pomysł PiS polega na przyznaniu świadczenia 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko. Progiem jest dochód 800 zł na osobę w rodzinie.
- W Polsce ubóstwo skrajne, czyli wegetacja poniżej minimum egzystencji dotyka ponad 7,4 procent naszej populacji a wśród dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia co dziesiąte dziecko żyje w sytuacji ubóstwa skrajnego. To są dane zatrważające – mówi poseł Śniadek, uzasadniając projekt „500 plus”.  

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież