Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Debata "Teraz Praca"

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 grudnia 2012 19:27

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w ramach projektu "Systematycznie do celu" organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie odbyła się debata "Teraz Praca" dotyczącą aktywizacji zawodowej klientów pomocy społecznej."Systematycznie do celu" to projekt systemowy realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (dawniej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) od 2008 roku. Beneficjentami projektu mogą zostać osoby bezrobotne lub zatrudnione. Celem jest zwiększenie aktywności społeczno-zawodowej osób będących w wieku aktywności zawodowej zagrożonych wykluczeniem społecznym i korzystającym z pomocy gdańskiego MOPR. W trakcie czterech lat trwania projektu 2300 osób ukończyło (lub kończy) warsztaty z Treningu Umiejętności Zawodowych. 25 procent beneficjentów projektu podejmowało pracę, a 20 procent usamodzielniało się.


Debata została podzielona na trzy panele dyskusyjne: ZASOBY, SUKCESY, MOŻLIWOŚCI. W dyskusji wzięło udział prawie 30 prelegentów.
W pierwszym panelu - ZASOBY - zaprezentowano najważniejsze działania mające na celu aktywizację zawodową klientów pomocy społecznej. O inicjatywach i pomysłach swoich instytucji opowiedzieli: Ewa Ostrogórska i Iwona Piotrowska z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Maria Michaluk i Beata Markowska z Powiatowego Urzędu Pracy, Mariusz Wilk i Katarzyna Niwińska z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Alina Kaszkiel-Suska - Gdańska Spółdzielnia Socjalna, Agnieszka Nowak z Osiedla Sitowie, Katarzyna Gonia - Projekt "Systematycznie do celu".


W drugim panelu - SUKCESY - przedstawiono działania i rezultaty osiągnięte na przykładzie beneficjentów. W tej części prelegentami byli: Agata Marjańska - asystent rodziny i Małgorzata Wiśniewska - beneficjent, Agata Zaborowska - asystent i Anna Klein - beneficjent, Beata Krzemińska - asystent i Katarzyna Jarmuż - beneficjent, Danuta Bełcikowska - asystent i Katarzyna Ziółkowska - beneficjent, Maria Michaluk - kierownik/doradca zawodowy i Maria Schewe - klient PUP.


Podczas trzeciego panelu - MOŻLIWOŚCI - debaty przedsiębiorców - dyskutowano o możliwości zatrudnienia klientów pomocy społecznej w ocenie przedsiębiorców. W dyskusji udział wzięli: Agnieszka Filoda i Emilia Krysztopowicz - Security System MS Sp. z o.o., Anna Bruska - Impel Cleaning Sp. z o.o., Anna Łukaszewska i Bogdan Królikowski - Antema Sp. z o.o., Barbara Witerska - Dom Pomocy Społecznej "Starogardzka", Magdalena Piskor i Andrzej Sułkowski - Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież