Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Debata "Teraz Praca"

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 grudnia 2012 19:27

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w ramach projektu "Systematycznie do celu" organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie odbyła się debata "Teraz Praca" dotyczącą aktywizacji zawodowej klientów pomocy społecznej."Systematycznie do celu" to projekt systemowy realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (dawniej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) od 2008 roku. Beneficjentami projektu mogą zostać osoby bezrobotne lub zatrudnione. Celem jest zwiększenie aktywności społeczno-zawodowej osób będących w wieku aktywności zawodowej zagrożonych wykluczeniem społecznym i korzystającym z pomocy gdańskiego MOPR. W trakcie czterech lat trwania projektu 2300 osób ukończyło (lub kończy) warsztaty z Treningu Umiejętności Zawodowych. 25 procent beneficjentów projektu podejmowało pracę, a 20 procent usamodzielniało się.


Debata została podzielona na trzy panele dyskusyjne: ZASOBY, SUKCESY, MOŻLIWOŚCI. W dyskusji wzięło udział prawie 30 prelegentów.
W pierwszym panelu - ZASOBY - zaprezentowano najważniejsze działania mające na celu aktywizację zawodową klientów pomocy społecznej. O inicjatywach i pomysłach swoich instytucji opowiedzieli: Ewa Ostrogórska i Iwona Piotrowska z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Maria Michaluk i Beata Markowska z Powiatowego Urzędu Pracy, Mariusz Wilk i Katarzyna Niwińska z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Alina Kaszkiel-Suska - Gdańska Spółdzielnia Socjalna, Agnieszka Nowak z Osiedla Sitowie, Katarzyna Gonia - Projekt "Systematycznie do celu".


W drugim panelu - SUKCESY - przedstawiono działania i rezultaty osiągnięte na przykładzie beneficjentów. W tej części prelegentami byli: Agata Marjańska - asystent rodziny i Małgorzata Wiśniewska - beneficjent, Agata Zaborowska - asystent i Anna Klein - beneficjent, Beata Krzemińska - asystent i Katarzyna Jarmuż - beneficjent, Danuta Bełcikowska - asystent i Katarzyna Ziółkowska - beneficjent, Maria Michaluk - kierownik/doradca zawodowy i Maria Schewe - klient PUP.


Podczas trzeciego panelu - MOŻLIWOŚCI - debaty przedsiębiorców - dyskutowano o możliwości zatrudnienia klientów pomocy społecznej w ocenie przedsiębiorców. W dyskusji udział wzięli: Agnieszka Filoda i Emilia Krysztopowicz - Security System MS Sp. z o.o., Anna Bruska - Impel Cleaning Sp. z o.o., Anna Łukaszewska i Bogdan Królikowski - Antema Sp. z o.o., Barbara Witerska - Dom Pomocy Społecznej "Starogardzka", Magdalena Piskor i Andrzej Sułkowski - Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież