Politycy PiS apelują aby marszałek Bonna zrezygnował z zasiadania w za... » Poseł Kacper Płażyński i Jerzy Barzowski, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji ... Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
niedziela, 26 stycznia 2020 19:22
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
Po raz piąty w tym sezonie LOTOS PKH zmierzył się z KH Energą Toru ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Biura do nieba - 35 pięter w Oliwie?

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 maja 2016 19:59

Na razie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak wysoki budynek powstanie na terenie Olivia Business Centre. Póki co, według informacji uzyskanych przez „Gazetę Gdańską” z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, inwestor otrzymał zgodę ministerstwa na odstępstwo od warunków technicznych w zakresie rozwiązań przeciwpożarowych dla budynku o 3 kondygnacjach podziemnych i 35 nadziemnych. Powstanie wysokiego biurowca pozostaje póki co w sferze spekulacji.Obecne pozwolenia na budowę w obszarze, na którym znajduje się kompleks biurowców „Olivia Business Centre” i powstaje właśnie nowy wieżowiec „Olivia Star”, zakładają budowę wieżowców do 16 kondygnacji, o czym poinformowała „Gazetę Gdańską” Anna Dobrowolska – inspektor z Referatu Prasowego Urzędu Miasta Gdańska.
– Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę budynków 7, 12, 16 - kondygnacyjnych – poinformowała Anna Dobrowolska.


altCiekawa okazała się odpowiedź na nasze pytanie dotyczące zmian pozwoleń na budowę i uzyskanie pozwolenia na budynki o 35 kondygnacjach lub wyższe.
– Inwestor uzyskał zgodę Ministra na odstępstwo od warunków technicznych w zakresie rozwiązań przeciwpożarowych dla budynku o wysokości 3 kondygnacje podziemne i 35 kondygnacji nadziemnych. Inwestor składa taki wniosek do Ministra za pośrednictwem Miasta, stąd o tym wiemy – odpowiedziała „Gazecie Gdańskiej” Anna Dobrowolska.


altJednocześnie inwestor, być może póki co, nie wystąpił z wnioskiem o zmianę pozwoleń na budowę.
– Do Urzędu nie wpłynął jeszcze wniosek o wydanie pozwolenia na budowę według projektu zamiennego – poinformowała Anna Dobrowolska.


„Olivia Business Centre” nie chce ujawnić ile metrów będzie miał nowy biurowiec.
– To tajemnica handlowa i nie będziemy tego komentować – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Paweł Pinker, specjalista ds. marketingu „Olivia Business Centre”.


Na pytania o doniesienia prasowe dotyczące wysokości „Olivia Star” i plotki, jakoby wieżowiec miał mieć 35 kondygnacji również nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
– To również jest tajemnica handlowa, a doniesienia to pogłoski, których nie komentujemy – odpowiedział Paweł Pinker.
Musimy zatem poczekać na oficjalne ogłoszenie wysokości „Olivia Star”.


altO naszych ustaleniach poinformowaliśmy radnego Jaromira Falandysza, który od nas dowiedział się o sprawie i dlatego nie mógł odnieść się do przedstawionych przez „Gazetę Gdańską” doniesień. Radny powiedział również, że będzie ostrożnie przyglądał się sprawie.


alt„Gazeta Gdańska” zapytała również Tomasza Struga – przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Oliwa, jak jego zdaniem tak duży budynek, gdyby oczywiście powstał, wpłynąłby na krajobraz Oliwy.


– Myślę, że wpłynąłby negatywnie na krajobraz Oliwy niestety. Górowałby nad Oliwą, byłby widoczny z każdego miejsca, może nawet z Parku Oliwskiego i zaburzyłby harmonię Starej Oliwy – powiedział Tomasz Strug. – Szkoda, że tak duże obiekty miałyby powstać w sąsiedztwie historycznej zabudowy.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież