„Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias... Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta » Jerzy Borowczak, poseł PO, jeden z robotniczych organizatorów strajków sierpniowych w Stoczni Gdańsk... Nominacje do Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności » W historycznej dla niezależnego ruchu związkowego NSZZ „S” i najnowszych dziejów Polski Sali BHP Sto...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
wtorek, 12 listopada 2019 22:11
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Lotos PKH - Comarch C ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Biura do nieba - 35 pięter w Oliwie?

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 maja 2016 19:59

Na razie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak wysoki budynek powstanie na terenie Olivia Business Centre. Póki co, według informacji uzyskanych przez „Gazetę Gdańską” z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, inwestor otrzymał zgodę ministerstwa na odstępstwo od warunków technicznych w zakresie rozwiązań przeciwpożarowych dla budynku o 3 kondygnacjach podziemnych i 35 nadziemnych. Powstanie wysokiego biurowca pozostaje póki co w sferze spekulacji.Obecne pozwolenia na budowę w obszarze, na którym znajduje się kompleks biurowców „Olivia Business Centre” i powstaje właśnie nowy wieżowiec „Olivia Star”, zakładają budowę wieżowców do 16 kondygnacji, o czym poinformowała „Gazetę Gdańską” Anna Dobrowolska – inspektor z Referatu Prasowego Urzędu Miasta Gdańska.
– Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę budynków 7, 12, 16 - kondygnacyjnych – poinformowała Anna Dobrowolska.


altCiekawa okazała się odpowiedź na nasze pytanie dotyczące zmian pozwoleń na budowę i uzyskanie pozwolenia na budynki o 35 kondygnacjach lub wyższe.
– Inwestor uzyskał zgodę Ministra na odstępstwo od warunków technicznych w zakresie rozwiązań przeciwpożarowych dla budynku o wysokości 3 kondygnacje podziemne i 35 kondygnacji nadziemnych. Inwestor składa taki wniosek do Ministra za pośrednictwem Miasta, stąd o tym wiemy – odpowiedziała „Gazecie Gdańskiej” Anna Dobrowolska.


altJednocześnie inwestor, być może póki co, nie wystąpił z wnioskiem o zmianę pozwoleń na budowę.
– Do Urzędu nie wpłynął jeszcze wniosek o wydanie pozwolenia na budowę według projektu zamiennego – poinformowała Anna Dobrowolska.


„Olivia Business Centre” nie chce ujawnić ile metrów będzie miał nowy biurowiec.
– To tajemnica handlowa i nie będziemy tego komentować – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Paweł Pinker, specjalista ds. marketingu „Olivia Business Centre”.


Na pytania o doniesienia prasowe dotyczące wysokości „Olivia Star” i plotki, jakoby wieżowiec miał mieć 35 kondygnacji również nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
– To również jest tajemnica handlowa, a doniesienia to pogłoski, których nie komentujemy – odpowiedział Paweł Pinker.
Musimy zatem poczekać na oficjalne ogłoszenie wysokości „Olivia Star”.


altO naszych ustaleniach poinformowaliśmy radnego Jaromira Falandysza, który od nas dowiedział się o sprawie i dlatego nie mógł odnieść się do przedstawionych przez „Gazetę Gdańską” doniesień. Radny powiedział również, że będzie ostrożnie przyglądał się sprawie.


alt„Gazeta Gdańska” zapytała również Tomasza Struga – przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Oliwa, jak jego zdaniem tak duży budynek, gdyby oczywiście powstał, wpłynąłby na krajobraz Oliwy.


– Myślę, że wpłynąłby negatywnie na krajobraz Oliwy niestety. Górowałby nad Oliwą, byłby widoczny z każdego miejsca, może nawet z Parku Oliwskiego i zaburzyłby harmonię Starej Oliwy – powiedział Tomasz Strug. – Szkoda, że tak duże obiekty miałyby powstać w sąsiedztwie historycznej zabudowy.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież