Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akcja Konkursowa „Siostro, Bracie -zostań w chacie” - konkursy online wyzwaniem nowej rzeczywistości

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 kwietnia 2020 14:26

Po raz pierwszy Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku zorganizowały akcję konkursową „Siostro, Bracie - zostań w chacie”, która ze względu na okres pandemii została przygotowana online.
Każda z bibliotek była odpowiedzialna za konkursy skierowane od przedszkolaków po uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa pomorskiego. Główną ideą akcji było wsparcie nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży w trudnym czasie zawieszenia zajęć szkolnych i kwarantanny, która wymogła na uczniach przymusowy pobyt w domu.


Ze względu na fakt, iż konkursy odbyły się online, o najlepszych pracach decydowało głosowanie na facebooku poprzez „polubienia”, a nie ocena komisji konkursowej.


PBW w Gdańsku przygotowała 4 konkursy, z których każdy był skierowany do odpowiedniej grupy odbiorców. Największą popularnością cieszył się konkurs „Chcę być taki jak…” na który wpłynęło 55 prac plastycznych, które przystąpiły do konkursu. Autorzy przedstawili bohaterów z którymi się utożsamiali. Były to przede wszystkim postacie z książek, ale i bohaterowie z filmów również cieszyły się duża popularnością. Uczniowie z najmłodszych klas chcieli być jak „Nela reporterka”, „Hermiona”, „Pielęgniarka” czy „Elsa”. Wzruszającą pracę wykonał m.in. Adran Bank z SP w Brusach, który chce być taki jak „Moja Mama” czy Lana Leszczyńska, która chce być taka jak „Merida Waleczna”.


Prace były wykonane różnymi technikami: od rysunków kredkami np. „Elsa” Amelii Kłos z SP w Cyganach, poprzez wyklejanki np. „Zygzak Mc Queen”, którego autorem jest Sebastian Kamiński ze Słupska, czy prace wykonane farbami m.in. Magdalena Steinke, która chce być jak „Smok Szczerbek”.


Każda z tych prac zasługuje na uwagę i pochwałę, gdyż uczniowie wykazali się twórczą postawą i wielkim zaangażowaniem w wykonaniu zadania konkursowego. Laureatami konkursu „Chce być taki jak..” zostali: Roksana Majsterek z SP Nr 9 w Malborku, Kornel Tutkowski SP Nr 2 w Redzie oraz Marcelina Miranowicz z SP w Kowalach.

alt

Roksana Majsterek z SP Nr 9 w Malborku


alt

Kornel Tutkowski SP Nr 2 w Redzie


alt

Marcelina Miranowicz z SP w Kowalach


Ciekawym wyzwaniem dla starszych uczniów był udział w konkursie „Sleeveface: książka w domowej przestrzeni”, który promował zainteresowania czytelnicze oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnej technologii. Z połączenia tych elementów powstały zdjęcia, które cechowała pomysłowość, kreatywność, zaangażowanie nie tylko samego autora, ale i członków rodziny. Trzy najlepsze prace wykonali: Zuzanna Kołodziejska z SP w Leśniewie, Piotr Bieliński z SP w Nowej Karczmie oraz Kacper Komorowski z SP Nr 5 w Redzie. Bardzo ciekawą, a zarazem pomysłową pracę zaprezentowała Martyna Stolz z SP Nr 11 w Tczewie „Podróże z bratem w czasie kwarantanny”, za którą otrzymała wyróżnienie.

alt

Zuzanna Kołodziejska z SP w Leśniewie


alt

Piotr Bieliński z SP w Nowej Karczmie


alt

Kacper Komorowski z SP Nr 5 w Redzie


Do uczniów klas VII – VIII SP oraz uczniów szkół ponadpodstawowych skierowany został konkurs „Zainspiruj innych”, wymagający umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. Jak można było przewidzieć młodzież wykazała się ogromną pomysłowością, kreatywnością i poczuciem humoru. Laureatami zostali: Maja Borek z SP Nr 1 w Człuchowie, Julia Czaja z ZSZiO w Kartuzach, oraz Aneta Mielewczyk, ZSZiO w Kartuzach.


Bardzo wzruszającą pracę na konkurs „Myślę więc czytam”, który rozwijał zainteresowania czytelnicze oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnej technologii przesłała Zuzanna Grzybowska z SP w Łęgowie. Jej filmik „Przyjaźń” poruszył serca przede wszystkich tych, którzy cenią przyjaźń człowieka ze zwierzętami.


Organizatorzy Akcji Konkursowej „Siostro, Bracie – zostań w chacie” bardzo dziękują wszystkim uczestnikom mając nadzieję, że przygotowanie prac konkursowych było interesującym wyzwaniem, dającym poczucie zadowolenia i radości. Wszyscy uczestnicy zasługują na wielkie brawa.


Wszystkie prace konkursowe oraz pełną listę laureatów można znaleźć na stronie internetowej biblioteki pedagogicznej w Gdańsku www.pbw.gda.pl

Wyniki konkursów
Chcę być taki jak...

konkurs rozwijający umiejętności plastyczne oraz kreatywność młodszych uczniów, adresowany do uczniów klas 0-III szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego.

Laureaci:
Roksana Majsterek SP Nr 9 w Malborku, praca pt. Nela reporterka
Kornel Tutkowski SP Nr 2 w Redzie, praca pt. Herkules
Marcelina Miranowicz SP w Kowalach, praca pt. Super girls

Wyróżnienia:
Awieruszko Dominika, kl. I z SP Nr 3 w Pruszczu Gdańskim; praca pt. Martynka
Bank Adam, kl. 0 z SP w Bolszewie; praca pt. Moja Mama
Bank Adrian kl. 0 z SP w Bolszewie; praca pt. Moja Mama
Bielińska Anna, kl. 3 z SP Nr 1 w Brusach; praca pt. Hermiona
Biernath Oliwier, kl. 2 z SP w Lichnowach; praca pt. Żółw Franklin
Brasel Alicja, z SP w Leźnie; praca pt. Merida Waleczna
Brasel Natalia SP w Leźnie; praca pt. Calineczka
Bronowski Igor, kl. 3 z Zespołu Szkół Katolickich w Malborku; praca pt. Harry Potter
Brzozowski Robert, SP w Lublewie; praca pt. Yoda
Cylkowska Dominika, SP Nr 52 w Gdyni; praca pt. Zosia z ulicy Kociej
Cheba Michał, a kl. 3 z SP Nr 8 w Malborku; praca pt. Harry Potter
Chernytska Anzhelika, SP Nr 3 z Pruszczu Gdańskim; praca pt. Gimnastyczka
Chmarzyńska Agata , kl. 1 z SP Nr 18 w Gdyni; praca pt. Myszka Minnie
Chojnowska Maja, kl. 3 z SP Nr 75 w Gdańsku; praca pt. Tuptuś
Chojnowska Natalia, kl. 0 z SP Nr 89 w Gdańsku; praca pt. Emotki
Dudko Zuzanna, kl. 3 z SP w Kostkowie; praca pt. Projektantka mody
Durlik Szymon, z SP nr 1 w Gdańsku; praca pt. Smok Smaug
Formella Marcin, z SP w Wejherowie; praca pt. SpongeBob Kanciastoporty
Gruca Karolina, kl.0 z SP 47 w Gdańsku; praca pt. Calineczka
Haftka Adam, kl. 2 z SP Nr 89 w Gdańsku; praca pt. Lekarz
Jakubczak Hanna, kl. 0 z SP Nr 8 w Słupsku; praca pt. Molang
Jopek Wiktora, kl. 2 z SP w Lęborku; praca pt. Pielęgniarka
Kacperek Weronika, kl. 2 z SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku; praca pt. Gabi
Kamińska Julia, kl. 3 z SP w Liczu; praca pt. Hugh Lofting
Kamiński Sebastian, kl. 0 z SP Nr 8 w Słupsku / Oddział Przedszkolny PM nr 12 "Niezapominajka"; praca pt. Zygzak Mc Queen;
Karpińska Hanna, z SP nr 37 w Gdyni; praca pt. Nela mała reporterka
Klaszyńska Magdalena, kl.2 z SP Nr 2 w Czersku; praca pt. Soy Luna
Klimek Wiktoria, SP im Św. Jana De La Salle w Gdańsku; praca pt. Mała Syrenka
Kłos Amelia, kl. 2 z SP w Cyganach; praca pt. Elsa
Kosendowska Julia, kl. 0 z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie; praca pt. Elsa
Kuligowska Marta, kl. 2 z SP w Lichnowach; praca pt. Baby Yoda
Kus Basia, kl. 2 z SP 37 Gdynia (ZSO 8 Gdynia), praca pt. Katara;
Lipska Maja, kl. 0 z 0 z III Społecznej Szkoły Podstawowej „STO” w Gdańsku; praca pt. Dora
Leszczyńska Lena, kl. 2 z SP w Brusach; praca pt. Vaiana
Lubańska Kornelia, kl. 2 z SP Nr 8 w Lęborku; praca pt. Wiosna
Majsterek Roksana, kl. 2 z SP Nr 9 w Malborku; praca pt. Reporterka Nela
Miara Aurelia, kl. 1 z SP nr 8 w Słupsku; praca pt. Hermiona
Mikołajczyk Hubert kl. 3 z Pozytywnej szkoły Podstawowej w Gdańsku; praca pt. Kazik
Mikutajcis Laura, kl. 1 z SP w Głobinie; praca pt. Dziewczynka czytająca własny wiersz
Miranowicz Miłosz, kl. 2 z SP w Kowalach; praca pt. Superman
Nadolny Edward, kl. 1 z SP nr 11 w Słupsku; praca pt. Spaiderman
Pienta Damian, kl. 2 z SP w Lichnowach; praca pt. Sonic
Purzycka Patrycja, kl. 2 z SP w Lichnowach, praca pt. Tweety
Rudnik Magdalena, kl. 0 z Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach; praca pt. Elsa
Sarul Amelia, kl. 2 z SP Nr 33 w Gdańsku; praca pt. dr Dolittle
Sass Nataniel, kl.1 z SP w Główczyce, praca pt. Żołnierz;
Stefanowicz Nikola, kl. 1 z SP Nr 10 w Słupsku, tytuł pracy Gumball i przyjaciel
Steinke Magdalena, kl. 3 z SP Nr 37 w Gdyni; praca pt. Smok Szczerbatek
Susajew Amelia, kl. 3 z SP Nr 3 w Pruszczu Gdańskim; praca pt. Lampo
Szeszk Iga, kl. 0 z Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku; praca pt. Marinetta
Szykut Zuzanna kl. 1 z SP Nr 8 w Lęborku; praca pt. Son Goku
Szylke Natalka SP nr 18 w Gdyni; praca pt. Elsa
Topolewski Oliwer, kl. 3 z Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie; praca pt. Patch
Waga Agata, kl. 1 z SP w Lublewie Gdańskim; praca pt. Lekarz
Ziemiańska Pola, kl. 2 z SP nr 1 w Gdańsku, praca pt. Cudowny chłopak

Sleeveface „Książka w mojej domowej przestrzeni"
konkurs promujący zainteresowania czytelnicze oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnej technologii, adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego.

Laureaci:
Zuzanna Kołodziejska SP w Leśniewie, praca pt. Cheinese dolls
Piotr Bieliński  SP w Nowej Karczmie, praca pt. Łap chwilę
Kacper Komorowski SP Nr 5 w Redzie, praca pt. Przygoda z lekturą

Wyróżnienia :
Bobowicz Alicja , kl. 6 z SP Nr 4 W Rumi; praca pt. Bohaterki w habitach
Miszczyszyn Paulina, kl 4 z SP Nr 1 w Gdańsku; praca pt. Fan jednorożca
Pietniun Lila, kl. 4 z SP Nr 47 Gdańsk; praca pt. Faustynka
Peranowski Michał, kl. 6 z Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku; praca pt. Świat Wiedzy - wiedza w moich rękach
Predygier Wiktor z SP Nr 1 w Malborku; praca pt. Międzygalaktyczne starcia
Schimmelpfennig Nikodem, kl. 4 z SP w Strzebielinie Osiedlu; praca pt. Nieuchwytny
Stolz Martyna, kl. 5 z SP Nr 11 w Tczewie; praca pt. Podróże z bratem w czasie kwarantanny
Szczepański Filip, kl. 5 z SP Nr 1 w Gdańsku; praca pt. Nie chcesz korony, graj w domu


Zainspiruj innych
konkurs rozwijający kreatywność oraz umiejętność posługiwania się nowymi technologiami, adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego.

Laureaci:
Maja Borek, SP Nr 1 w Człuchowie, praca pt. Zainspiruj innych
Julia Czaja, ZSZiO w Kartuzach, praca pt. Kwarantanna na wesoło
Aneta Mielewczyk, ZSZiO w Kartuzach; praca pt. Zainspiruj innych

Wyróżnienia:
Mateusz Nowak, SP Nr 9 w Wejherowie; praca pt. Pomagaj innym - pomóż sobie


Myślę więc czytam
konkurs rozwijający zainteresowania czytelnicze oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnej technologii, adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego.

Laureat:
Zuzanna Grzybowska SP w Łęgowie, praca pt. Przyjaźń

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież