„8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
niedziela, 27 września 2020 19:18
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
Do 34 minuty Stoczniowiec prowadził z KH Energą Toruń. Po
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krystynie Górskiej
czwartek, 24 września 2020 09:50
Wspomnienie o Krystynie Górskiej
Kiedy w 2012 roku przygotowywałem się do spotkania z Krystyną

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Żywność od Grupy Kapitałowej KSC S.A. dla gdańskiego Caritas

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 kwietnia 2020 14:53

Grupa Kapitałowa KSC S.A. realizuje kolejny etap przekazywania darowizn produktowych. W poniedziałek 27 kwietnia produkty żywnościowe dostarczone zostały do oddziału Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która każdego dnia w swoich ośrodkach wydaje darmowe posiłki dla potrzebujących. Jest to część dużej akcji pomocowej, którą Grupa Kapitałowa KSC S.A. rozpoczęła pod koniec marca.


W ostatnich kilku tygodniach Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. realizuje dużą akcję pomocową dla potrzebujących. Pod koniec marca Grupa KSC przekazała instytucjom realizującym pomoc charytatywną żywność o wartości blisko miliona złotych, a ponadto KSC przekazała na szpitale i placówki medyczne wsparcie finansowe o wartości ponad miliona złotych.


Samej Caritas Archidiecezji Gdańskiej Grupa KSC przekazała prawie 30 palet żywności o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, składających się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:
- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);
- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);
- cukier (marka „Polski Cukier”);
- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

alt


alt


- Nie wątpię, że Caritas Archidiecezji Gdańskiej w pełni wykorzysta produkty przekazane przez Krajową Spółkę Cukrową, która swoim działaniem udowadnia, że odpowiedzialnie traktuje misję wspierania najsłabszych. Nie możemy przecież zapominać o najpilniejszych potrzebach, a taką jest m.in. żywność. W ten sposób odpowiadamy na apele o pomoc i przekazujemy zdrowe, wysokiej jakości produkty bezpośrednio od polskich rolników – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

alt


alt


- Dziękujemy Krajowej Spółce Cukrowej, która zorganizowała tę akcję - ks. Janusz Steć, Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. - Jest przecież dużym przedsięwzięciem logistycznym, ale gdyby nie ta hojna pomoc, to nie mielibyśmy z czego tych paczek przygotowywać. Produkty te pomogą przygotować paczki żywnościowe, które gdańska Caritas od początku pandemii przekazuje osobom starszym, a także tym którzy na wskutek koronawirusa, popadli w trudną sytuację życiową. Do tej pory wydaliśmy ponad 1000 paczek bezdotykowych. Część produktów zostanie wykorzystana także w naszej stołówce. W sumie rozwieźliśmy już około 2500 obiadów do osób potrzebujących.


- Bardzo dziękuję Krajowej Spółce Cukrowej S.A. za przekazanie produktów Caritas Archidiecezji Gdańskiej - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich. - W czasie epidemii pomoc osobom starszym i ubogim jest ważna. Cieszę się, że wspólnie możemy zadbać o tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

alt


alt


- Dostrzegając znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu Krajowa Spółka Cukrowa działa na rzecz dobra publicznego w zakresie miedzy innymi pomocy społecznej oraz ochrony i promocji zdrowia - zaznacza Marek Dereziński, Członek Zarządu KSC. - Tego typu aktywność charytatywna, którą dzisiaj realizujemy w Gdańsku funkcjonuje w naszej firmie od wielu lat. Ta akcja ma jednak znacznie większy wymiar. Od kilku tygodni dostarczamy żywność w całej Polsce, m.in. do oddziałów Caritas, ale także do innych instytucji, które w sposób skoordynowany realizują wsparcie dla potrzebujących. To one przecież znają lokalne potrzeby i kierują ją do osób wymagających wsparcia. Równolegle wspieramy finansowo i produktowo szpitale i placówki medyczne w wielu województwach, bo to od warunków pracy medyków w dużej mierze zależeć będzie dalszy rozwój sytuacji w naszym kraju. Liczymy, że przekazana medykom i potrzebującym żywność najwyższej jakości, zdrowa i od polskiego rolnika będzie wspierać w dalszej walce o zdrowie obywateli.


W kolejnych tygodniach żywność trafi do kolejnych instytucji. Będą to oddziały Caritas, Polski Czerwony Krzyż oraz szpitale.Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież