Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Żywność od Grupy Kapitałowej KSC S.A. dla gdańskiego Caritas

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 kwietnia 2020 14:53

Grupa Kapitałowa KSC S.A. realizuje kolejny etap przekazywania darowizn produktowych. W poniedziałek 27 kwietnia produkty żywnościowe dostarczone zostały do oddziału Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która każdego dnia w swoich ośrodkach wydaje darmowe posiłki dla potrzebujących. Jest to część dużej akcji pomocowej, którą Grupa Kapitałowa KSC S.A. rozpoczęła pod koniec marca.


W ostatnich kilku tygodniach Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. realizuje dużą akcję pomocową dla potrzebujących. Pod koniec marca Grupa KSC przekazała instytucjom realizującym pomoc charytatywną żywność o wartości blisko miliona złotych, a ponadto KSC przekazała na szpitale i placówki medyczne wsparcie finansowe o wartości ponad miliona złotych.


Samej Caritas Archidiecezji Gdańskiej Grupa KSC przekazała prawie 30 palet żywności o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, składających się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:
- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);
- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);
- cukier (marka „Polski Cukier”);
- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

alt


alt


- Nie wątpię, że Caritas Archidiecezji Gdańskiej w pełni wykorzysta produkty przekazane przez Krajową Spółkę Cukrową, która swoim działaniem udowadnia, że odpowiedzialnie traktuje misję wspierania najsłabszych. Nie możemy przecież zapominać o najpilniejszych potrzebach, a taką jest m.in. żywność. W ten sposób odpowiadamy na apele o pomoc i przekazujemy zdrowe, wysokiej jakości produkty bezpośrednio od polskich rolników – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

alt


alt


- Dziękujemy Krajowej Spółce Cukrowej, która zorganizowała tę akcję - ks. Janusz Steć, Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. - Jest przecież dużym przedsięwzięciem logistycznym, ale gdyby nie ta hojna pomoc, to nie mielibyśmy z czego tych paczek przygotowywać. Produkty te pomogą przygotować paczki żywnościowe, które gdańska Caritas od początku pandemii przekazuje osobom starszym, a także tym którzy na wskutek koronawirusa, popadli w trudną sytuację życiową. Do tej pory wydaliśmy ponad 1000 paczek bezdotykowych. Część produktów zostanie wykorzystana także w naszej stołówce. W sumie rozwieźliśmy już około 2500 obiadów do osób potrzebujących.


- Bardzo dziękuję Krajowej Spółce Cukrowej S.A. za przekazanie produktów Caritas Archidiecezji Gdańskiej - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich. - W czasie epidemii pomoc osobom starszym i ubogim jest ważna. Cieszę się, że wspólnie możemy zadbać o tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

alt


alt


- Dostrzegając znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu Krajowa Spółka Cukrowa działa na rzecz dobra publicznego w zakresie miedzy innymi pomocy społecznej oraz ochrony i promocji zdrowia - zaznacza Marek Dereziński, Członek Zarządu KSC. - Tego typu aktywność charytatywna, którą dzisiaj realizujemy w Gdańsku funkcjonuje w naszej firmie od wielu lat. Ta akcja ma jednak znacznie większy wymiar. Od kilku tygodni dostarczamy żywność w całej Polsce, m.in. do oddziałów Caritas, ale także do innych instytucji, które w sposób skoordynowany realizują wsparcie dla potrzebujących. To one przecież znają lokalne potrzeby i kierują ją do osób wymagających wsparcia. Równolegle wspieramy finansowo i produktowo szpitale i placówki medyczne w wielu województwach, bo to od warunków pracy medyków w dużej mierze zależeć będzie dalszy rozwój sytuacji w naszym kraju. Liczymy, że przekazana medykom i potrzebującym żywność najwyższej jakości, zdrowa i od polskiego rolnika będzie wspierać w dalszej walce o zdrowie obywateli.


W kolejnych tygodniach żywność trafi do kolejnych instytucji. Będą to oddziały Caritas, Polski Czerwony Krzyż oraz szpitale.Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież