Donald Tusk: "Autonomia dla Pomorza" » "Autonomia dla Pomorza" to tekst własny - i zgrabnie napisany - który wiosną 1990 roku, przed wybora... Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

60-lecie Technikum Łączności

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 28 września 2011 17:14

alt60-lecie obchodziło Technikum Łączności. Z tej okazji mury szkoły odwiedzili jej absolwenci.


- Z okazji sześćdziesięciolecia zorganizowaliśmy spotkanie całej społeczności szkolnej - powiedziała Alina Mizera, wicedyrektor ds. wychowawczych w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. - Jest to spotkanie społeczności wielopokoleniowej ponieważ w tym samym czasie mamy zjazd absolwentów wszystkich roczników, dawnych pracowników,  osób ze szkołą zaprzyjaźnionych, na przykład z firm z którymi szkoła współpracuje. Jest to święto wszystkich sześćdziesięciu roczników. Sześćdziesięciu jeden, bo ten rocznik który jest w pierwszej klasie jest sześćdziesiątym pierwszym. Są szkoły od naszej starsze, ale zdecydowanie mieścimy się w grupie szkół najstarszych.


Wśród znanych absolwentów szkoły są m.in. Ryszard Weisbrodt, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, znani trójmiejscy biznesmeni - Zbigniew Canowiecki, Mieczysław Chabowski; Roman Perucki, dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.


alt

Dyrektor Marek Hartmann i wicedyrektor Alina Mizera


Początkowo szkoła była związana bardziej z pocztą i łącznością telefoniczną. Z upływem czasu profil kształcenia ulegał zmianie. Obecnie jest to przede wszystkim szkoła elektroniczna, kształcąca w nowoczesnych systemach łączności.
- Obecnie kształcimy techników w zawodach: technik informatyk, technik telekomunikacji, teleinformatyk - stwierdziła prof. dr hab. inż. Marek Hartman, również absolwent szkoły. - Po uzyskaniu tytułu technika dostaje się specjalizację. specjalizacje są informatyczne i elektroniczne. Technika telekomunikacyjna poszła do przodu bardzo mocno, ale szkoła dogoniła ją. Za rok będziemy wprowadzać specjalizację satelitarne systemy multimedialne.


alt

Irena Borowska - żywa historia Technikum Łączności


Na jubileuszu nie mogło zabraknąć Ireny Borowskiej, nauczycielki języka polskiego, która zaczęła pracę w Technikum Łączności w 1951 roku i była wierna szkole przez 39 lat. - Jestem żywą historią szkoły - przyznaje pani Irena. - Na tegorocznym jubileuszu jest jeszcze tylko jeden kolega, który pamięta początki szkoły. Na początku pracy mieszkałam w szkole, a dokładnie tam gdzie jest Muzeum Poczty. Moje życie toczyło się tak jak historia szkoły i historia Polski. Trafiłam tu, bo dostałam przydział. Pierwszy dyrektor wystawił mi opinię - Irena Borowska nie nadaje się na nauczyciela, ponieważ uczy uczniów samodzielnego myślenia. Ta opinia mogła spowodować moje wyrzucenie ze szkoły. Gdyby nie umarł Stalin pewnie straciłabym pracę.

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież