Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS - Energetyczna suwerenność najważniejsza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 września 2011 07:46

Pomorscy kandydaci PiS w wyborach parlamentarnych wzięli na celownik politykę energetyczną rządu Donalda Tuska i bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zarzucają rządzącej ekipie bierność i serię zaniechań. O bezpieczeństwie energetycznym Polski mówili  m.in. Anna Fotyga, Maciej Łopiński, Andrzej Jaworski i Zbigniew Kozak. Była szefowa MSZ, otwierająca gdańską listę PiS do Sejmu Anna Fotyga powiedziała, że działania ekipy Donalda Tuska to "kompletne odwrócenie polityki bezpieczeństwa energetycznego", prowadzonej za prezydentury Lecha Kaczyńskiego i rządów PiS. Maciej Łopiński, minister w kancelarii prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego, startujący do Sejmu z drugiego miejsca listy PiS w okręgu gdańskim,  jest z kolei zdania, że gaz łupkowy to jeden z bardzo istotnych elementów suwerenności energetycznej kraju.


- Za rządów PiS politycy Platformy Obywatelskiej podchodzili do gazu łupkowego z dziwną wstrzemięźliwością, ja tego nie rozumiałem, nie wiem dlaczego z takim dystansem do tego podchodzono - stwierdził Łopiński


PiS prowadzi wielotorową kampanię. Andrzej Jaworski wrócił do tematu gospodarki morskiej i polskich stoczni, a Zbigniew Kozak, członek sejmowej podkomisji d.s. energetyki omówił obowiązującą umowę z Rosją na dostawy gazu ziemnego. Niespełna dwie godziny po tej konferencji zwołanej w biurze poselskim Andrzeja Jaworskiego w Gdańsku pojawili się dwaj europosłowie - Zbigniew Ziobro oraz Jacek Kurski. Przyjechali do Gdańska i Starogardu Gdańskiego, by poprzeć kandydatów PiS i spotkać się z wyborcami. Jak powiedział portalowi wybrzeze24.pl Zbigniew Ziobro na jego poparcie może liczyć zarówno Fotyga jak i Łopiński. 


Oprócz czołówki listy PiS, którzy raczej tego poparcia nie oczekiwali i o nie nie zabiegali, europosłowie zamierzają promować kandydata PiS Krzysztofa Steckiewicza, który startuje z 11. miejsca gdańskiej listy. To on był inicjatorem akcji obywatelskiej Polski Lotos, podczas której zebrano ponad 200 tys. podpisów pod obywatelską ustawą o zachowaniu Grupy Lotos w polskich rękach. 


- Należy zauważać i wspierać tych, którzy mają na względzie interes publiczny, którzy nie oglądając się na splendory, na własne ryzyko i koszt stają w obronie rodzimego stanu posiadania w gospodarce, stawiają tamę zapędom polityków i planom gigantycznych zagranicznych koncernów - przekonywał w rozmowie z nami Ziobro.  Na poparcie europosłów może też liczyć była dwukrotna senator PiS Anna Maria Kurska, kandydatka z Powiśla i Kociewia, matka europosła Jacka Kurskiego i Jarosława Kurskiego, z-cy red. naczelnego "Gazety Wyborczej".

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież