Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

33 pomorskie projekty otrzymały wsparcie unijne

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 lipca 2012 16:40

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, marszałek Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpisali umowy na dofinansowanie pomorskich projektów dotyczących m.in.: termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, lokalnej infrastruktury turystycznej oraz ochrony zdrowia. Łączna wartość unijnego wsparcia wyniesie ponad 51 mln zł, a wartość wszystkich projektów przekracza sumę 88 mln zł.
Uroczyste spotkanie z beneficjantami odbyło się w poniedziałek, 2 lipca, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy tegoż urzędu, na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 znalazły się następujący beneficjenci: powiaty: lęborski, chojnicki, kościerski, pucki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku, bytowski, gminy: Borzytuchom, Bytów, Cedry Wielkie, Chmielno, Czersk, Dziemiany,  Gniewino, Karsin, Kępice,  Kościerzyna, Malbork, Pruszcz Gdański, Sierakowice, Skarszewy, Stare Pole, Starogard Gdański, Stary Dzierzgoń, Sztum, Żukowo, miasta: Ustka, Władysławowo, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, Sztumskie Centrum Kultury.


altNajwyższe dofinansowanie w kwocie 4,72 mln zł (o wartości inwestycji 6,6 mln zł) otrzymał projekt realizowany przez Szpital na gdańskiej Zaspie. Jego przedmiotem jest poprawa dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych w regionie poprzez utworzenie w placówce Centrum Rehabilitacji Leczniczej z oddziałem rehabilitacji neurologicznej.Niemal 4,3 mln zł dofinansowania (wartość całej inwestycji to blisko 6 mln zł) otrzymało Muzeum Narodowe w Gdańsku na rewaloryzację i adaptację pałacu w Waplewie Wielkim z przeznaczeniem na cele muzealne.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież