W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sikorska-Trela: Polacy zagłosują świadomie

poniedziałek, 21 czerwca 2010 21:32

altEwa Sikorska–Trela, związkowiec, posłanka na Sejm III kadencji z listy AWS

– Wynik dobry nie ulega wątpliwości, że dobry, ale też zawsze tak było. Platforma tutaj osiągała dobre wyniki i wyborach samorządowych i w wyborach parlamentarnych. Mam nadzieję, że w skali kraju szansę pana Jarosława Kaczyńskiego są znaczne i bardzo liczę na to, że pan Jarosław Kaczyński w końcu zdobędzie zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące tego, kogo poprze Grzegorz Napieralski w wyborach prezydenckich, myślę, że decyzja Napieralskiego nie będzie tak istotna, jak program, który przedstawią kandydaci w czasie debaty. Dlatego, że nie ma bezpośredniego, jednoznacznego przełożenia czy wskazanie danego kandydata do swojego elektoratu może odnieść skutek. Teraz już ludzie bardzo świadomie wybierają. Z moich rozmów, szczególnie z młodymi ludźmi, ze studentami, które przeprowadziłam już dzisiaj wynika, że bardzo świadomie wybierać będą teraz w drugiej turze wyborów i nie będą się kierować wskazaniami kogokolwiek tylko tym, co usłyszą w debacie pomiędzy dwoma kandydatami. Rozmawiałam ze studentami i bardzo mi się podoba takie bardzo rozumne, merytoryczne podejście. Nie głosy będą decydowały, ale program przedstawiony przez kandydatów.


- Czy nie uważa pani ze elektorat Platformy mając w pamięci wybory roku 2005 wykaże się dużo większą dyscypliną?

Ewa Sikorska-Trela: Być może tak będzie, ale tak jak ludzie aktywni wzięli udział w pierwszej turze wyborów, nie sądzę, aby ludzie którzy nie poszli w pierwej turze do wyborów poszli teraz głosować, bo ta frekwencja wcale nie była zła. Tak jak wspomniałam, ci którzy pójdą teraz głosować, to będzie elektorat pana Pawlaka i pana Napieralskiego. Moje spostrzeżenie pierwszego dnia po wyborach jest takie, ze ludzie pójdą głosować bardzo świadomie. Więc wskazanie pana Napieralskiego nie będzie ostatecznym wyrokiem w tych wyborach. Studenci, młodzi ludzie chcą wpierw świadomie usłyszeć, co obydwaj kandydaci mają do zaproponowania.


- Czy wynik Grzegorza Napieralskiego można uznać za niespodziewany, czy jest on jego sukcesem?   
Ewa Sikorska-Trela: Na pewno jest to jego sukces, nie ulega wątpliwości, że tak. Może taka postawa otwarta, luźny styl prowadzenia kampanii, uśmiechanie się, przygarnianie młodych ludzi do siebie podobało  się młodzieży. Nie ulega to wątpliwości. 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież