Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zamojski: Chciałem zostać w Trójmieście

Po niedzielnym, wygranym przez Polaków 81:79 meczu z Chinami, rozmawiamy z byłym graczem Asseco Prokomu Gdynia, a nowym Trefla Sopot, Przemysławem Zamojskim- W meczu z Chinami zostałeś bohaterem ostatniej akcji (Zamojski trafił na niecałą sekundę przed końcem i dał Polsce zwycięstwo - dop. FA). Jak się czujesz jako lider? Czy w ogóle ta ostatnia akcja miała być grana na ciebie?
Przemysław Zamojski: Ta akcja miała być grana pod kosz. A to, że ja się tam znalazłem pierwszy i ta piłka trafiła do mnie. Najważniejsze, że wygraliśmy.

- Jak wyglądają przygotowania do meczów eliminacyjnych? Po krótkich wakacjach wróciliście już do formy, czy na szczyt jest zaplanowany na początek eliminacji?
Przemysław Zamojski: W optymalnej formie będziemy za tydzień, dwa. Na razie ciężko pracowaliśmy kondycyjnie na obozie w Legionowie. Dopiero od kilku dni jesteśmy razem, mielśmy okazję grać 5 na 5 także dopiero ćwiczymy nasze zagrywki, nasze rotacje w obronie. Myślę, że to dopiero z każdym tygodniem będzie lepiej funkcjonowało.

- Muszę się spytać o nowy klub. Jesteś zadowolony, że przeniosłeś się zaledwie o kilka metrów do Sopotu?
Przemysław Zamojski: Jestem bardzo zadowolony. Chciałem zostać w Trójmieście. Dostałem naprawdę bardzo super ofertę z Trefla. Chciałbym podziękować prezesowi Kazimierzowi Wierzbickiemu, bo dał mi szansę i mam nadzieję, że mu się odpłacę dobrą grą w przyszłym sezonie.

- Miałeś już kontakt z Żanem Tabakiem, nowym trenerem, czy jeszcze czekasz na telefon?
Przemysław Zamojski: Jeszcze nie miałem kontaktu, ale mam nadzieję, że się niedługo odezwie i wreszcie porozmawiamy.

- Kończąc temat klubowy, nie boisz się, że kibice w Gdyni podczas meczów derbowych będą Cię przyjmować „mniej sympatycznie” niż jeszcze w zeszłym sezonie?
Przemysław Zamojski: Mam nadzieję, że przez te lata gdy grałem dla Gdyni zasłużyłem się dla nich i nie będzie problemów i niemiłych sytuacji. Chciałbym też podziękować panu Ryszardowi Krauzemu za te wszystkie lata, za te wszystkie momenty, kiedy łapałem kontuzje. Zawsze był za mną, wspierali mnie wszyscy pracownicy klubu i za te wszystkie lata chcę im podziękować. Dziękuję również kibicom z Gdyni, którzy mnie wspierali. Teraz jednak jestem sercem Sopocie.

- Jak się czujesz fizycznie? W meczu kilka razy zagrałeś jakby trochę asekuracyjnie. Klika lat temu w kontrze przeleciałbyś nad obrońcą, a teraz jednak szukałeś podania.
Przemysław Zamojski: To była taka sytuacja, że zawodnik biegł za mną i nie chciałem, żeby mnie zblokował. Fizycznie i kondycyjnie czuję się bardzo dobrze i już wkrótce będzie wiele efektownych akcji i wsadów.

Rozmawiał Filip Albertowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 nimo 2012-07-25 12:01
Żanem Tabakiem nie Tasakiem...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież