Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miarczyński: Startować ze spokojną głową

Rozmowa z Przemysławem Miarczyńskim, zawodnikiem SKŻ ERGO Hestia Sopot, który na igrzyskach olimpijskich w Londynie wystartuje w żeglarskiej klaie RS:X- To będą Twoje czwarte igrzyska olimpijskie więc jesteś w pewnym sensie weteranem olimpijskim. Czy mimo tego odczuwasz przed startem jakąś tremę?
Przemysław Miarczyński: Mimo, że do startu pozostały jeszcze prawie dwa tygodnie to czasem myślami jestem już na wyścigu przez co nie sposób uniknąć lekkiej tremy czy stresu. Staram się jednak za dużo o tym nie myśleć, przygotować sprzęt, odpocząć, i ze spokojniejszą głową oczekiwać na pierwszy wyścig. Najlepszą odskocznią jest dla mnie dom i najbliższa rodzina, z którą spędziłem ostatnio więcej czasu.


- Czego nauczyły Cię poprzednie starty na igrzyskach olimpijskich?
Przemysław Miarczyński: Doświadczenia z poprzednich Igrzysk nauczyły mnie przede wszystkim spokojniejszego podejścia do tych zawodów. Starałem się przygotowywać podobnie jak do Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy, w których wielokrotnie zdobywałem medale. Obciążenia treningowe były może nieco większe niż w latach poprzednich, ale ogólnie treningi wyglądały podobnie, bez eksperymentów, które miały miejsce np. przed IO w Pekinie.


alt


- Po raz czwarty będziesz walczył o medale na igrzyskach olimpijskich, ale czy w żeglarstwie, w którym bardzo dużo zależy też od warunków pogodowych, doświadczenia z poprzednich startów będą miały jakieś znaczenie?
Przemysław Miarczyński: Warunki pogodowe bywają faktycznie zupełnie inne na różnych akwenach, szczególnie jeśli porównamy na przykład akweny Igrzysk Olimpijskich w Anglii i Chinach. Doświadczenie ma w żeglarstwie jednak ogromne znaczenie. Na wynik końcowy składa się również przygotowanie sprzętu, wydolność organizmu, starty oraz rozgrywanie taktyczne poszczególnych wyścigów, których jest aż 11, a każdy trwa około 30-40 minut. Nie można popełnić zbyt wielu błędów ponieważ tylko jeden wyścig spośród pierwszych dziesięciu można odrzucić. Warto wspomnieć, że spośród wszystkich kandydatów do medalu tylko jeden zawodnik nigdy nie startował w Igrzyskach.


- Z jakimi nadziejami jedziesz do Londynu?
Przemysław Miarczyński: Do Londynu jadę walczyć o medal i wierzę, że mam realne szanse na zdobycie nawet złota. Niestety w sporcie, a wydaje mi się, że tym bardziej w żeglarstwie poza ostrą walką do końca nie można niczego obiecać. Zmiennych, które mają wpływ na wynik końcowy jest tak wiele, że może być na prawdę różnie. Ja jestem optymistą i wierzę w to, że będzie dobrze.


alt


- Jesteś upatrywany jako jedna z nadziei na medal dla Polski. To dla Ciebie czynnik motywujący?
Przemysław Miarczyński: Oczywiście, że tak. Bardzo się cieszę, że jestem upatrywany jako jeden z kandydatów do medalu. Wydaje mi się, że mam do tego zdrowe podejście i bardziej mnie to motywuje niż przeszkadza.


- W jaki sposób wsparcie Ergo Hestii pomogło Ci w przygotowaniach do igrzysk?
Przemysław Miarczyński: Ergo Hestia wspiera mnie i klub, którego jestem zawodnikiem już od ponad 11 lat. Bez pomocy Ergo Hestii byłoby mi dużo trudniej osiągnąć tyle sukcesów w drodze do Igrzysk. Takie wsparcie daje również poczucie bezpieczeństwa i spokoju już w samych przygotowaniach do najważniejszego startu. Na poziomie olimpijskim nie ma miejsca na półśrodki.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież