Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piłkarski Nowy Rok na AWFiS - za rok po raz 35!

altŻyczliwym remisem zakończyło się noworoczne spotkanie piłkarskie na boisku oliwskiej AWFiS - zwyczaj o najdłuższej, 34-letniej, tradycji w Gdańsku.
Tym razem drużyna uczelnianych weteranów, wspierana zza linii bocznej przez wielokrotnego uczestnika tych meczów, rektora dwóch kadencji i członka władz PZPN, prof. Wojciecha Przybylskiego, po zaciętym meczu wybroniła remis w starciu z ekipą przyjaciół i absolwentów uczelni, prowadzoną twardo przez Jarosława "Dzidka" Niedzielskiego - obrońcę, rozgrywającego i napastnika w jednym, choć z wykształcenia... dżudokę.Bramkę otwierającą Nowy Rok strzelił po składnej akcji student AWFiS Adrian Rudaś, wymykając się w polu karnym dwóm byłym wybitnym biegaczom Leszkowi Chludzińskiemu i Wojtkowi Ratkowskiemu. Od tego momentu ekipa AWFiS wybudziła się z posylwestrowego letargu i przedkładając wyobraźnię nad realne możliwości zerwała się kilkakrotnie do szybkich kontrataków. Z kilku z nich inspirowanych porywami ducha przez Bartka Dolańskiego rodziła się nadzieja na remis - i w końcu stało się. Inteligentnym, katalońskim uderzeniem, klasyczną "pasówką", wyrównał Krzysztof Wnorowski, kwitując spokojną kombinację kilku nieznośnych dla rywali podań.Na nic zdały się już potem szybkie ataki ze skrzydła Tomka Grubby (na zdjęciu), syna Andrzeja, który świetnie podtrzymał rodzinne tradycje przy Alei Andrzeja Grubby, na nic piłkarski spryt i zręczna kiwka Stefana Wryczy  - obrona AWFiS, kierowana surową ręką przez Mirka Piątka nie dała się podejść, kilkakroć inicjując w końcówce groźne wypady i tylko desperackie interwencje Grzegorza Ziemnickiego - rehabilitacja po przestrzelonym karnym! - wspieranego przez świętującego 70 rok w kalendarzu Rolanda Kossakowskiego, zapobiegły wygranej drużyny prof.Wojciecha Przybylskiego.W remisowej aurze nikt nie czuł się rozczarowany, a noworoczne serdeczności każdego uczestnika meczu mogły zainspirować do sportowego rewanżu. Za rok na AWFiS mecz numer 35, co może nawet zauważy lokalna telewizją, którą  zza płotu kieruje absolwent uczelni, Zbigniew Jasiewicz, samodzielny autor jakże ciekawej dysertacji naukowej.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież