Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wybrzeże: Kontrolowana wygrana z rekordem Gafurowa

altZgodnie z przewidywaniami żużlowcy Wybrzeża wysoko pokonali Intermarche Kolejarza Rawicza. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego wygrali 60:30. Renat Gafurow wygrywając pierwszy bieg został najskuteczniejszym zawodnikiem zagranicznym w historii gdańskiego klubu.


W tym spotkaniu zagadką były tylko rozmiary wygranej podopiecznych Grzegorza Dzikowskiego. Goście zdając sobie sprawę ze swoich szans do Gdańska przyjechali bez dwóch liderów Andersa Thomsena i Ryana Fishera. Kierownictwo rawickiego klubu zdecydowało, że w konfrontacji z gdańszczanami sprawdzi innych zawodników. Ostatecznie "Niedźwiadki" stawiły się w Gdańsku w sześcioosobowym składzie.


alt

Każde dziecko wchodzące na koronę stadionu otrzymywało napój ufundowany przez firmy Siódme Niebo i MerCo


Mecz zaczął się dość niespodziewanie od w miarę wyrównanej rywalizacji. Duża w tym zasługa podopiecznych Grzegorza Dzikowskiego. Już start do pierwszego wyścigu był zaskoczeniem, bo dużo lepiej wystartowali goście. Na drugim wirażu motocykla nie opanował Łukasz Sówka. Za drugim podejściem Mariusz Staszewski próbował ukraść start. Bieg odjechano za trzecim podejście. Zwyciężając w pierwszym wyścigu Renat Gafurow został najskuteczniejszym zawodnikiem zagranicznym w historii gdańskiego żużla wyprzedzając Marvyna Coxa. - Najważniejsze, że wygraliśmy - jak zwykle skromnie przyznał Renat. - Tor nie był dziś łatwy, ale mamy trzy punkty.


alt

Renat Gafurow mija jako pierwszy linię mety w biegu pierwszym i zostaje najskuteczniejszym zawodnikiem zagranicznym w historii gdańskiego żużla


Na meczu była żona i córka Renata. Ich przyjazd na ten mecz był planowany, ale nie miało to związku z rekordowym osiągnięciem.

Gdańszczanie powiększali przewagę, ale nie tak szybko jak mogli. W kilku przypadkach podopieczni Grzegorza Dzikowskiego po dobrym starcie popełniali błąd na wyjściu z pierwszego wirażu co kończyło się utratą pozycji. Błędy zdarzały się nie tylko na pierwszym wirażu. Dzięki temu goście, którzy również mieli problemy na gdański torze, a zwłaszcza młodzieżowcy Kolejarza, do 7 biegu przegrywali tylko 10 punktami. Druga część spotkania to już wyraźniejsza dominacja gdańskiej drużyny. Cztery wygrane 4:2, jeden remis i trzy zwycięstwa po 5:1 na koniec meczu pozwoliły na wygraną różnicą 30 punktów. Mając pewne zwycięstwo trener Dzikowski w biegach nominowanych dał pojechać juniorom, którzy dobrze wykorzystali okazję.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Sławomir Żylak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież