Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg...
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
piątek, 24 maja 2019 13:25
Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grec ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Półfinał PHL nie dla MH Automatyka

altHokeiści MH Automatyki nie zagrają o medale PHL. W siódmy meczu ćwierćfinałowej rywalizacji podopieczni Marka Ziętary przegrali w Tychach z GKS 0:2 (0:2, 0:0, 0:0). Tyszanie wygrali serię 4:3. Gdańszczanie zakończyli sezon.

GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
1:0 Tomas Sykora (10, 5 na 4), 2:0 Filip Komorski (15, 5 na 4)
GKS Tychy: Murray – Kotlorz, Ciura, Sýkora, Komorski, Michnow – Górny, Bryk, Jefimienko, Rzeszutko, Bagiński – Yeronau, Pociecha, Klimienko, Cichy, Szczechura – Kolarz, Gościński, Jeziorski, Galant, Witecki

MH Automatyka Gdańsk: Cowley - Dolny, Malý, Steber, Polodna, Vitek – Tieslukiewicz, Krasowskij, Jełakow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann, Danieluk, Rompkowski, Marzec – Leśniak, Cunik, Stasiewicz, Pesta, Smal

Słaba skuteczność, a właściwie jej brak to przyczyna porażki MH Automatyki w ćwierćfinałowej serii. Gdańszczanie w dwóch ostatnich meczach nie zdobyli bramki, a bez goli nie da się wygrać meczu.

W siódmym meczu podopieczni Marka Ziętary pierwsi zaatakowali. Nieszczęście gdańszczan zaczęło się gdy zaczęli łapać kary. Pierwsze osłabienie podopieczni trenera Ziętary przetrzymali. Przy drugiej karze tyszanie wykorzystali okres gry w przewadze i zdobyli bramkę. W 10 minucie Tomas Sykora uderzył z lewej strony i krążek przeleciał między parkanami Evana Cowleya. Drugi cios gospodarze zadali drugi cios ponownie wykorzystując osłabienie gdańskiej drużyny. Cowley odbił pierwszy strzał, ale krążek trafił pod kij Filipa Komorskiego, który umieścił go pod poprzeczką. Sędzia obejrzał jeszcze zapis wideo, ale po powrocie na lód wskazał na środek lodowiska. Po uzyskaniu dwubramkowej przewagi tyszanie oddali inicjatywę gdańszczanom. Podopieczni trenera Ziętary dominowali w drugiej tercji, ale nie przekładało się to na wynik. Podobnie wyglądał początek trzeciej tercji. Gdańszczanie ruszyli do ataku, niestety brakowało wykończenia. Pod koniec spotkania tyszanie przejęli inicjatywę i byli bliscy zdobycia trzeciej bramki. Ostatecznie do końcowej syreny utrzymał się wynik ustalony w pierwszej tercji.

MH Automatyka ambitnie walczyła z mistrzami Polski, ale ostatecznie musiała uznać ich wyższość.