Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W Rzeszowie było zbyt gąbczasto

altPonad 750 kilometrów przejechali gdańscy żużlowcy. Niestety spotkanie Stal Betad Leasing ze Zdunek Wybrzeże zostało odwołane.Żużlowcy nie mają w tym roku szczęścia do pogody. Niesprzyjająca aura torpeduje kolejne spotkania. Wśród zespołów, które mają najwięcej problemów z odjechaniem spotkań jest Zdunek Wybrzeże.


W piątej kolejce NICE 1. Ligi Żużlowej podopieczni Mirosława Kowalika mieli walczyć o punkty w Rzeszowie. Prognozy pogody były dla Rzeszowa niepomyślne - w niedzielę miało padać. Tymczasem tylko pokropiło. Nad stadionem były ciemne chmury, ale pojawiało się też słońce. O 14.45 na tor wyjechali zawodnicy obu drużyn na próbę toru. Każdą z drużyn reprezentował senior i junior. Mimo, że wizualnie tor nie wyglądał źle to nie można było tego powiedzieć o jeździe zawodników, którzy pokonywali rzeszowski tor bardzo zachowawczo. Próba toru pechowo zakończyła się dla Mateusza Rząsy, który upadł na drugim wirażu i prawdopodobnie doznał urazu barku. Arbiter zarządził kilkadziesiąt prac torowych w ramach których tor ubijało kilka samochodów. Po kosmetyce nawierzchni sędzia udał się na naradę z zawodnikami podczas której uznał, że to nadaje się do jazdy. Obie drużyn wyszły na tor i ponownie doszło do narady z sędzią. Tym razem zapadła decyzja, że zawody nie odbędą się. Tym samym kibice przesiedzieli na stadionie około 75 licząc na to, że zawody się odbędą, a musieli obejść się smakiem.


Arbiter spotkania nie chciał wyjaśnić dlaczego po kilkudziesięciu minutach prac torowych zdecydował jednak, że zawody zostaną odwołane.


- Uważam, że to była słuszna decyzja - stwierdził Mirosław Kowalik, trener Zdunek Wybrzeże. - Ten tor był mocno nomoczony, ale nie jednakowo na całej długości i szerokości. Wiraże były bardzo gąbczaste. Tor można byłoby doprowadzić do stanu umożliwiającego odjechanie meczu, ale potrzeba byłoby około 2-3 godzin, a kto by tyle trzymał kibiców na stadionie.


- Szkoda, że tak wyszło, ale uważam, że to wina drużyny z Gdańska - powiedział Janusz Stachyra, trener Stal Betad Leasing. - My chcieliśmy przełożyć zawody już w sobotę. Dzwoniliśmy do Gdańska z propozycją odwołania meczu, ale Wybrzeże chciało jechać. Dziś gdańszczanie pokazali focha i nie chcieli jechać. Tor rzeczywiście był ciężki i trudno byłoby go przygotować. Można było jednak wszystko załatwić inaczej, odwołać spotkanie wcześniej, a tak tylko zdenerwowaliśmy kibiców.


To już trzeci mecz Zdunek Wybrzeże, który został przełożony. Za tydzień gdańszczanie mają odrabiać zaległości w Bydgoszczy. Wstępnie ustalono, że mecz z Grupa Azoty Unia Tarnów odbędzie się 26 czerwca, ale na ten termin muszą się zgodzić pozostałe kluby NICE 1. Ligi Żużlowej. Jak nieoficjalnie wiadomo większość klubów zgodziła się na propozycję gdańsko-tarnowską. Brakuje jedynie zgody klubu z Bydgoszczy. Trudno będzie znaleźć niedzielny termin dla meczu w Rzeszowie. Wstępnie są przymiarki do rozegrania tego meczu w piątek 26 maja. Kluby mają czas do poniedziałku do 12 przesłania proponowanego terminu meczu.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież