Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p...
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Trzy porażki, jedno zwycięstwo Arki Gdynia w meczach sparingowych

altZ mieszanymi uczuciami ze zgrupowania w Turcji muszą wracać piłkarze Arki Gdynia. W meczach kontrolnych doznali trzech porażek. Cieszyc może jedynie bramkostrzelność. Żółto-niebiescy w czterech spotkaniach zdobyli pięć bramek.

W pierwszym sparingu podczas tureckiego zgrupowania piłkarze Arki Gdynia zmierzyli się z Sumqayit FK Azerbejdżan, czwarty zespół Premier Ligi z Azerbejdżanu.

- W pierwszym sparingu trener Aleksandar Rogić zagrał na dwie 11-stki. Nie zagrali mający treningi indywidualne Skhirtladze i Mihajlović oraz Staniszewski, Skowron, Wilczyński i Stępień - relacjonują przedstawiciele gdyńskiej drużyny.W tym meczu padła tylko jedna bramka. W 8. minucie Arka dała się zaskoczyć. Agayev rozpoczął akcję dwójkową, którą zakończył skutecznym strzałem tuż przy słupku bramki Pavelsa Steinborsa.

Drugim sparingowym przeciwnikiem Arkowców była Crvena Zvezda Belgrad. W tym meczu padło aż pięć bramek. Najpierw trafili Serbowie. W 25, minucie wyrównał po dośrodkowaniu Michała Nalepy Damian Zbozień. W ostatniej minucie pierwszej połowy gdynian na prowadzenie wyprowadził Fabian Serrarens. Niestety w 62, minucie Adam Deja zaliczył samobójcze trafienie, a kropkę nad "i" zapewniając wygraną Zvezdzie postawił Vukanović.

W kolejnym sparingu żółto-niebieskich ponownie wpadło pięć branek, Niestety tylko jedna dla Arki. W starciu z Lokomotiv Plovdiv w 30. minucie gola zaliczył Michał Nalepa.

W ostatnim meczu kontrolnym w końcu udało się wygrać. Arka Gdynia pokonała FK Struga Trim&Lum 2:0. W 34. minucie z rzutu karnego piłkę do siatki wpakował Marcus da Silva, a w 77. minucie po słupku Adama Dei skutecznie futbolówkę dobił Jakub Wilczyński.

Arka Gdynia - Sumqayit FK Azerbejdżan 0:1 (0:1)
Bramki: Agayev (8)
Arka (1. połowa): Steinbors - Olczyk, Maghoma, Marić, Marciniak - Deja - Antonik, Vejinović, Budziński, Jankowski - Serrarens
Arka (2. połowa):  Krzepisz - Zbozień, Danch, Helstrup, Wawszczyk - Kopczyński, Młyński, Nalepa, Marcus, Samanes - Siemaszko
Sumqayit FK (wyjściowy): Cannatov - Ahmadov, Tasqin, Huseynov, Chocanijazov - Sadixov, Nacafov, Isajev, Cafarquliyev - Babaei, Agayev

Arka Gdynia - Crvena Zvezda Belgrad 2:3 (2:1)
Bramki: Zbozień (25), Serrarens (45) - Degenek (15-samob), Deja (62), Vukanović (75)
Arka Gdynia: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Deja - Jankowski, Nalepa, Vejinović, Młyński - Serrarens
Arka (od 65 min.): Steinbors - Olczyk, Helstrup, Danch, Wawszczyk - Kopczyński - Samanes, da Silva, Budziński, Mihajlović - Siemaszko (83 Antonik)
Crvena Zvezda (wyjściowy): Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Vulić, Ivanić, Ben, Garsija, Krstović, Pavkov.
Crvena Zvezda (II połowa): Vasiljević - Gobeljić, Babić, Pankov, Petrović, Nikolić, Simić, Vukanović, Gavrić, Tomane, Boaći.

Arka Gdynia - Lokomotiv Plovdiv 1:4 (1:2)
Bramki: Nalepa (30) - Aralica (13), Umarbaev (28), Illiev (48), Karagen (64)
Arka Gdynia: Steinbors - Danch, Maghoma, Marić, Marciniak (73 Wawszczyk) - Deja - Młyński (73 Samanes), Vejinović, Nalepa, Jankowski - Serrarens (56 Mihajlović)
Lokomotiv Plovdiv (wyjściowy): Lukov - Malembana, Almeida, Tomašević, Vitanov, Klapan, Umarbaev, Karagaren, Illiev, Aralica, Akinyemi

Arka Gdynia - FK Struga Trim & Lum 2:0 (1:0)
Bramki: da Silva (34-karny), Wilczyński (77)
Arka Gdynia: Krzepisz (46 Staniszewski) - Olczyk, Danch, Helstrup, Wawszczyk - Samanes (46 Antonik), Budziński, Kopczyński, Mihajlović (61 Stępień) - da Silva (73 Deja) - Wilczyński
FK Struga (wyjściowy): Djurić – Aliti, Tafa, Cake, Kocoski, Kasami, Tairi, Lena, Osmani, Ramadani, Kirovski