Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p...
Reklama
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Arka tonie a Samorządność nic nie robi

altSytuacja Arki Gdynia, klubu wspieranego m.in. środkami z budżetu miasta, nie jest wesoła. Prezydent Wojciech Szczurek zagroził, że wycofa wsparcie z kasy gdynian. Tymczasem, mimo apeli opozycji, radni z Samorządności wspierającej bezwarunkowo władze miasta, nie chcą się zajmować problemem.


"Informujemy, że w dniu 14 stycznia 2020 roku wypowiedzenie prokury złożył Dariusz Schwarz, a w dniu 15 stycznia 2020 roku z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz członkostwa w Radzie zrezygnował Andrzej Ryński" - podano we środę 15 stycznia w oficjalnym komunikacie Arki Gdynia.


Przypomnijmy, w połowie grudnia 2019 roku Arka została bez prezesa: „Z przykrością informuję, że w dniu 16 grudnia 2019 roku złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Arki Gdynia i rozstaję się z Klubem ze skutkiem natychmiastowym” – napisał Grzegorz Stańczuk w swym oświadczeniu. Powodem „rozbieżności w wizji i strategii rozwoju".


Jego miejsce w styczniu zajął Radomir Sobczak.


Wszystko wskazuje też na to, że z "pokładu tonącej Arki" wyskoczyć też chce wydawać by się mogło zagorzały, wielokrotnie widziany na VIP-owskiej trybunie stadionu przy ulicy Olimpijskiej, kibic gdyńskiego klubu, prezydent Wojciech Szczurek:
"Pod koniec sierpnia ubiegłego roku (W dniu 27 sierpnia 2019 roku Rada Nadzorcza SSA Arka Gdynia podjęła decyzję o powołaniu na funkcję Prezesa Zarządu Pana Grzegorza Stańczuka. Jednocześnie z funkcji Prezesa Zarządu odwołała Wojciecha Pertkiewicza.- przyp. red.) wyraziłem oczekiwanie, że większościowy udziałowiec spółki realizować będzie strategię długofalowego rozwoju naszej Arki. Minęły cztery miesiące, tymczasem w działaniach właściciela trudno dostrzec konsekwencję – brak jakiegokolwiek planu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji. Szczególnie alarmujące są informacje dotyczące stanu klubowych finansów. Złożone publicznie obietnice, nie zostały dotrzymane. Dopóki sytuacja nie zostanie unormowana, Miasto nie będzie wspierać finansowo Klubu. Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki" - oświadczył w swym jednym z niewielu w karierze opublikowanych oświadczeń włodarz Gdyni.


Co ciekawe, reagować nie chcą radni Samorządności Wojciecha Szczurka.
— Sprawa Arki jest niezwykle wielowątkowa. Pragnąłem się dowiedzieć więcej na komisji sportu, ale przewodniczący Kłodziński poinformował, że w tym miesiącu nie będzie komisji - powiedział Marek Dudziński, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Mimo mojego apelu o jej zwołanie, otrzymałem odpowiedź, ze decyzja została podjęta i jak coś mnie interesuje, to mogę złożyć interpelację. To kpina z radnych i mieszkańców.


Jak dodał, finansowanie klubów przez sponsoring nie powinno mieć miejsca.
- Po pierwsze dlatego, że i tak klub w nazwie ma nazwę miasta, która jest jej nieodłączną częścią. Czy dodatkowe 6 milionów i logo miasta na froncie koszulki piłkarzy sprawi, że Gdynia będzie bardziej rozpoznawalna? Ta Gdynia, która jest elementem nazwy „Arka Gdynia”? Czy Arka może się inaczej kojarzyć niż z Gdynią? I wreszcie jak na tym korzysta samorząd i mieszkańcy? Mamy większe dochody? Więcej mieszkańców dzięki tej promocji? No nie. I właśnie teraz jak Pan Prezydent wstrzymał finansowanie, nagle okaże się że mieszkańcy nie stracili na braku sponsoringu, a może znajda się pieniądze np. na jakąś inwestycję w dzielnicy? - komentuje przedstawiciel mieszkańców.


I wyjaśnia, że w przypadku przedsiębiorstw sponsoring jest formą reklamy, a reklama jest dźwignią handlu.
- Jaka dźwignią jest wiec w przypadku samorządu? Oczywiście polityczną dla Pana Prezydenta. To płacenie za ocieplanie wizerunku i miejsce VIP dla władz miasta. Na czym mieszkańcy w ogóle nie korzystają. Czy w takiej sytuacji właściciel będzie szukał innego sponsora na wolnym rynku? Wątpliwe. Także uzależniając Arkę od funduszy miejskich, Pan Prezydent ponosi odpowiedzialność za to, że klub nie szukał sponsora na wolnym rynku wśród przedsiębiorców. Co uważam dla klubu ekstraklasowego z dużego miasta nie powinno być problemem - stwierdził Dudziński. - Osobną sprawą jest sama osoba właściciela Arki. Według Pana Prezydenta, klub nie ma wizji, stąd decyzja o wstrzymaniu funduszy. Ja się pytam: a kiedy Pan Prezydent uzna, że już można z powrotem płacić? Jakie kryterium konkretnie zostało przyjęte do oceny, że klub ponownie zasługuje na fundusze miasta? Oczywiście jako kibic krytycznie patrzę na to co wyrabia i wyrabiał Pan Midak. Ale jednocześnie uważam, że nie tylko on zawinił.


Radny podsumował, że miasto powinno finansować kluby jedynie w formie współpracy publiczno-prywatnej, na przykład poprzez budowę stadionów, szkółki piłkarskie, akademie juniorskie itd.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież