Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Arka tonie a Samorządność nic nie robi

altSytuacja Arki Gdynia, klubu wspieranego m.in. środkami z budżetu miasta, nie jest wesoła. Prezydent Wojciech Szczurek zagroził, że wycofa wsparcie z kasy gdynian. Tymczasem, mimo apeli opozycji, radni z Samorządności wspierającej bezwarunkowo władze miasta, nie chcą się zajmować problemem.


"Informujemy, że w dniu 14 stycznia 2020 roku wypowiedzenie prokury złożył Dariusz Schwarz, a w dniu 15 stycznia 2020 roku z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz członkostwa w Radzie zrezygnował Andrzej Ryński" - podano we środę 15 stycznia w oficjalnym komunikacie Arki Gdynia.


Przypomnijmy, w połowie grudnia 2019 roku Arka została bez prezesa: „Z przykrością informuję, że w dniu 16 grudnia 2019 roku złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Arki Gdynia i rozstaję się z Klubem ze skutkiem natychmiastowym” – napisał Grzegorz Stańczuk w swym oświadczeniu. Powodem „rozbieżności w wizji i strategii rozwoju".


Jego miejsce w styczniu zajął Radomir Sobczak.


Wszystko wskazuje też na to, że z "pokładu tonącej Arki" wyskoczyć też chce wydawać by się mogło zagorzały, wielokrotnie widziany na VIP-owskiej trybunie stadionu przy ulicy Olimpijskiej, kibic gdyńskiego klubu, prezydent Wojciech Szczurek:
"Pod koniec sierpnia ubiegłego roku (W dniu 27 sierpnia 2019 roku Rada Nadzorcza SSA Arka Gdynia podjęła decyzję o powołaniu na funkcję Prezesa Zarządu Pana Grzegorza Stańczuka. Jednocześnie z funkcji Prezesa Zarządu odwołała Wojciecha Pertkiewicza.- przyp. red.) wyraziłem oczekiwanie, że większościowy udziałowiec spółki realizować będzie strategię długofalowego rozwoju naszej Arki. Minęły cztery miesiące, tymczasem w działaniach właściciela trudno dostrzec konsekwencję – brak jakiegokolwiek planu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji. Szczególnie alarmujące są informacje dotyczące stanu klubowych finansów. Złożone publicznie obietnice, nie zostały dotrzymane. Dopóki sytuacja nie zostanie unormowana, Miasto nie będzie wspierać finansowo Klubu. Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki" - oświadczył w swym jednym z niewielu w karierze opublikowanych oświadczeń włodarz Gdyni.


Co ciekawe, reagować nie chcą radni Samorządności Wojciecha Szczurka.
— Sprawa Arki jest niezwykle wielowątkowa. Pragnąłem się dowiedzieć więcej na komisji sportu, ale przewodniczący Kłodziński poinformował, że w tym miesiącu nie będzie komisji - powiedział Marek Dudziński, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Mimo mojego apelu o jej zwołanie, otrzymałem odpowiedź, ze decyzja została podjęta i jak coś mnie interesuje, to mogę złożyć interpelację. To kpina z radnych i mieszkańców.


Jak dodał, finansowanie klubów przez sponsoring nie powinno mieć miejsca.
- Po pierwsze dlatego, że i tak klub w nazwie ma nazwę miasta, która jest jej nieodłączną częścią. Czy dodatkowe 6 milionów i logo miasta na froncie koszulki piłkarzy sprawi, że Gdynia będzie bardziej rozpoznawalna? Ta Gdynia, która jest elementem nazwy „Arka Gdynia”? Czy Arka może się inaczej kojarzyć niż z Gdynią? I wreszcie jak na tym korzysta samorząd i mieszkańcy? Mamy większe dochody? Więcej mieszkańców dzięki tej promocji? No nie. I właśnie teraz jak Pan Prezydent wstrzymał finansowanie, nagle okaże się że mieszkańcy nie stracili na braku sponsoringu, a może znajda się pieniądze np. na jakąś inwestycję w dzielnicy? - komentuje przedstawiciel mieszkańców.


I wyjaśnia, że w przypadku przedsiębiorstw sponsoring jest formą reklamy, a reklama jest dźwignią handlu.
- Jaka dźwignią jest wiec w przypadku samorządu? Oczywiście polityczną dla Pana Prezydenta. To płacenie za ocieplanie wizerunku i miejsce VIP dla władz miasta. Na czym mieszkańcy w ogóle nie korzystają. Czy w takiej sytuacji właściciel będzie szukał innego sponsora na wolnym rynku? Wątpliwe. Także uzależniając Arkę od funduszy miejskich, Pan Prezydent ponosi odpowiedzialność za to, że klub nie szukał sponsora na wolnym rynku wśród przedsiębiorców. Co uważam dla klubu ekstraklasowego z dużego miasta nie powinno być problemem - stwierdził Dudziński. - Osobną sprawą jest sama osoba właściciela Arki. Według Pana Prezydenta, klub nie ma wizji, stąd decyzja o wstrzymaniu funduszy. Ja się pytam: a kiedy Pan Prezydent uzna, że już można z powrotem płacić? Jakie kryterium konkretnie zostało przyjęte do oceny, że klub ponownie zasługuje na fundusze miasta? Oczywiście jako kibic krytycznie patrzę na to co wyrabia i wyrabiał Pan Midak. Ale jednocześnie uważam, że nie tylko on zawinił.


Radny podsumował, że miasto powinno finansować kluby jedynie w formie współpracy publiczno-prywatnej, na przykład poprzez budowę stadionów, szkółki piłkarskie, akademie juniorskie itd.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież