Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p...
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hokeistki Stoczniowca efektownie zakończyły rundę zasadniczą

altW dobrych humorach na play mogą czekać hokeistki Stoczniowca. Podopieczne Henryka Zabrockiego w ostatnim dwumeczu rundy zasadniczej dwukrotnie rozbiły w hali Olivia SKKH Atomówki GKS Tychy. W sobotę gdańszczanki wygrały 10:0 (3:0, 4:0, 3:0), a w niedzielę 8:0 (1:0, 2:0, 5:0).

sobota
Stoczniowiec - SKKH Atomówki GKS Tychy 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
Bramki: 1:0 Dominika Korkuz (5), 2:0 Tetiana Onyshchenko (7), 3:0 Dominika Korkuz (11), 4:0 Katarzyna Kasprzycka (24), 5:0 Tetiana Onyshchenko (24), 6:0 Julia Łapińska (26), 7:0 Katarzyna Kasprzycka (36, 5 na 4), 8:0 Aneta Błaszak (54), 9:0 Ewa Podracka (59), 10:0 Aneta Błaszak (60)

Stoczniowiec: Agata Kosińska (od 40.01 Natalia Kwiatkowska) - Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Aneta Błaszak, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Ewa Podracka, Julia Łapińska, Tetiana Onyshchenko, Magdalena Łąpieś - Julia Grzelak, Maja Banaś, Antonina Piechowska

niedziela
Stoczniowiec - SKKH Atomówki GKS Tychy 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)
Bramki: 1:0 Tetiana Onyshchenko (17, 4 na 5), 2:0 Tetiana Onyshchenko (38, 4 na 4), 3:0 Tetiana Onyshchenko (39), 4:0 Dominika Korkuz (47), 5:0 Renata Tokarska (48), 6:0 Alicja Siejka (56), 7:0 Tetiana Onyshchenko (57), 8:0 Dominika Korkuz (57)

Stoczniowiec: Agata Kosińska - Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Aneta Błaszak, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Ewa Podracka, Maja Brzezińska, Tetiana Onyshchenko, Magdalena Łąpieś - Magdalena Jagnicka, Julia Grzelak, Olga Jaskulska, Julia Łapińska

Oba mecze Stoczniowca z SKKH Atomówkami GKS Tychy były jednostronnymi widowiskami. W obu zdecydowanie przeważały podopieczne trenera Henryka Zabrockiego. W sobotę w pierwszej tercji ataki przyjezdnych można było policzyć na palcach jednej ręki. Tyszanki przez 20 minut oddały cztery strzały na gdańską bramkę. Gdańszczanki strzelały na tyską bramkę 23 razy. Wynik spotkania w 5 minucie otworzyła Dominika Korkuz. Niespełna 150 sekund później było 2:0, a na listę strzelczyń wpisała się Tetiana Onyshchenko. W 11 minucie na 3:0 podwyższyła Dominika Korkuz. W drugiej tercji przyjezdne zagrały nieco odważniej, ale i tak ich ataki były bardzo rzadkie. Gdańszczanki na początku tercji dopisały do swojego dorobku 3 bramki. Do tyskiej bramki trafiały kolejno Katarzyna Kasprzycka (24 minuta), Tetiana Onyshchenko (24 minuta), 6:0 Julia Łapińska (26 minuta). W 36 minucie było 7:0 po trafieniu Katarzyny Kasprzyckiej gdy gdańszczanki grały w przewadze. W trzeciej tercji trener Zabrocki dokonał zmiany bramkarek. Tyszanki było bardziej aktywne, ale nie zdołały umieścić krążka w gdańskiej bramce. Gdańszczanki powiększyły swój dorobek o trzy trafienia w końcowej części meczu. W 54 minucie bramkę zdobyła Aneta Błaszak. Kolejne dwie bramki padły w ostatnich dwóch minutach. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Ewa Podracka, a wynik meczu ustaliła Aneta Błaszak. Bilans strzałów w sobotnim meczu wynosił 83 do 17 dla Stoczniowca.

W niedzielę tyszanki od początku stawiły większy opór. Gdańszczanki przełamały obronę przyjezdnych "dopiero" w 17 minucie. Tetiana Onyshchenko wykorzystała kontrę gdy podopieczne trenera Zabrockiego grały w osłabieniu. Ta sama zawodniczka zdobyła kolejne dwie bramki - w 38 i 39 minucie. W trzeciej tercji gdańszczanki dobiły rywalki i pięciokrotnie umieszczały krążek w tyskiej bramce. Na listę strzelczyń wpisywały się kolejno: Dominika Korkuz (47 minuta), Renata Tokarska (48), Alicja Siejka (56), Tetiana Onyshchenko (57) i Dominika Korkuz (57).

Bilans ostatnich czterech spotkań Stoczniowca to cztery wygrane. Bilans bramkowy 31 do 0. Podopieczne trenera Zabrockiego nie straciły bramki od prawie 265 minut.

Gdańszczanki czekają teraz na rywalki w półfinale PLHK. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 15 i 16 lutego. Stoczniowiec o finał zagra ze zwycięzcą rywalizacji KS Cracovia 1906 - UKHK Unia Oświęcim.