Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Trzy krążki sopockiej młodzieży

altSrebro i dwa brązowe medale to dorobek reprezentantów Sopockiego Klubu Tenisowego w mistrzostwach Polski młodzików  i młodziczek oraz rywalizacji juniorek.

W finałach młodziczek i młodzików, które rozegrane zostały na kortach Arki Gdynia startowało po 7 zespołów wyłonionych w rozgrywkach wojewódzkich i regionalnych. Sopocka drużyna dziewcząt w składzie: Anna Świtajska, Dorota Szczygielska, Klaudia Nasiadka i Aneta Goławska została rozstawiona z numerem 2. W pierwszym meczu zawodniczki z Sopotu gładko uporały się z Promasters Szczecin i wygrywając 6:0. W walce o finał spotkały się z drużyną KTA Wrocław. Mecz był bardzo zacięty, a o zwycięstwie  SKT Sopot zadecydowały wygrane sety. Po przegranym I-m deblu w trzech setach drugi debel SKT doprowadził do remisu 1:1. Na pierwszej rakiecie Ania Świtajska przegrała 5:7, 3:6 z wrocławianką Katarzyną Wysoczańską. Na drugiej rakiecie SKT Dorota Szczygielska pokonała Aleksandrę Kusz 6:2, 6:1. Następnie Klaudia Nasiadka w trzech setach uległa Wiktorii Kulig 5:7, 6:4, 0:6. W meczu decydującym o awansie Aneta Goławska pokonała w dwóch setach 7:5, 6:2 Aleksandrę Ryndak ustalając wynik meczu na 3:3 i w setach 8 do 6 dla SKT. W finale spotkały się dwa zespoły z Trójmiasta. Lepsze okazały się zawodniczki TKS Arki Gdynia które wygrały mecz w stosunku 5:1, jedyny punkt dla SKT zdobył debel K. Nasiadka-D. Szczygielska. Złoty medal zdobyła drużyna TKS Arki Gdynia, medal srebrny przypadł  SKT Sopot, w grze o medal brązowy zespół KS Sport Med. Zabrze pokonał drużynę KTA Wrocław 4:2.

alt

Rywalizacja Młodzików dostarczyła wiele emocji. Kilkakrotnie, aby wyłonić wygrany zespół, trzeba było policzyć gemy. Bardzo dobrze spisali się Młodzicy SKT Sopot którym zabrakło przysłowiowego szczęścia aby znaleźć się w finale imprezy. W pierwszym meczu drużyna SKT Sopot pokonała turniejową "trójkę" zespół UKS Okęcie Warszawa 4:2. Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje  drugi debel SKT M. Raupuk-G. Ignacik, który pokonując debel Okęcia 6:0, 6:2 wyrównał stan meczu na 1:1. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Cezary Walkusz wygrywając z utytułowanym Robertem Wrzesińskim 7:6, 6:2. W tym meczu zawodnik z Sopotu oprócz walki z przeciwnikiem walczył ze słabością własnego organizmu. Musiał korzystać z pomocy medycznej, ale przezwyciężył częste skórcze mięśni i wygrał spotkanie. Na trzeciej rakiecie Maksymilian Raupuk po raz pierwszy w swej karierze sportowej pokonał swego rówieśnika, zeszłorocznego Mistrza Polski do lat dwunastu, Bartosza Klukowskiego 7:6, 6:3. Kolejny punkt do zwycięstwa dołożył Adrian Kowalski pokonując 6:0, 6:3 Mateusza Lipińskiego. Maciej Karczmarczyk przegrał 6:7, 0:6 z Bogusławem Sową. W walce o awans do finału Sopocianie spotkali się z zespołem numer 1 - KS Górnik Bytom. Mecz rozpoczął się od porażki I-go debla SKT A. Kowalski-C. Walkusz 1:6, 3:6 z duetem K. Krawczyński-M. Mol. Stan meczu wyrównał M. Raupuk-G. Ignacik wygrywając 6:1, 2:6, 10:8 z parą W. Radwan-B. Hołubiec. W pierwszym spotkaniu singlowym Cezary Walkusz uległ Karolowi Krawczyńskiemu 1:6, 3:6. W drugim singlu Adrian Kowalski pokonał Marcina Mola 6:3, 6:1. Języczkiem uwagi stał się mecz Maksymiliana Raupuka z Wiktorem Radwanem, a wygrana sopocianina otwierała szanse na tytuł mistrzowski. Zawodnik SKT przegrał w trzech setach 3:6, 7:5, 2:6 i sopocianom pozostała walka o medal brązowy. O III miejsce SKT Sopot grał z turniejową "czwórką" KS Warszawianka Warszawa i pokonał ją 4:2. Pierwszy debel przegrał 3:6, 5:7, drugi debel wygrał 6:1, 6:2. Czarek Walkusz uległ Patrykowi Królikowi 7:5, 3:6, 2:6, Adrian Kowalski wygrał z Mateuszem Smolickim 6:0, 6:1, Max Raupuk wygrał z Kun Tan 6:0, 4:6, 6:3, Gabriel Ignacik wygrał z Janem Gałką 6:3, 6:1. Drużynowym Mistrzem Polski Młodzików został klub KS Górnik Bytom, który pokonał zespól TKS Arkę Gdynia 4:2. Wielkim przegranym tych zawodów był zespół AZS Poznań który w pierwszym meczu przegrał z gdynianami różnicą trzech gemów (mecz - 3:3 sety - 6:6, gemy - 52:55).

alt

W Poznaniu odbyły się DMP Juniorek. Startowało 5 zespołów. Zespół SKT Sopot w składzie Magdalena Stencel, Dorota Markowska, Kornelia Staniszewska, Aleksandra Goławska został rozstawiony z nr 3.  W meczu decydującym o finale sopocianki przegrały z drużyną AZS Poznań 2:4. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Magdalena Stencel z Zuzanną Maciejewską wygrywając seta, który miał być punktem decydującym o awansie do finału. Niestety pewny punkt przegrała zdecydowana faworytka Aleksandra Goławska grająca na trzeciej rakiecie. Po wygraniu I-go seta z Martyną Kowalak 6:3 i prowadząc w II secie 2:0 od tego momentu nie wygrała żadnego gema i przegrała 6:2  6:0 a tym samym przegraliśmy mecz. W meczu o brązowy medal juniorki SKT wygrały z TKS Arka Gdynia 6:0. Drużynowym Mistrzem Polski została drużyna KS Górnik Bytom wygrywając z AZS Poznań 4:2.