Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Tomasz Chrzanowski: Jak zobaczyłem końcowy wynik to się zdziwiłem

Rozmowa z Tomaszem Chrzanowskim, zawodnikiem Wybrzeża w latach 2003-205, 2007-2008 i 2012- Jak odebrałeś wynik pierwszego meczu barażowego pomiędzy Get Well Toruń i Zdunek Wybrzeże?
Tomasz Chrzanowski: Wynikiem końcowym byłem zaskoczony. Po pierwszych biegach gdy spojrzałem wynik, akurat byłem zajęty i nie mogłem być na meczu, myślałem, że będzie srogie lanie, ale jak zobaczyłem na wynik końcowy to się zdziwiłem. Zaskoczyło mnie, że mecz zakończył się taką małą różnicą punktów.


- Twoim zdaniem kto jest faworytem przed rewanżem?
Tomasz Chrzanowski: Faworyt... Przede wszystkim Toruń ma tą nadwyżkę punktową. Ale to jest jeden wyścig i za chwilę zabawa zaczyna się od nowa.


- Kiedyś też jechałeś w barażach w barwach Wybrzeża. W Tarnowie przegraliście jak się wydawało "tylko" sześcioma punktami i wszyscy byli przekonani, że te straty łatwo odrobicie w Gdańsku. Tymczasem Unia przyjechała i wygrała również w Gdańsku. To pokazuje, że nie można dać się uśpić jak się wydaje dobrym wynikiem pierwszego meczu.
Tomasz Chrzanowski: Przede wszystkim trzeba być zdeterminowanym. Pewność siebie to jedno, a kwestia nieomylnego przygotowania toru to drugie. Z tego co mi wiadomo to w Toruniu była przyczepna nawierzchnia. Niektórzy zawodnicy, chodzi mi o gdańską drużynę, osiągnęli lepszy rezultat niż zakładano. Bardzo dobre spotkanie pojechał Troy Batchelor. Myślę, że to był jego najlepszy mecz w tym sezonie. Taki rezultatów na torze w Gdańsku nie notuje, a miałem okazję kilka jego wyścigów w tym sezonie obejrzeć. Chłopacy muszą sobie odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje. To kwestia doboru sprzętu czy doboru ustawień, czy styl jazdy zawodnika - jednemu pasuje taki tor, drugiemu inny. Wiadomo, że na chwilę obecną z gdańskim torem wielkich cudów się nie wykombinuje. To nie jest nawierzchnia, która pozwala przygotować mocno przyczepny tor. Generalnie jest tendencja do ubijania torów w Polsce i później mamy tego efekty, gdy zagranicą jest nieco cięższy tor to nasi zawodnicy mają problemy. Przykładem może być Grand Prix w Teterow.


alt- Bohaterem pierwszego meczu w gdańskiej ekipie był Dominik Kossakowski, który poza biegiem juniorskim przywoził za plecami zawodników z Torunia.
Tomasz Chrzanowski: Dominik wrócił po kontuzji i być może taki mecz doda mu skrzydeł. Tym bardziej przy pełnym stadionie w niedzielę. Jest wychowankiem Wybrzeża i myślę, że serce na torze zostawi.


- Ty w zasadzie w tym sezonie byłeś, a nawet nadal jesteś, jakby nie patrzeć zawodnikiem tej drużyny, chociaż związany tylko kontraktem warszawskim.
Tomasz Chrzanowski: Zgadza się. Do tej pory mam z poszczególnymi działaczami dobre relacje. Tak się potoczyło, że nie miałem okazji nigdzie startować w tym roku. Być może szkoda, że mogłem w końcówce sezonu wspomóc Wybrzeże, które miało braki kadrowe.


- Przyjeżdżasz w niedzielę do Gdańska?
Tomasz Chrzanowski: Oczywiście.


- Za kogo będzie trzymał kciuki Tomasz Chrzanowski? Za Toruń, którego jest wychowankiem czy Gdańsk, w którym jeździł sześć lat?
Tomasz Chrzanowski: (Śmiech) Wiedziałem, że to pytanie padnie (śmiech). Po tym gdy umawialiśmy się na rozmowę i jechałem do domu zastanawiałem się co mam na nie odpowiedzieć (śmiech). Niech wygra lepszy. Myślę, że mimo wszystko Gdańsk jest bardzo mocno zdeterminowany, bo taka okazja może się szybko nie powtórzyć. Wszystko leży w rękach zawodników. Wiadomo, że są pewne dziury w składzie w postaci formacji juniorskiej. Na pewno kibice liczą też na dobry rezultat Huberta Łęgowika.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież