Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Tomasz Chrzanowski: Jak zobaczyłem końcowy wynik to się zdziwiłem

Rozmowa z Tomaszem Chrzanowskim, zawodnikiem Wybrzeża w latach 2003-205, 2007-2008 i 2012- Jak odebrałeś wynik pierwszego meczu barażowego pomiędzy Get Well Toruń i Zdunek Wybrzeże?
Tomasz Chrzanowski: Wynikiem końcowym byłem zaskoczony. Po pierwszych biegach gdy spojrzałem wynik, akurat byłem zajęty i nie mogłem być na meczu, myślałem, że będzie srogie lanie, ale jak zobaczyłem na wynik końcowy to się zdziwiłem. Zaskoczyło mnie, że mecz zakończył się taką małą różnicą punktów.


- Twoim zdaniem kto jest faworytem przed rewanżem?
Tomasz Chrzanowski: Faworyt... Przede wszystkim Toruń ma tą nadwyżkę punktową. Ale to jest jeden wyścig i za chwilę zabawa zaczyna się od nowa.


- Kiedyś też jechałeś w barażach w barwach Wybrzeża. W Tarnowie przegraliście jak się wydawało "tylko" sześcioma punktami i wszyscy byli przekonani, że te straty łatwo odrobicie w Gdańsku. Tymczasem Unia przyjechała i wygrała również w Gdańsku. To pokazuje, że nie można dać się uśpić jak się wydaje dobrym wynikiem pierwszego meczu.
Tomasz Chrzanowski: Przede wszystkim trzeba być zdeterminowanym. Pewność siebie to jedno, a kwestia nieomylnego przygotowania toru to drugie. Z tego co mi wiadomo to w Toruniu była przyczepna nawierzchnia. Niektórzy zawodnicy, chodzi mi o gdańską drużynę, osiągnęli lepszy rezultat niż zakładano. Bardzo dobre spotkanie pojechał Troy Batchelor. Myślę, że to był jego najlepszy mecz w tym sezonie. Taki rezultatów na torze w Gdańsku nie notuje, a miałem okazję kilka jego wyścigów w tym sezonie obejrzeć. Chłopacy muszą sobie odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje. To kwestia doboru sprzętu czy doboru ustawień, czy styl jazdy zawodnika - jednemu pasuje taki tor, drugiemu inny. Wiadomo, że na chwilę obecną z gdańskim torem wielkich cudów się nie wykombinuje. To nie jest nawierzchnia, która pozwala przygotować mocno przyczepny tor. Generalnie jest tendencja do ubijania torów w Polsce i później mamy tego efekty, gdy zagranicą jest nieco cięższy tor to nasi zawodnicy mają problemy. Przykładem może być Grand Prix w Teterow.


alt- Bohaterem pierwszego meczu w gdańskiej ekipie był Dominik Kossakowski, który poza biegiem juniorskim przywoził za plecami zawodników z Torunia.
Tomasz Chrzanowski: Dominik wrócił po kontuzji i być może taki mecz doda mu skrzydeł. Tym bardziej przy pełnym stadionie w niedzielę. Jest wychowankiem Wybrzeża i myślę, że serce na torze zostawi.


- Ty w zasadzie w tym sezonie byłeś, a nawet nadal jesteś, jakby nie patrzeć zawodnikiem tej drużyny, chociaż związany tylko kontraktem warszawskim.
Tomasz Chrzanowski: Zgadza się. Do tej pory mam z poszczególnymi działaczami dobre relacje. Tak się potoczyło, że nie miałem okazji nigdzie startować w tym roku. Być może szkoda, że mogłem w końcówce sezonu wspomóc Wybrzeże, które miało braki kadrowe.


- Przyjeżdżasz w niedzielę do Gdańska?
Tomasz Chrzanowski: Oczywiście.


- Za kogo będzie trzymał kciuki Tomasz Chrzanowski? Za Toruń, którego jest wychowankiem czy Gdańsk, w którym jeździł sześć lat?
Tomasz Chrzanowski: (Śmiech) Wiedziałem, że to pytanie padnie (śmiech). Po tym gdy umawialiśmy się na rozmowę i jechałem do domu zastanawiałem się co mam na nie odpowiedzieć (śmiech). Niech wygra lepszy. Myślę, że mimo wszystko Gdańsk jest bardzo mocno zdeterminowany, bo taka okazja może się szybko nie powtórzyć. Wszystko leży w rękach zawodników. Wiadomo, że są pewne dziury w składzie w postaci formacji juniorskiej. Na pewno kibice liczą też na dobry rezultat Huberta Łęgowika.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież