Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Arka liczy na odbicie się od dna w derbach Trójmiasta

Nie dość, że piłkarze Arki Gdynia już 2 kwietnia zmierzą się z odwiecznym rywalem zza między, z który od lat nie byli w stanie wygrać, to jeszcze do Derbów Trójmiasta Lechia Gdańsk przystąpi w roli lidera Ekstraklasy. Mimo to żółto-niebiescy liczą na to, że ten najważniejszy mecz w sezonie będzie przełomowy.


Tylko jeden punkt, i ani jednego na własnej murawie. Tej wiosny Arka Gdynia prezentuje się fatalnie, i piłkarze z Olimpijskiej stanęli przez wizją spadku z Ekstraklasy na jej zaplecze. Przed Derbami Trójmiasta zawodnicy z miasta z morza i marzeń nie tracą ducha.
- Nie ma co gadać, derby to najważniejszy mecz sezonu – stwierdził Adam Marciniak. - Na pewno zwycięstwo dałoby nam dużego kopa. Wynagrodziłoby kibicom te gorsze momenty, kiedy byli z nami w tych najgorszych chwilach. Bo czasami, aż wstyd po meczach podchodzić, bo widać, że są z nami. Raz  po raz ich zawodzimy, zwycięstwo w meczu derbowym dałoby radość, ulgę i pozytywną energię na końcówkę sezonu.


W podobnym tonie wypowiadał się bramkarz żółto-niebieskich, Pavels Steinbors:
- Jesteśmy w takiej sytuacji, że ten mecz derbowy może dużo zmienić – zaznaczył. - Ciężko powiedzieć coś dobrego, bo ta czarna passa już długo trwa. Wszystko robimy, aby to odmienić. Nie poddajemy się, walczymy, ale nie idzie. Straciliśmy szczęście, które wcześniej było przy nas. Nie interesuje nas jak Lechia zagra. To my musimy zagrać tak, aby wygrać. Musimy zarówno zagrać dobrze jak i walczyć do samego końca.


Przypomnijmy, w Gdańsku pod wodzą trenera Zbigniewa Smółki Arka przegrała w końcówce 1:2.
- Teraz się liczy, by wszyscy byli razem. Jestem trenerem Arki i zrobię wszystko, by ten zespół podnieść. Są takie momenty, w których wiem, że nie mogę zostawić drużyny. Czuję, że zawodnicy nadal wierzą i będą walczyć – powiedział przed derbowym spotkaniem szkoleniowiec gdynian.
raz.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież