Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż... 12. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan » Po raz dwunasty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z mieszkańca... Grudzień 1970 w filmie i w piosence » Dramat, który rozegrał się na ulicach Gdyni, Gdańska, Szczecina i Elbląga stał się niemal natychmias... Przystanków przybywa, pociągów ciągle mało » Uroczyście otwarto nowe przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.... Daniel Obajtek: Patriotyzm gospodarczy zmienia Polskę » Z Danielem Obajtkiem, prezesem Grupy Kapitałowej Energa rozmawiają Artur S. Górski i Marek Formela -... Elżbieta Rucińska-Kulesz Liderem Roku w Ochronie Zdrowia » Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor NFZ Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego z siedzibą w Gdańsku, w 17... Władze Gdyni: sygnalizacja świetlna może prowokować do szybkiej jazdy… » Nie doczekają się sygnalizacji świetlnej mieszkańcy gdyńskiego Obłuża i Oksywia, zwłaszcza ci, miesz... Szydło rezygnuje, wchodzi Morawiecki » Beata Szydło złożyła rezygnację ze stanowiska premiera. Jednak nie oznacza to powołania nowego skład... Jawność w majtkach Karnowskiego. Korty w Sopocie przysługują SKT » Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wiedział o prawach SKT do kortów, gdy zabiegał u radnych o ich wy...
Reklama

W Parku im. R. Reagana przez dwa dni toczyła się rywalizacja o mistrzostwo Gdańska w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowało ponad 1000 uczniów i uczennic z gdańskich szkół.



Przez lata sztafetowe biegi przełajowe odbywały się na boisku przy ul. Grunwaldzkiej. W związku z pracami przy budowie Centrum Sportu Młodzieżowego GOKF w tym zmieniono lokalizację. Po raz pierwszy sztafetowych mistrzów Gdańska w biegach przełajowych wyłoniono w Parku im. R. Reagana. Przez dwa dni w sześciu biegach wystartowało ponad 1000 uczniów z gdańskich szkół. Dziewczęta biegały na dystansie 10x600 m – szkoły podstawowe i 10x800 m gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Chłopcy rywalizowali na dystansie 10x800 m – szkoły podstawowe i 10x1000 m gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.


alt



W rywalizacji szkół podstawowych najlepsze okazały się sztafety Szkoły Podstawowej nr 81. Dziewczęta wyprzedziły koleżanki z "czterdziestki ósemki" i "osiemdziesiątki". Chłopcy finiszowali przed reprezentantami "dwunastki" i Szkoły De La Salle.


alt



Na podium wśród gimnazjów wśród dziewcząt i chłopców stawały te same szkoły tylko w różnej kolejność. Najlepszą gimnazjalną sztafetą dziewczęcą okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 33, która wyprzedziła uczennice z "szesnastki" i "piętnastki". W biegu chłopców pierwsi linię mety minęli uczniowie "piętnastki" pokonując sztafety Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 33.


alt



Wśród szkół ponadgimnazjalnych na podium stawali reprezentanci czterech szkół. Zarówno wśród dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce zajmowały sztafety LO 12, a drugie lokaty LO 5. Wśród dziewcząt trzecie były uczennice LO 2, a wśród chłopców reprezentanci Conradinum.


alt



Dziewczęta
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
(23 sztafety)
1. Szkoła Podstawowa nr 81: Karolina Kundo, Oliwia Wac, Julia Blachowska, Ewelina Kowalczyk, Kaja Olędzka, Maria Stola, Paulina Gronau, Weronika Zakrzewska, Aleksandra Szypryt, Maja Koenner, Kinga Dmochowska.
2. Szkoła Podstawowa nr 48: Zuzanna Lemke, Martyna Kosidło, Agnieszka Szyszło, Katarzyna Świniarska, Lena Zastawny, Nina Zastawny, Julia Lichnerowicz, Angelika Płotka, Oliwia Karwowska, Patrycja Terech, Agnieszka Kruk.
3. Szkoła Podstawowa nr 80: Julia Pińska, Agata Błaszkowska, Natalia Kuncewicz, Zuzia Czaja, Julia Zambrzycka, Kasia Szewalje, Zosia Rogożyńska, Ania Pettke, Amelia Kawlewska, Hania Rzepka, Magda Pińska, Zosia Ochnik


Gimnazjada (17)
1. Gimnazjum nr 33: Barbara Werc, Martyna Sumisławska, Maja Stolarska, Martyna Borajdowska, Kalina Posańska, Agata Sidorkiewicz, Aleksnadra Adrianowska, Aleksandra Morawska, Ada Redwanz, Matylda Turska.
2. Gimnazjum nr 15: Aleksandra Domżalska, Julia Kurowska, Natalia Szechniuk, Paulina Sławińska, Valentyna Iakovenko, Joanna Hildebrand, Nicola Granica, Zuzanna Stachowska, Kamila Ziółkowska, Wanessa Kulik, Wiktoria Rąbała.
3. Gimnazjum nr 16: Katarzyna Barnik, Sophie Greig, Natalia Lijewska, Dominika Żeromska, Nikola Sadło, Agata Salnik, Antonina Chrząszcz, Maria Zaporowicz, Gabriela Leśniak, Marcelina Franczuk, Monika Dunajska, Oliwia Gojrzewska.


Licealiada (11)
1. Liceum Ogólnokształcące nr 12: Sandra Glander, Daria Szewczyk, Anna Michniewicz, Natalia Bulczak, Sylwia Bulczak, Dagmara Groth, Adrianna Litwin, Natalia Huniewicz, Aleksandra Szymerowska, Klaudia Wachler (rezerwowa).


alt



2. Liceum Ogólnokształcące nr 5: Zuzanna Romanowska, Magdalena Sięcka, Iga Skorupska, Agnieszka Łuczkowska, Anna Leśniewska, Julia Jung, Klaudia Grelewska, Aleksanra Dudij, Zuzanna Suchcicka, Hanna Migdał, Marta Kuklińska (rezerwa), Zuzanna Bejm (rezerwa).


alt



3. Liceum Ogólnokształcące nr 2: Aleksandra Butlewska, Laura Chalecka, Kinga Ciesielska, Małgorzata Juchniewicz, Urszula Kobus, Maria Kubińska, Ginny McAllister, Katarzyna Tomaszewska, Adrianna Waleszczak, Agnieszka Wiśniewska.


alt



Chłopcy
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
(27)
1. Szkoła Podstawowa nr 81: Mateusz Urbanek, Aleksy Frankiewicz, Kacper Worek, Jeremi Szymański, Maksymilian Żółnowski, Maciej Pyrek, Paweł Senn, Jakub Czworowski,, Filip Waruszewski, Piotr Kwiatkowski, Dawid Stola, Wojciech Łupak, Piotr Senn.


alt



2. Szkoła Podstawowa nr 12: Maciej Votka, Jakub Kłodaś, Tomek Sobala, Bartek Witczak, Nikodem Trętowski, Dawid Golicki, Kamil Hayduk, Oskar Dzierzgowski, Jakub Sobieraj, Jan Buczkowski.


alt



3. Szkoła Podstawowa De La Salle: Wojciech Renke, Filip Ostrowski, Wojciech Moniński, Adam Janukowicz, Jan Witek, Mikołaj Masiak, Stanisław Piroński, Mateusz Kraszewski, Maks Żelazny, Mateusz Wójcicki.


alt



Gimnazjada (20)
1. Gimnazjum nr 15: Krzysztof Pietrzak, Jakub Staniak, Milan Frąckowiak, Bartosz Węsierski, Maciej Ziegert, Patryk Tanaś, Damian Górzyński, Sebastian Słomiński, Jakub Cymmermann, Kamil Łaszewicz, rezerwa - Krystian Wilk, Dominik Senk, Mikołaj Stolc.


alt



2. Gimnazjum nr 16: Maciej Jędrzejczak, Czesław Marczak, Krystian Gaczoł, Antek Dudij, Maciej Grzenkowicz, Dawid Szanka, Michał Mazur, Stanisław Pawłowski, Jakub Stubor, Mateusz Liedke.


alt



3. Gimnazjum nr 33: Michał Dunajski, Hubert Szulc, Jakub Cendrowski, Barosz Hasko, Grzegorz Pozorski, Adam Cichy, Adam Suska, Jan Drobicki, Jan Karbowiak, Jakub Śmigielski, Hubert Parada.


alt



Licealiada (18)
1. Liceum Ogólnokształcące nr 12: Wojciech Michalski, Jakub Bojarski, Łukasz Smętek, Kacper Pepliński, Dominik Pietrzak, Norbert Kański, Nikodem Figurski, Karol Staniszewski, Krzysztof Stenka, Marcin Choszcz.


alt



2. Liceum Ogólnokształcące nr 5: Jakub Kozak, Michał Korybelski, Emanuel Kołłata, Dominik Chybczyński, Mateusz Grochowski, Rafał Kaliszak, Mateusz Gajos, Błażej Byczkowski, Jakub Rogala, Dimitr Ostrowski.


alt



3. Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum: Szymon Hołowienko, Paweł Pielecki, Patryk Reszka, Patryk Zieleziński, Kamil Drozdowski, Szymon Stencel, Krzysztof Piechocki, Adam Żebrowski, Jacek Bołoz, Cezary Szytniewski.


alt


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam