Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... 50 tysięcy złotych kary dla „Solidarności” » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

OT Logistics S.A. sponsorem strategicznym Polskiego Związku Szermierki

Firma OT Logistics S.A. 19 lutego podpisała z Polskim Związkiem Szermierczym umowę sponsoringową, zyskując tym samym tytuł Sponsora Strategicznego PZS.Uroczystość odbyła się w hotelu Hilton w Gdańsku. Ze strony firmy sponsorskiej umowę podpisał Piotr Chajderowski, Prezes Zarządu OT Logistics S.A., (na zdjęciu z lewej), a ze strony Polskiego Związku Szermierczego jego nowy prezes od 12 grudnia 2012 roku - Adam Konopka.


alt


Lider sektora transportowo-logistycznego-spedycyjnego, zobowiązał się wspierać finansowo dyscyplinę sportu w której reprezentanci Polski odnosili wielkie sukcesy na planszach mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich (22 olimpijskie medale). W zamian, logo OT Logistics będzie wyeksponowane na strojach reprezentacyjnych oraz materiałach promocyjnych PZS. Umowa będzie obowiązywała do grudnia 2014 r. z możliwością jej przedłużenia o kolejne dwa lata, do końca 2016 r.


altZapisany w umowie sponsoringowej wkład finansowy na rzecz Polskiego Związku Szermierczego, jak powiedział jego prezes Adam Konopka, ma zapewnić większą możliwość rozwoju reprezentacji Polski w szermierce, zarówno na płaszczyźnie sportowej, jak też organizacyjnej. Oprócz stałej kwoty, umowa przewiduje wypłatę specjalnych nagród dla reprezentantów naszego kraju za wywalczenie medali w konkurencji indywidualnej oraz drużynowej na Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbędą się w Zagrzebiu w czerwcu 2013 r.


OT Logistics w zamian za wsparcie PZS otrzyma m.in. prawo do posługiwania się tytułem Sponsora Strategicznego Polskiego Związku Szermierczego oraz umieszczania logo firmy na strojach reprezentacyjnych zawodników oraz w materiałach promocyjnych Związku. Sponsor otrzyma również pulę biletów i akredytacji na najważniejsze zawody szermiercze organizowane w kraju i za granicą w których wezmą udział reprezentanci Polski. W myśl umowy OT Logistics S.A. pozostanie w czasie jej trwania jedynym Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Szermierczego.


alt- Szermierka to piękny sport walki, który wyzwala wiele emocji i dostarcza niesamowitych wzruszeń - powiedział Piotr Chajderowski, Prezes Zarządu OT Logistics S.A.. - Postawiliśmy na szermierkę w momencie dla tej dyscypliny trudnym, wierząc głęboko, że dzięki także naszemu wsparciu uda się nawiązać do złotych lat tej dyscypliny, w których reprezentanci naszego kraju zdobywali wiele medali na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Codziennie podejmujemy wyzwania biznesowe. Jak widać z dobrym skutkiem o czym świadczy nasza pozycja w sektorze transportowo-logistyczno-spedycyjnym. Wierzę, że na tej umowie skorzystają wszyscy. I zawodnicy reprezentacji i nasza firma. Przede wszystkim zaś kibice szermierki, których w naszym kraju jest wielu. Dzięki umowie sponsoringowej pracownicy OT Logistics S.A. będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez PZS imprezach sportowych i przy okazji kształtować integracyjne więzi. Z uwagi na uczestnictwo szerokiego grona innych partnerów w szermierczych wydarzeniach, imprezy sportowe stanowić mogą też dobrą okazję do rozwoju kontaktów biznesowych spółki. Strony podpisanej umowy sponsorskiej ustaliły, że możliwe będzie przedłużenie umowy sponsorskiej do końca roku 2016.


altUczestnicząca w ceremonii podpisania sponsorskiej umowy Sylwia Gruchała, dwukrotna olimpijska medalistka, z ogromnym  zadowoleniem przyjęła fakt powołania pierwszego sponsora strategicznego w ponad 90-letniej historii związku szermierczego. Najlepsza polska florecistka wszech czasów zapowiedziała swój powrót na plansze po urodzeniu dziecka. 
- Polski Związek Szermierczy, zobowiązał się w okresie obowiązywania umowy do niezawierania podobnych umów z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą konkurencyjną w stosunku do działalności OT Logistics S.A. - stwierdził Cezary Siess, brązowy medalista olimpijski z Barcelony 1992, nauczyciel wf, przedsiębiorca, były szermierz gdańskiego AZS AWFiS Gdańsk.


OT Logistics S.A., to dominująca spółka w Grupie Kapitałowej OT Logistics. Grupa działa w sektorze transportowo-logistyczno-spedycyjnym. Spółki Grupy zajmują się przede wszystkim transportem towarów żeglugą śródlądową, spedycją kolejową oraz morską, a także przeładunkami w portach morskich. Grupa Kapitałowa posiada dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce (ponad 80 proc. rynku) i na terenie Niemiec środkowo-wschodnich (ponad 50 proc. rynku).


Obok towarów masowych ważnym elementem działalności biznesowej spółki jest przewóz kontenerów. Najsilniejszą pozycję w tym segmencie firma osiągnęła na liniach pomiędzy portem w Hamburgu, a portami śródlądowymi w centrum i na południu Niemiec. Ostatnie lata działalności, to rozwój usług w zakresie spedycji morskiej oraz kolejowej, realizowanej głównie na terenie Polski i Niemiec.


Na przełomie 2011/2012 r. OT Logistics S.A. przeprowadziła program emisji obligacji, które trafiły na rynek Catalyst w lutym 2012 r. i z którego pozyskano 60 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na optymalizację struktury finansowania oraz na sfinansowanie nowych inwestycji logistyczno – portowych. Pod koniec 2012 r. OT Logistics SA kupiła od DB Schenker Rail Polska dodatkowe udziały w Porcie Handlowym Świnoujście, stając się jego głównym udziałowcem.


Obecnie trwają przygotowania do debiutu OT Logistics na Giełdy Papierów Wartościowych. Z nowej emisji spółka chce pozyskać ok. 60 mln zł z przeznaczeniem na akwizycje. Akcje szczecińskiej firmy na warszawskim parkiecie powinny pojawić się w II kwartale 2013 r.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież