Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Minister Sportu potwierdziła nieprawidłowości na Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPS

Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki uznała, że na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPS w dniach 08-09.10.2012 r. doszło do nieprawidłowości.Dnia 28.01.2013 r. Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha wydała decyzję (BK-I/4074/20/2012/13), w którym upomniała Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze PZPS za niepoddanie pod głosowanie: wniosku Komisji Rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium Prezesowi Panu Mirosławowi Przedpełskiemu oraz sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej.

Jednocześnie w decyzji tej Minister wezwała Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze PZPS do zapewnienia realizacji zasad wynikających z odpowiednich postanowień Statutu PZPS.

Przedmiotowe postępowanie  nadzorcze zostało wszczęte po informacji złożonej Ministerstwu Sportu i Turystyki przez pełnomocnika czterech związków wojewódzkich: Pomorskiego, Łódzkiego, Lubelskiego i Śląskiego, które w postępowaniu występowały jako podmioty na prawach strony.

Powyższe związki wojewódzkie wyrażają zadowolenie z faktu przeprowadzenia przez Ministerstwo Sportu i Turystyki rzetelnego postępowania nadzorczego oraz napiętnowania faktu naruszenia Statutu PZPS na etapie poprzedzającym wybory nowego Prezesa PZPS. Jednocześnie jednak powyższe związki wojewódzkie uważają, że z racji ogromnego wpływu jaki te naruszenia wywarły na przebieg wyborów, zastosowane środki nadzorcze nie są adekwatne do naruszeń, przez co związki te zdecydowały się na wystąpienie do Ministra Sportu i Turystyki o ponowne rozpatrzenie sprawy.

W/w związki wojewódzkie oczekują ponadto reakcji Ministra Sportu i Turystyki na nieprawidłowości w funkcjonowaniu PZPS opisane w sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej PZPS, przedstawionym na ostatnim Walnym Zgromadzeniu PZPS.Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież