Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Rubin minimalnie lepszy od Lechii - wynik
wtorek, 21 stycznia 2020 17:07
Rubin minimalnie lepszy od Lechii - wynik
W drugim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Lec ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oskar Fajfer kapitanem Zdunek Wybrzeże

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przebywający na zgrupowaniu w Szczyrku dokonali wyboru kapitana drużyny. Decyzją trenerów i kolegów z drużyny został nim Oskar Fajfer.Dla popularnego "Oskiego" nadchodzące rozgrywki będą trzecim rokiem jazdy w czerwono-biało-niebieskich barwach. Wychowanek Startu Gniezno trafił do Gdańska przed sezonem 2016 i od razu stał się krajowym liderem drużyny. Nieco gorzej poszło mu w sezonie 2017, kiedy dobre występy przeplatał ze słabszymi kończąc przedwcześnie sezon z kontuzją barku. Przed kolejnymi rozgrywkami Oskar jest jednak pełen optymizmu i wiary w swoje możliwości, a doskonały humor i kontakt z resztą zespołu było widać podczas piątkowej prezentacji.


altDobry wpływ zawodnika, z najdłuższym stażem w drużynie, na resztę zespołu szybko zauważył trener Lech Kędziora - Po rozmowach z zawodnikami wspólnie zdecydowaliśmy, że najlepszym wyborem jest Oskar. To będzie jego trzeci sezon w Gdańsku, doskonale zna to środowisko, świetnie się w nim czuje. Wierzymy, że poprowadzi nas do PGE Ekstraligi. Zastępcą Fajfera został Anders Thomsen, który podobnie jak nowo mianowany kapitan spędzi trzeci sezon w Wybrzeżu. Nominacja Oskara na stanowisko kapitana drużyny sprawiła, że po raz pierwszy od 2012 roku w tej roli znajdzie się polski zawodnik. We wspomnianym sezonie pełnomocnikiem trenera został Tomasz Chrzanowski. Po nim miano kapitana dzierżyli kolejno Tomas H. Jonasson (2013-2014), Magnus Zetterstroem (2015) oraz Renat Gafurov (2016, 2017).


Oskar wyróżnienie przyjął z dużą radością - Bardzo się cieszę z tego wyboru. Dla mnie to bardzo ważne wyróżnienie. Chcę być kapitanem "pełną gębą", a nie tylko na papierze. Dla mnie najważniejszy jest wynik drużyny, dlatego zawsze będę stawiał jej dobro ponad swoim. Czasem będzie musiał stracić kapitan, by mógł zyskać zespół - skomentował "na gorąco" nowo wybrany kapitan Zdunek Wybrzeże Gdańsk.
źródło wybrzezegdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież