Zmarła Jolanta Szczypińska » W sobotę w wieku 61 lat zmarła Jolanta Szczypińska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat zm... SKT gra dalej - Karnowski fauluje » Na nadzwyczajnym walnym zebraniu Sopockiego Klubu Tenisowego przegłosowano jednogłośnie uchwałę o ko... Grzegorz Strzelczyk: Widmo dekarbonizacji: Szansa na klimatyczny ratun... » Z Grzegorzem Strzelczykiem, prezesem LOTOS Petrobaltic S.A., byłym radnym Rady Miasta Gdańska, rozma... Zbiórka odzieży dla potrzebujących » Samorząd Studencki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych organizuje zbiórkę odzieży dla p... Mikołaj odwiedził Przedszkole Specjalne Nr 77 » Na brak atrakcji nie mogli narzekać podopieczni Przedszkola Specjalnego Nr 77 Dla Dzieci z Porażenie... Ksiądz Józef Wrycza, kapelan, patriota, przywódca ideowy konspiracji » Ksiądz ppłk. Józef Wrycza, więzień pruskiej twierdzy w Grudziądzu, kapelan armii gen. Hallera, jeden... Krzysztof Dośla: Sprzyja nam koniunktura i zmiana filozofii podejścia ... » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Kto Ty jesteś?" » 78 uczniów z 23 szkół podstawowych wzięło udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Kto T... Struk nadal marszałkiem, nowe twarze w zarządzie sejmiku » Nie było niespodzianek podczas wyboru marszałka i zarządu sejmiku województwa pomorskiego. Po raz ko... Chcieli oddać hołd Orlętom zostali zatrzymani we Lwowie, mieście Sempe... » Trzech polskich studentów Milan, Krzysztof i Filip z toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i ...
 SKT gra dalej - Karnowski fauluje
niedziela, 09 grudnia 2018 12:38
Na nadzwyczajnym walnym zebraniu Sopockiego Klubu Tenisowego przegłos ...
Lechia w hicie zremisowała z Legią
niedziela, 09 grudnia 2018 19:16
Bezbramkowym wynikiem zakończył się hit 18. kolejki piłkarskiej ek ...

Stefan Stankiewicz – „nie jestem postępowy”
środa, 28 listopada 2018 11:05
Stefan Stankiewicz sam o sobie mówi, że jego malarstwo nie jest post ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Al Bano & Romina Power w ERGO Arenie
wtorek, 04 grudnia 2018 17:20
Al Bano i Romina Power wystąpią razem na dwóch koncertach w Polsce, ...
XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi
poniedziałek, 29 października 2018 14:16
W sobotę 26 października br. zakończył się w Rumi jubileuszowy XX ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

MH Automatyka zagra tylko o utrzymanie

altNie tak miał wyglądać sezon MH Automatyki po rundzie zasadniczej. Gdańszczanie we wtorek po raz drugi przegrali w fazie pre play off w Bytomiu z Polonią 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) i zagrają tylko o utrzymanie.

Polonia Bytom – MH Automatyka Gdańsk 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Bramki: 1:0 David Turoň (10, 5 na 4), 2:0 Błażej Salamon (42, 4 na 3), 3:0 Lukáš Novák (53, 5 na 4), 4:0 Mateusz Danieluk (60)

MH Automatyka: Witkowski – Bilčík, Kantor; Steber, Polodna, Vitek – Wysocki, Wrycza; Różycki, Samusienka, Szczerbakow – Wachowski, Dolny; Pesta, Marzec, Strużyk – Leśniak; M. Kalinowski, Stasiewicz, Rompkowski.

Przed sezonem celem gdańskich hokeistów był udział w play off. Przez dużą część sezonu biało-niebiescy zajmowali miejsce gwarantujące udział w play off. Słabsza postawa w drugiej części rundy zasadniczej spowodowała, że MH Automatyka nie tylko wypadła z "szóstki", ale spadła na ósme miejsce. Gdańszczanie mieli szanse na play off, ale w fazie pre play off musieli pokonać Polonię Bytom. Gdańszczanie byli faworytami tej rywalizacji. W zasadniczej części sezonu wygrali 3 z 4 spotkań. Tymczasem w niedzielę bytomianie niespodziewanie wygrali w Olivii. We wtorek obie drużyny spotkały się w Bytomiu. Biało-niebiescy chcąc zachować szanse ma play off musieli wygrać. Niestety słabsza forma w drugiej części sezonu nie jest przypadkowa. Polonia wykorzystała jedną ze słabości gdańskiej drużyny - grę w osłabieniu. Bytomianie objęli prowadzenie w 10 minucie grając zaledwie 5 sekund w przewadze. Na kolejne bramki kibice musieli czekać ponad pół godziny. Na nieszczęście dla gdańszczan trafiali gospodarze. W 42 minucie Polonia podwyższyła na 2:0 grając 4 na 3. W 53 minucie było 3:0. Po raz kolejny biało-niebiescy stracili bramkę grając w osłabieniu. Wynik meczu Polonia ustaliła w ostatniej minucie.

Wynik pre play off to dla MH Automatyka i jej kibiców olbrzymie rozczarowanie. Miała być gra w play off, a zamiast tego tak jak przed rokiem trzeba będzie stoczyć walkę o utrzymanie.