Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Obustronne zadowolenie i niedosyt - po pierwszym meczu finału PLŻ 2

altPo pierwszym meczu finału PLŻ 2 nastroje w obu ekipach były podobne. Polonia Piła pokonała Renault Zdunek Wybrzeże 49:41 i przedstawiciele obu ekip byli zarówno zadowoleni z wyniku, jak i czuli lekki niedosyt.


Przed meczem Janusz Michaelis, trener pilan, powiedział nam, że jeśli jego podopieczni wygrają do 32, 34 to w Gdańsku będzie czego bronić. Przy zdobyczy gdańszczan powyżej 35 punktów "Liczymy się z barażem" przyznał szkoleniowiec Polonii.


altaltPrzed meczem widać było, że po poprzednim meczu zakończonym bijatyką kibiców obu ekip organizatorzy bardzo solidnie przygotowali się do meczu. Przed spotkaniem służby porządkowe przeszły się po trybunach i wszystkie luźne deski zostały usunięte ze stadionu. Zwiększone siły ochrony, ściągniętej spoza Piły, znalazły się w gdańskim sektorze. Gdańscy kibice po przyjeździe przed wejściem na trybuny byli dokładnie sprawdzani. Przez cały mecz między sympatykami obu ekip trwała "walka", ale na doping. I taką rywalizację rozumiemy. Niestety zamieszanie zaczęło się ponownie po ostatnim wyścigu. Tym razem według naszych informacji to miejscowi "kibice", a raczej sympatycy Lecha Poznań, próbowali doprowadzić do konfrontacji. Służby porządkowe nie dopuściły jednak do starć. Doszło jedynie do wzajemnej wymiany "uprzejmości" słownych i w gdański sektor rzucono kilka butelek. Po kilkunastu minutach policja odprowadziła miejscowych "kibiców" w stronę głównego wyjścia ze stadionu.


altaltMecz zaczął się od remisów, ale gdańszczanie powinni prowadzić 10:2, albo 9:3. W wyścigu pierwszym Łukasz Sówka po dobrym starcie miał szansę wyjść na drugą pozycję za Krzysztofa Jabłońskiego, ale już na drugim wirażu jechał czwarty. W wyścigu młodzieżowym, w  drugim podejściu, gdańszczanie wygrali start i jechali na 5:1, ale wystarczyło pól okrążenia i na wyjściu z pierwszego wirażu drugiego okrążenia pierwszy był Mike Trzensiok. Kolejne punkty podopieczni Grzegorza Dzikowskiego stracili w biegu czwartym, w którym Patryk Beśko, po bardzo dobrym starcie jechał trzeci, ale objechał go Trzensiok. Gdańszczanie nie pozwalali gospodarzom na budowanie dużej przewagi. Po kolejnym wygranym wyjściu spod taśmy Renat Gafurow i Kamil Brzozowski przywieźli 5 punktów i doprowadzili do remisu. Gospodarze szybko odpowiedzieli i po podwójnych wygranych w wyścigach 7 i 9 mieli osiem "oczek" przewagi. W tych biegach "0" przywieźli Magnus Zetterstroem i Gafurow. Strzałem w dziesiątkę okazała się decyzja trenera Dzikowskiego o puszczeniu z rezerwy taktycznej Dominika Kossakowskiego w wyścigu dziesiątym. "Domin" ładnym atakiem po zewnętrznej na drugim wirażu wyszedł na pierwsze miejsce. Niestety wcześniej na pierwszym łuku wywiózł Zetterstroema i wyścig zakończył się tylko remisem. Do końca meczu gospodarzom nie udało się wypracować większej przewagi.


altalt

Start do biegu pierwszego


8 punktów różnicy to jak podkreślali przedstawiciele obu ekip i dużo i mało. Z jednej strony jest to jakaś zaliczka, którą można bronić. - Każde 3:3 będzie dla nas bezcenne - powiedział trener Michaelis. Z punktu widzenia gdańszczan osiem punktów nie wydaje się być stratą trudną do odrobienia. Obie ekipy odczuwały również niedosyt. Gospodarze liczyli na wyższą wygraną, a gdańszczanie na mniejszą stratę lub zwycięstwo.


altW gdańskiej drużynie najlepiej wypadł Krzysztof Jabłoński. Pozostali seniorzy zanotowali po przynajmniej jednej wpadce. Słabiej pod względem zdobyczy punktowej niż miesiąc temu wypadł Brzozowski, ale jego występ należy uznać za udany. 5 punktów i 3 bonusy to dobry wynik jak na "doparowego". Po dwa zerowe starty zanotowali Gafurpow i Zetterstroem i w ich przypadku można mówić o małym zawodzie. Po dwa zero liderom zespołu raczej nie powinny się zdarzyć. Zdecydowanie najsłabszy z gdańskich seniorów był Łukasz Sówka. Podobnie jak w poprzednich meczach, poza pierwszym meczem w Pile, wychowanek Ostrovii nie pokazał niczego wielkiego i wypadł bardzo słabo. Wydaje się, że na podobnym poziomie mogli punktować Marcel Szymko i Damian Sperz. W rewanżu na gdańskim torze Sówka raczej nie pojedzie.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież