Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marcin Czugan: Rywalizacja, ale w duchu fair play

Rozmowa z Marcinem Czuganem, członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych, organizatorem V Halowego Turnieju Piłki Środowisk Prawniczych- W tym roku już po raz piąty OIRP Gdańsk organizuje Halowy Turniej Piłki Środowisk Prawniczych. Skąd pomysł na takie wydarzenie?
Marcin Czugan: Zainspirowany innymi halowymi turniejami piłkarskimi, nie tylko prawniczymi, pomyślałem, że dobrze by było, aby Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku również organizowała takie wydarzenie dla prawników. Poza tą bezpośrednią inspiracją, istniała jeszcze inna bardzo ważna przyczyna – jesteśmy pasjonatami piłki nożnej, uwielbiamy grać. Z grą jest oczywiście związana odwieczna chęć mierzenia się z przeciwnikami, a nie ma lepszego miejsca do rywalizacji z innymi zespołami, jak turniej piłkarski, gdzie jednego dnia spotyka wiele drużyn. Tak właśnie powstał I Halowy Turniej Piłki Nożnej Trójmiejskich Środowisk Prawniczych 9 marca 2013 roku w Pruszczu Gdańskim. Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że nie zdołalibyśmy zorganizować tego pierwszego turnieju ani następnych edycji gdyby nie duża pomoc – od pierwszej edycji – Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Dostaliśmy i wciąż dostajemy wsparcie finansowe, które pozwala nam pokryć koszty organizacji turnieju.


- Jaki był główny cel, który przyświecał Panu przy organizacji pierwszego z turniejów?
Marcin Czugan: Początkowo miało być to spotkanie piłkarskie środowisk prawniczych regionu Trójmiasta i okolic. I tak rzeczywiście było. W I turnieju wystąpili przedstawiciele niemal wszystkich zawodów prawniczych czyli sędziowie, adwokaci, komornicy sądowi, notariusze i oczywiście my – radcowie prawni. Cechą charakterystyczną było to, że wszystkie samorządy były z Trójmiasta, a więc osiągnęliśmy swój zamierzony cel. Na II edycję turnieju zgłosili się jednak reprezentanci Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu i Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie, a więc nie było wyjścia – zdecydowaliśmy, że nasz turniej nie będzie już tylko wydarzeniem lokalnym, ale zyska rangę ogólnopolskiego. W tym roku w turnieju będziemy gościć zawodników z Białegostoku, Bydgoszczy, Krakowa, Olsztyna, Torunia, Szczecina, no i oczywiście z Gdańska.


- Początkowo gdański turniej był wydarzeniem lokalnym. Obecnie jednak spodziewacie się gości z Krakowa, Białegostoku czy Torunia. Czy docelowo planujecie rywalizować z Mistrzostwami Polski radców prawnych, które odbywają się w Kielcach i jakie są podstawowe różnice między tymi dwoma wydarzeniami?
Marcin Czugan: Tak jak wspomniałem wcześniej, na bazie sukcesu I edycji i w związku z zainteresowaniem turniejem drużyn spoza regionu Trójmiasta, w sposób naturalny rozszerzyliśmy jego skład na drużyny spoza naszego regionu. Potwierdzam również, że Mistrzostwa Polski Radców Prawnych odbywają się corocznie w Kielcach. Naszym zamiarem nigdy jednak nie było tworzenia turnieju wyłącznie dla radców prawnych, stąd w żadnej mierze nie rywalizujemy z Kielcami. Nasz turniej to wydarzenie i spotkanie reprezentantów wszystkich środowisk prawniczych. Tak początkowo nakreśliliśmy cele naszego turnieju i będziemy w tym konsekwentni. A Kielcom życzymy w dalszym ciągu utrzymania wysokiego poziomu organizacyjnego Mistrzostw Polski Radców Prawnych. Sami jeździmy na ten turniej, bo to ciekawe i inspirujące wydarzenie branżowe.


- Jak wygląda współpraca z Gminą Pruszcz Gdański, bo to przecież na jej terenie co roku odbywają się zmagania?
Marcin Czugan: Nasz turniej rozgrywany jest w Pruszczu Gdańskim. Zdecydowały o tym dwa czynniki. Po pierwsze znakomita hala Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim, ze świetną nawierzchnią, to wymarzone miejsce na organizację turniejów piłkarskich. Drugi czynnik to współpraca ze szkołą i władzami Pruszcza Gdańskiego. Współpraca odbywa się bez zarzutów, a Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański od pierwszej edycji objął nasz turniej swoim patronatem honorowym. Bardzo się z tego powodu cieszymy i dziękujemy za to wsparcie.


- Czego możemy się spodziewać w jubileuszowym V Turnieju i czy przewidziane są jakieś dodatkowe atrakcje?
Marcin Czugan: W tym roku zamierzamy zorganizować mecz pokazowy z okazji piątej, jubileuszowej, edycji turnieju. Będzie to spotkanie reprezentacji Samorządowców z Pruszcza Gdańskiego i Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych z Gdańska, czyli organu zarządzającego Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku. Zawalczymy o specjalny Puchar Dziekana OIRP Gdańsk. Zapowiada się interesujące spotkanie, ale przede wszystkim dobra zabawa w duchu fair play. Bo przecież o zabawę tu chodzi w największym stopniu. Mamy nadzieję, że przeciwnicy nie przygotują się za bardzo do tego spotkania.


- Kończąc warto spytać jakie sportowe cele przyświecają w tym roku reprezentacji OIRP Gdańsk i na jakich zawodników w barwach warto zwrócić szczególną uwagę.
Marcin Czugan: Jako kapitan drużyny nie mógłbym powiedzieć niczego innego jak to, że walczymy wyłącznie o zwycięstwo w turnieju. Oczywiście plany zweryfikuje boisko, ale na pewno chcemy powalczyć o jak najlepszy rezultat. Tegoroczny turniej to zdecydowanie najmocniejsza obsada w historii z byłym Mistrzem Polski Radców Prawnych w halową piłkę nożną – OIRP Bydgoszcz – na czele. Z uwagi na fakt, że gramy na hali, to ciężko wskazać kluczowych zawodników. Z doświadczenia wiemy, że gra halowa wymaga wysokiego poziomu od wszystkich zawodników, gdyż kluczowe są tu systematyczne zmiany i szeroka, wyrównana kadra. I tu mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością – skład drużyn V Halowego Turnieju Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim, organizowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku, zapewni wysoki poziom sportowy, a wszystko w duchu rywalizacji fair play. Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich do kibicowania i uczestnictwa w dniu 4 marca 2017 roku od godziny 9:00 do 17:00  w tym piłkarskim święcie prawników, które odbywa się tradycyjnie w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, ulica Niemcewicza 1.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

V Halowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych wspiera Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież