Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marcin Czugan: Rywalizacja, ale w duchu fair play

Rozmowa z Marcinem Czuganem, członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych, organizatorem V Halowego Turnieju Piłki Środowisk Prawniczych- W tym roku już po raz piąty OIRP Gdańsk organizuje Halowy Turniej Piłki Środowisk Prawniczych. Skąd pomysł na takie wydarzenie?
Marcin Czugan: Zainspirowany innymi halowymi turniejami piłkarskimi, nie tylko prawniczymi, pomyślałem, że dobrze by było, aby Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku również organizowała takie wydarzenie dla prawników. Poza tą bezpośrednią inspiracją, istniała jeszcze inna bardzo ważna przyczyna – jesteśmy pasjonatami piłki nożnej, uwielbiamy grać. Z grą jest oczywiście związana odwieczna chęć mierzenia się z przeciwnikami, a nie ma lepszego miejsca do rywalizacji z innymi zespołami, jak turniej piłkarski, gdzie jednego dnia spotyka wiele drużyn. Tak właśnie powstał I Halowy Turniej Piłki Nożnej Trójmiejskich Środowisk Prawniczych 9 marca 2013 roku w Pruszczu Gdańskim. Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że nie zdołalibyśmy zorganizować tego pierwszego turnieju ani następnych edycji gdyby nie duża pomoc – od pierwszej edycji – Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Dostaliśmy i wciąż dostajemy wsparcie finansowe, które pozwala nam pokryć koszty organizacji turnieju.


- Jaki był główny cel, który przyświecał Panu przy organizacji pierwszego z turniejów?
Marcin Czugan: Początkowo miało być to spotkanie piłkarskie środowisk prawniczych regionu Trójmiasta i okolic. I tak rzeczywiście było. W I turnieju wystąpili przedstawiciele niemal wszystkich zawodów prawniczych czyli sędziowie, adwokaci, komornicy sądowi, notariusze i oczywiście my – radcowie prawni. Cechą charakterystyczną było to, że wszystkie samorządy były z Trójmiasta, a więc osiągnęliśmy swój zamierzony cel. Na II edycję turnieju zgłosili się jednak reprezentanci Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu i Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie, a więc nie było wyjścia – zdecydowaliśmy, że nasz turniej nie będzie już tylko wydarzeniem lokalnym, ale zyska rangę ogólnopolskiego. W tym roku w turnieju będziemy gościć zawodników z Białegostoku, Bydgoszczy, Krakowa, Olsztyna, Torunia, Szczecina, no i oczywiście z Gdańska.


- Początkowo gdański turniej był wydarzeniem lokalnym. Obecnie jednak spodziewacie się gości z Krakowa, Białegostoku czy Torunia. Czy docelowo planujecie rywalizować z Mistrzostwami Polski radców prawnych, które odbywają się w Kielcach i jakie są podstawowe różnice między tymi dwoma wydarzeniami?
Marcin Czugan: Tak jak wspomniałem wcześniej, na bazie sukcesu I edycji i w związku z zainteresowaniem turniejem drużyn spoza regionu Trójmiasta, w sposób naturalny rozszerzyliśmy jego skład na drużyny spoza naszego regionu. Potwierdzam również, że Mistrzostwa Polski Radców Prawnych odbywają się corocznie w Kielcach. Naszym zamiarem nigdy jednak nie było tworzenia turnieju wyłącznie dla radców prawnych, stąd w żadnej mierze nie rywalizujemy z Kielcami. Nasz turniej to wydarzenie i spotkanie reprezentantów wszystkich środowisk prawniczych. Tak początkowo nakreśliliśmy cele naszego turnieju i będziemy w tym konsekwentni. A Kielcom życzymy w dalszym ciągu utrzymania wysokiego poziomu organizacyjnego Mistrzostw Polski Radców Prawnych. Sami jeździmy na ten turniej, bo to ciekawe i inspirujące wydarzenie branżowe.


- Jak wygląda współpraca z Gminą Pruszcz Gdański, bo to przecież na jej terenie co roku odbywają się zmagania?
Marcin Czugan: Nasz turniej rozgrywany jest w Pruszczu Gdańskim. Zdecydowały o tym dwa czynniki. Po pierwsze znakomita hala Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim, ze świetną nawierzchnią, to wymarzone miejsce na organizację turniejów piłkarskich. Drugi czynnik to współpraca ze szkołą i władzami Pruszcza Gdańskiego. Współpraca odbywa się bez zarzutów, a Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański od pierwszej edycji objął nasz turniej swoim patronatem honorowym. Bardzo się z tego powodu cieszymy i dziękujemy za to wsparcie.


- Czego możemy się spodziewać w jubileuszowym V Turnieju i czy przewidziane są jakieś dodatkowe atrakcje?
Marcin Czugan: W tym roku zamierzamy zorganizować mecz pokazowy z okazji piątej, jubileuszowej, edycji turnieju. Będzie to spotkanie reprezentacji Samorządowców z Pruszcza Gdańskiego i Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych z Gdańska, czyli organu zarządzającego Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku. Zawalczymy o specjalny Puchar Dziekana OIRP Gdańsk. Zapowiada się interesujące spotkanie, ale przede wszystkim dobra zabawa w duchu fair play. Bo przecież o zabawę tu chodzi w największym stopniu. Mamy nadzieję, że przeciwnicy nie przygotują się za bardzo do tego spotkania.


- Kończąc warto spytać jakie sportowe cele przyświecają w tym roku reprezentacji OIRP Gdańsk i na jakich zawodników w barwach warto zwrócić szczególną uwagę.
Marcin Czugan: Jako kapitan drużyny nie mógłbym powiedzieć niczego innego jak to, że walczymy wyłącznie o zwycięstwo w turnieju. Oczywiście plany zweryfikuje boisko, ale na pewno chcemy powalczyć o jak najlepszy rezultat. Tegoroczny turniej to zdecydowanie najmocniejsza obsada w historii z byłym Mistrzem Polski Radców Prawnych w halową piłkę nożną – OIRP Bydgoszcz – na czele. Z uwagi na fakt, że gramy na hali, to ciężko wskazać kluczowych zawodników. Z doświadczenia wiemy, że gra halowa wymaga wysokiego poziomu od wszystkich zawodników, gdyż kluczowe są tu systematyczne zmiany i szeroka, wyrównana kadra. I tu mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością – skład drużyn V Halowego Turnieju Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim, organizowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku, zapewni wysoki poziom sportowy, a wszystko w duchu rywalizacji fair play. Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich do kibicowania i uczestnictwa w dniu 4 marca 2017 roku od godziny 9:00 do 17:00  w tym piłkarskim święcie prawników, które odbywa się tradycyjnie w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, ulica Niemcewicza 1.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

V Halowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych wspiera Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież