W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Integracyjnie z Energą przy pingpongowym stole po raz trzeci

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz graczy pełnosprawnych i niepełnosprawnych wzięło udział w trzeciej edycji integracyjnego turnieju tenisa stołowego dla młodzieży szkolnej "Urodziny Andrzeja - Sprawni i niepełnosprawni razem z Energą".

 

Integracyjny turniej tenisa stołowego odbył się po raz trzeci w hali MRKS na Zaspie. Po raz kolejny przy pingpongowych stołach dla uczczenia pamięci Andrzeja Grubby, najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego w historii i jednego z najlepszych graczy w historii tej dyscypliny spotkali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz gracze pełnosprawni i niepełnosprawni.

 

alt

 

 

alt

 


Rywalizacja toczyła się w kategoriach: szkoła podstawowa – klasy 1-3, szkoła podstawowa – klasy 4-6, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, turniej otwarty dla wszystkich chętnych. Gośćmi turnieju byli Mariola Zmudzińska, wiceprezes zarządu Energa SA ds. relacji inwestorskich, Leszek Kucharski, wieloletni partner Andrzeja Grubby na najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej, Natalia Partyka, mistrzyni paraigrzysk olimpijskich, uczestniczka igrzysk olimpijskich.

 

alt

Goście turnieju...

 

alt

...również otrzymali pamiątkowe medale

 

Przed rozpoczęciem turniejowych zmagań rozegrano pokazowe gry. Natalia Partyka zagrała z czołowymi skrzatkami województwa pomorskiego Martą Zimnicką i Kornelią Porożyńską. Leszek Kucharski wymienił po kilka piłek z czołowymi skrzatami województwa pomorskiego Rafałem Formelą i Mateuszem Madejem. Barbara Rompa, zawodniczka poruszająca się na wózku i startująca w zawodach osób niepełnosprawnych, zagrała seta przeciwko deblowi żaczek Zuzannie Czai i Adriannie Licbarskiej. Przed oficjalnym otwarciem turnieju kilka piłek wymieniły reprezentująca sponsora imprezy Energę Mariola Zmudzińska i Natalia Partyka.

 

alt

Pierwsza gra pokazowa: Natalia Partyka i Marta Zimnicka

 

alt

Druga gra pokazowa: Leszek Kucharski i Mateusz Madej

 

alt

Pokazowy set Barbary Rompy przeciwko przeciwko deblowi żaczek Zuzannie Czai i Adriannie Licbarskiej

 

- Możemy być zadowoleni z frekwencji - powiedział Ryszard Weisbrodt, prezes Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. - Cieszy szczególnie, że przyszło tak dużo tych najmłodszych czyli ze szkoły podstawowej. W kategoriach starszych jest koniec sezonu i trudniej zmobilizować zawodników. Ten turniej to taka próba odpowiedzi na pytanie jaka jest proporcja między treningiem a grą na punkty. Okazuje się, że grę na punkty też trzeba trenować. W tenisie stołowym potrzebna jest wzmożona integracja. Trzeba znaleźć miejsce w mediach dla tenisa stołowego, zauważenie tej dyscypliny przez sponsorów. Również rodzice powinni znaleźć czas, żeby przyprowadzić dzieci na trening. Dzieci garną się do sportu i lubią rywalizować. Jak stworzymy dzieciom okazję do trenowania to łatwiej będzie znaleźć przyszłe gwiazdy, bo jak się nie szuka to się nie znajdzie. Dzieci uczestniczące w turnieju pokazywały, że co nieco już potrafią.

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 


- Rodzice chcieli żebym uprawiała jakiś sport. Przyszłam na trening tenisa stołowego i mi się spodobało - powiedziała Marta Zimnicka, lat 8. - Przed grą z Natalią Partyką miałam trochę tremę, ale przy stole już się nie denerwowałam. Wiem kim był Andrzej Grubba - był panem, który bardzo dobrze grał w tenisa stołowego.


Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary. Po zakończeniu rywalizacji dzieci i młodzieży rozpoczęły się zmagania w turnieju otwartym, w którym wzięło udział około 30 zawodników, w tym dwie panie.

 

alt

 

Szkoła podstawowa klasy 1-3
1. Jan Sękowski
2. Rafał Formela
3. Adam Czerniawski
4. Piotr Niewiadomski
5. Piotr Sękowski
6. Marta Zimnicka
7. Mateusz Madej
8. Zosia Adamiak

 

alt

 

Szkoła podstawowa klasy 4-6
1. Maks Alot
2. Adrianna Licbarska
3. Stanisław Sulik
4. Beata Traczyk-Kępa
5. Zuzia Czaja
6. Kornelia Porożyńska
7. Jowanka Madziar
8. Kalina Traczyk-Kępa
9. Marta Słomińska
10. Jan Cieszyński

 

alt

 

Gimnazjum
1. Bartosz Czerwiński
2. Mariusz Wołowiecki
3. Ogor Grybek
4. Julia Jedlikowska
5. Sebastian Musiał

 

alt

 

Ponadgimnazjalne
1. Mateusz Wozbanowicz
2. Daria Kędzior
3. Robert Wołowiecki

 

alt

 

 

alt


alt


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież