Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Integracyjnie z Energą przy pingpongowym stole po raz trzeci

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz graczy pełnosprawnych i niepełnosprawnych wzięło udział w trzeciej edycji integracyjnego turnieju tenisa stołowego dla młodzieży szkolnej "Urodziny Andrzeja - Sprawni i niepełnosprawni razem z Energą".

 

Integracyjny turniej tenisa stołowego odbył się po raz trzeci w hali MRKS na Zaspie. Po raz kolejny przy pingpongowych stołach dla uczczenia pamięci Andrzeja Grubby, najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego w historii i jednego z najlepszych graczy w historii tej dyscypliny spotkali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz gracze pełnosprawni i niepełnosprawni.

 

alt

 

 

alt

 


Rywalizacja toczyła się w kategoriach: szkoła podstawowa – klasy 1-3, szkoła podstawowa – klasy 4-6, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, turniej otwarty dla wszystkich chętnych. Gośćmi turnieju byli Mariola Zmudzińska, wiceprezes zarządu Energa SA ds. relacji inwestorskich, Leszek Kucharski, wieloletni partner Andrzeja Grubby na najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej, Natalia Partyka, mistrzyni paraigrzysk olimpijskich, uczestniczka igrzysk olimpijskich.

 

alt

Goście turnieju...

 

alt

...również otrzymali pamiątkowe medale

 

Przed rozpoczęciem turniejowych zmagań rozegrano pokazowe gry. Natalia Partyka zagrała z czołowymi skrzatkami województwa pomorskiego Martą Zimnicką i Kornelią Porożyńską. Leszek Kucharski wymienił po kilka piłek z czołowymi skrzatami województwa pomorskiego Rafałem Formelą i Mateuszem Madejem. Barbara Rompa, zawodniczka poruszająca się na wózku i startująca w zawodach osób niepełnosprawnych, zagrała seta przeciwko deblowi żaczek Zuzannie Czai i Adriannie Licbarskiej. Przed oficjalnym otwarciem turnieju kilka piłek wymieniły reprezentująca sponsora imprezy Energę Mariola Zmudzińska i Natalia Partyka.

 

alt

Pierwsza gra pokazowa: Natalia Partyka i Marta Zimnicka

 

alt

Druga gra pokazowa: Leszek Kucharski i Mateusz Madej

 

alt

Pokazowy set Barbary Rompy przeciwko przeciwko deblowi żaczek Zuzannie Czai i Adriannie Licbarskiej

 

- Możemy być zadowoleni z frekwencji - powiedział Ryszard Weisbrodt, prezes Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. - Cieszy szczególnie, że przyszło tak dużo tych najmłodszych czyli ze szkoły podstawowej. W kategoriach starszych jest koniec sezonu i trudniej zmobilizować zawodników. Ten turniej to taka próba odpowiedzi na pytanie jaka jest proporcja między treningiem a grą na punkty. Okazuje się, że grę na punkty też trzeba trenować. W tenisie stołowym potrzebna jest wzmożona integracja. Trzeba znaleźć miejsce w mediach dla tenisa stołowego, zauważenie tej dyscypliny przez sponsorów. Również rodzice powinni znaleźć czas, żeby przyprowadzić dzieci na trening. Dzieci garną się do sportu i lubią rywalizować. Jak stworzymy dzieciom okazję do trenowania to łatwiej będzie znaleźć przyszłe gwiazdy, bo jak się nie szuka to się nie znajdzie. Dzieci uczestniczące w turnieju pokazywały, że co nieco już potrafią.

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 


- Rodzice chcieli żebym uprawiała jakiś sport. Przyszłam na trening tenisa stołowego i mi się spodobało - powiedziała Marta Zimnicka, lat 8. - Przed grą z Natalią Partyką miałam trochę tremę, ale przy stole już się nie denerwowałam. Wiem kim był Andrzej Grubba - był panem, który bardzo dobrze grał w tenisa stołowego.


Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary. Po zakończeniu rywalizacji dzieci i młodzieży rozpoczęły się zmagania w turnieju otwartym, w którym wzięło udział około 30 zawodników, w tym dwie panie.

 

alt

 

Szkoła podstawowa klasy 1-3
1. Jan Sękowski
2. Rafał Formela
3. Adam Czerniawski
4. Piotr Niewiadomski
5. Piotr Sękowski
6. Marta Zimnicka
7. Mateusz Madej
8. Zosia Adamiak

 

alt

 

Szkoła podstawowa klasy 4-6
1. Maks Alot
2. Adrianna Licbarska
3. Stanisław Sulik
4. Beata Traczyk-Kępa
5. Zuzia Czaja
6. Kornelia Porożyńska
7. Jowanka Madziar
8. Kalina Traczyk-Kępa
9. Marta Słomińska
10. Jan Cieszyński

 

alt

 

Gimnazjum
1. Bartosz Czerwiński
2. Mariusz Wołowiecki
3. Ogor Grybek
4. Julia Jedlikowska
5. Sebastian Musiał

 

alt

 

Ponadgimnazjalne
1. Mateusz Wozbanowicz
2. Daria Kędzior
3. Robert Wołowiecki

 

alt

 

 

alt


alt


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież