"Fot. Kosycarz" pozostanie z Gdańskiem... » Na cmentarzu w Oliwie w gronie najbliższej rodziny pożegnano w miniony wtorek Macieja Kosycarza, fo... Koronawirus na Pomorzu: 153 chorych, 1 osoba zmarła » Liczba zarażonych Covid-19 w województwie pomorskim wciąż rośnie. Według danych na 9 kwietnia na Pom... Piotr Czauderna: Pandemia uczy pokory i leczy z grzechu pychy » Z prof. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, b. prezesem Agencji Badań Medycznych, cz... Donald Tusk: "Autonomia dla Pomorza" » "Autonomia dla Pomorza" to tekst własny - i zgrabnie napisany - który wiosną 1990 roku, przed wybora... Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn...
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hokeistki Stoczniowca rozbiły poznańskie Kozice

altDwa efektowne zwycięstwa na Koziacami Poznań odniosły hokeistki Stoczniowca. Podopieczne Henryka Zabrockiego w hali Olivia dwukrotnie rozgromiły poznanianki. W sobotę gdańszczanki wygrały 13:3 (4:0, 4:2, 5:1), a w niedzielę 15:2 (8:1, 2:1, 5:0). Podopieczne trenera Zabrockiego zapewniły sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.

Sobota
GKS Stoczniowiec Gdańsk - PTH Kozice Poznań 13:3 (4:0, 4:2, 5:1)
Bramki: 1:0 Siejka (1), 2:0 Korkuz (8, 5 na 4), 3:0 Błaszak (17), 4:0 Onyshchenko (19), 4:1 Iga Schramm (21), 5:1 Onyshchenko (25), 5:2 Kobus (26), 6:2 Brzezińska (30), 7:2 Onyshchenko (35), 8:2 Kasprzycka (37), 9:2 Onyshchenko (42), 9:3 Kobus (44), 10:3 Onyshchenko (46), 11:3 Kasprzycka (47, 5 na 4), 12:3 Kamińska (50), 13:3 Onyshchenko (53)

Stoczniowiec: Natalia Kwiatkowska - Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Aneta Błaszak, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Ewa Podracka, Maja Brzezińska, Tetiana Onyshchenko, Magdalena Łąpieś - Magdalena Jagnicka, Julia Grzelak, Olga Jaskulska, Antonina Puchowska

Kozice: Klaudia Kamińska, Irmina Schramm - Ines Schramm, Roksana Szymczak, Alicja Kobus, Iga Schramm, Marlena Springer - Karolina Miłkowska, Wiktoria Pospieszna, Areta Żak, Ingrid Schramm, Daria Czachowska, Melissa Chipchura, Paulina Roguszczak

Niedziela
GKS Stoczniowiec Gdańsk - PTH Kozice Poznań 15:2 (8:1, 2:1, 5:0)
Bramki: 1:0 Onyshchenko (3), 1:1 Iga Schramm (4), 2:1 Korkuz (12, 5 na 4), 3:1 Onyshchenko (12, 5 na 4), 4:1 Podracka (14), 5:1 Siejka (14), 6:1 Kasprzycka (15), 7:1 Brzezińska (15), 8:1 Siejka (19), 9:1 Onyshchenko (31), 9:2 Iga Schramm (36), 10:2 Tokarska (36), 11:2 Tokarska (42), 12:2 Kamińska (43), 13:2 Brzezińska (49), 14:2 Tokarska (55), 15:2 Kasprzycka (60)

Stoczniowiec: Natalia Kwiatkowska - Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Magdalena Jagnicka, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Ewa Podracka, Maja Brzezińska, Tetiana Onyshchenko, Olga Jaskulska - Julia Grzelak, Antonina Puchowska

Kozice: Klaudia Kamińska, Irmina Schramm - Ines Schramm, Roksana Szymczak, Alicja Kobus, Iga Schramm, Marlena Springer - Karolina Miłkowska, Wiktoria Pospieszna, Areta Żak, Ingrid Schramm, Daria Czachowska - Melissa Chipchura, Paulina Roguszczak

Oba mecze Stoczniowca z Kozicami miały podopbny przebieg. Od rzucenia pierwszego krążka gdańszczanki dominowały. Podopieczne trenera Zabrockiego w każdej tercji oddawały po około 20 strzałów ma poznańską bramkę.

W sobotę wyniku meczu już po 29 sekundach gry otworzyła Alicja Siejka. Kolejne minuty to oblężenie bramki Kozic. W pierwszej tercji na listę strzelczyń wpisały się Dominika Korkuz, Aneta Błaszak i Tetiana Onyshchenko. Nieoczekiwanie rozpoczęła się druga tercja. Strzałem z dystansu Natalię Kwiatkowską zaskoczyła Iga Schramm. Później najpierw trafiła Onyshchenko, a po 60 sekundach po raz drugi krążek znalazł się w gdańskiej bramce po trafieniu Alicji Kobus. Gdańszczanki w drugiej części drugiej tercji jeszcze trzy razy pokonywały poznańską bramkarkę. Bramki zdobywały Maja Brzezińska, Onyshchenko i Katarzyna Kasprzycka. Trzecią tercję rozpoczęło czwarte w tym meczu trafienie Onyshchenko. Przyjezdne odpowiedziały bramką Kobus. Do końcowej syreny konto bramkowe powiększały już tylko gdańszczanki. Bramki zdobywały kolejno: Onyshchenko, Kasprzycka, Kamińska i po raz szósty w mecz Onyshchenko, która ustaliła wynik sobotniego starcia na 13:3.

Tetiana zakończyła strzelanie w sobotę i rozpoczęła w niedzielę. Onyshchenko otworzyła wynik meczu w 3 minucie. Dość niespodziewanie poznanianki po minucie wyrównały. Po stracie krążka w strefie środkowej przez jedną z gdańszczanek w sytuacji sam na sam Iga Schramm pokonała Natalię Kwiatkowską. Kolejne minuty to zdecydowana dominacja gdańszczan, ale przez długi czas nie udało się pokonać poznańskiej bramkarki. Od 12 minuty podopieczne trenera Zabrockiego rozpoczęły ostre strzelanie. Najpierw gdańszczanki w odstępie 28 sekund wykorzystały dwa okresy gry w przewadze, a bramki zdobywały Korkuz i Onyshchenko. Gdańska drużyna nie zwalniała tempa i do końca pierwszej tercji zdobyła jeszcze pięć bramek, których autorkami były kolejno: Ewa Podracka, Siejka, Kasprzycka, Brzezińska, Siejka. Skuteczność gdańskiej drużyny w drugiej tercji była dużo niższa. Zawodniczki Stoczniowca zdobyły "tylko" dwie bramki - Onyshchenko i Renata Tokarska, które przedzieliła bramka Igi Schramm dla przyjezdnych. Gdańszczanki nie miały dość i w trzeciej tercji dołożyły jeszcze pięć bramek: Tokarska, Kamińska, Brzezińska, Tokarska i Kasprzycka.

Po dwóch wygranych z Kozicami Poznań podopieczne trenera Zabrockiego są pewne drugiej pozycji po rundzie zasadniczej PLHK co oznacza, że rywalizację w play off rozpoczną dopiero od półfinału.