Sąd wójta karze, wojewoda honoruje? » Czy to nie kompromitacja? Skazany prawomocnie na 25 tys. złotych grzywny za niewypłacenie należnych ... "Wejście w historię": Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyzna... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podczas pierwszej w 2024 roku odsłony cyklu "Wejście w histori... Konkurs wokalnych talentów przedszkolaków » 13 przedszkolaków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym konkursie piosenki "Śpiewam, bo lubię".Organiz... Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza » O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i inwestycjach drogowych, również tych bardzo ... Mariusz Hoffman – „Plakat malowany poezją” » „Gdańska Galeria Sztuki” … „Gazety Gdańskiej” zaprasza do galerii „W zaułku” na kolejną prezentację ... VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy » Po raz ósmy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku zorgan... Matysiak i Milewski w Telewizji Republika » W czwartek, 21 marca, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą posłanka Paulina Matysiak z Nowej Lewicy ... Szóstka Szostaka - program KWW Kocham Gdańsk » KWW Kocham Gdańsk przedstawił swój program - "szóstkę Szostaka".Przedstawione postulaty zostały opra... Goście Katarzyny Gójskiej: Tarczyński, Kanthak, Witkowski, Ćwik » W środę o 20:00 gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W PUNKT" będą: Dominik Tarczyński, e... Grzywna dla wójta Szemudu - kiedy zapłaci nauczycielom? » Kompromitacja minister B. Nowackiej i wójta Szemudu R. Kalkowskiego. Szefowa MEN gawędziła w lutym o...

sobota, 30 stycznia 2021 21:41

altPo dramatycznym meczu, w którym o wygranej decydowały rzutu karne, hokeistki Stoczniowca przegrały w hali Olivia z Polonią Bytom 2:3 k. (0:2, 0:0, 2:0, 0:0, 1:3).

GKS Stoczniowiec - KH Polonia Bytom 2:3 k. (0:2, 0:0, 2:0, 0:0, 1:3)
Bramki: 0:1 Wcisło (5), 0:2 Późniewska (16), 1:2 Siejka (47), 2:2 Tokarska (51)

Stoczniowiec: Agata Kosińska - Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Maja Brzezińska, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Maja Banaś, Julia Łapińska, Tetiana Onyshchenko, Magdalena Łąpieś - Julia Grzelak, Olga Jaskulska, Anna Sencerz

Dwumecz Stoczniowca z Polonią zadecyduje o pierwszym miejscu przed fazą play off. Po sobotnim spotkaniu bliżej rozstawienia z "jedynką" są bytomianki.

Gdańszczanki nieźle zaczęły mecz, ale przekonały się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Podopieczne Henryka Zabrockiego miały swoje okazje, ale brakowało im wykończenia. W 5. minucie doszło do dużego zamieszania pod bramką Agaty Kosińskiej i Alicja Wcisło wepchnęła krążek między parkanami gdańskiej bramkarki do siatki. Bytomianki po raz drugi skarciły gdańszczanki w 16 minucie. Podopieczne trenera Zabrockiego rozgrywały akcję w tercji przyjezdnych, ale krążek na chwilę wypadł z tercji Polonii i sędziowie odgwizdali spalonego. Bytomianki wygrały wznowienie, krążek trafił do Karoliny Późniewskiej, który po indywidualnej akcji strzałem tuż przy słupku pokonała Agatę Kosińską. Druga tercja była tercją walki. Gdańszczanki przez równe 2. minuty grały w podwójnym osłabieniu, ale umiejętnie się wybroniły. Zawodniczki obu ekip siadały na ławki kar po dość ostrych faulach. Emocje w meczu zaczęły rosnąć od 47 minuty. Krążek znalazł się w bytomskiej bramce. Arbiter obejrzał jeszcze zapis wideo i wskazał na środek lodowiska. Było już tylko 1:2. Kolejne minuty to dominacja Stoczniowca. W 51. minucie po raz kolejny wybuchła radość w gdańskim boksie. Strzałem z dystansu do remisu doprowadziła Renata Tokarska. Obie drużyny miały swoje okazje, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w regulaminowym czasie, ale po 60. minutach było 2:2. W dogrywce bytomianki miały rzut karny po tym jak jedna z gdańszczanek ręką wybiła krążek sprzed bramki. Późniewska nie zdołała jednak pokonać Kosińskiej. Dodatkowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy i o wygranej miały zadecydować rzuty karne. Lepiej zaczęły serię karnych gdańszczanki. Pierwszego karnego wykorzystała Tetiana Onyshchenko, a strzał Klaudii Chrapek obroniła Kosińska. Kolejne karne lepiej wykonywały bytomianki. Gdańszczanki dwa razy trafiły w słupek, a raz krążek poleciał obok bramki i ostatecznie Polonia wygrała serię rzutów karnych 3:1.