Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p...
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Trefl rozkręcał się z seta na set

altSiatkarze Trefla mecz z Cuprum Lubin rozpoczęli przeciętnie, ale z upływem czasu się rozkręcali, aby ostatecznie ograć gości podczas Meczu Kaszubskiego w ERGO Arena w trzech setach 3:0 (26:24, 25:17, 25:16).

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:17, 25:16)

Trefl Gdańsk: Filipiak 14, Janusz 1, Schott 10, Halaba 7, Mordyl 10, Crer 7, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Janikowski, Urbanowicz 2

Cuprum Lubin: Lipiński 6, Ziobrowski 5, Dvoranen 5, Smoliński 4, Rodrigues 2, Sacharewicz 5, Gruszczyński (libero) oraz Morozau 1, Domagała 5, Maruszczyk, Gorzkiewicz, Biegun

MVP: Bartłomiej Mordyl (Trefl Gdańsk)

Mecz Kaszubski w ERGO Arena zgromadził na trybunach prawie 10 tysięcy kibiców. Na początku zobaczyli oni mini serial zepsutych zagrywek - 2 gości i 1 gdańszczan. Po asie serwisowym Bartosza Filipiaka Trefl prowadził 3:1, aby po chwili przegrywać 3:5. Przez większą część seta goście utrzymywali minimalną przewagę, a podopieczni Michała Winiarskiego ich gonili. Cuprum prowadził w pewnym momencie 19:16, ale gdańszczanie odpowiedzieli serią punktową i wyszli na prowadzenie. W końcówce większą skuteczność mieli podopieczni trenera Winiarskiego i to oni mogli się cieszyć z wygranej w pierwszej partii.

Wynik pierwszego seta jakby nieco podciął skrzydła przyjezdnym. Gdańszczanie z każdą akcją rozkręcali się. W drugim secie goście dotrzymywali kroku żółto-czarnym tylko na początku. Przewaga Trefla dzięki bardzo dobrej grze blokiem systematycznie wzrastała, a rywale nie potrafili jej zniwelować. Drugiego seta gdańszczanie wygrali do 17.

Trzeciego seta podopieczni trenera Winiarskiego ustawili sobie już na początku. Gdańszczanie zaczęli trzecią partię od prowadzenia 5:0. Wprawdzie goście odpowiedzieli mini serią i zrobiło się 3:5, ale to było wszystko na co było stać przyjezdnych. Trefl powiększał przewagę i bez większych problemów zakończyła mecz po trzech setach.