Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bruliński: Na każdy mecz wychodzimy, żeby wygrać

altRozmowa z Arkadiuszem Brulińskim, wiceprezesem zarządu ds. komunikacji MH Automatyka Stoczniowiec 2014.


- MH Automatyka Stoczniowiec 2014 to próba przywrócenia na sportowej mapie Gdańska hokeja. Jakie były początki tej inicjatywy?
Arkadiusz Bruliński: W sezonie 2013/2014 trzy kluby z Trójmiasta wystartowały w drugiej lidze hokeja czyli na trzecim poziomie rozgrywek. MH Automatyka Dragons Gdańsk wywalczyła awans do I ligi. W środowisku gdańskiego hokeja podjęliśmy wspólnie decyzję, że drużyny drugoligowe wystawią wszystkich najlepszych zawodników. Uzupełnieniem składu są dotychczasowi juniorzy GKS Stoczniowiec oraz zawodnicy, którzy zdecydowali się przyczynić do reaktywacji Stoczniowca i wrócili do Gdańska z klubów ekstraligowych. Każda z drużyn, które grały rok temu w II lidze wniosła jakiś wkład do zespołu, który gra teraz w I lidze. Wielu zawodników przyjechało tu z innych klubów, tak jak na przykład Filip Pesta, Jakub Stasiewicz czy Marek Wróbel. To są zawodnicy, którzy rozjechali się po kraju i cały czas profesjonalnie grali w hokeja, jednak postanowili wrócić i pomóc nam w odbudowie profesjonalnej drużyny.


alt- Odbudowa hokeja odbywa się we współpracy ze Stoczniowcem?
Arkadiusz Bruliński: Stoczniowiec 2014 , bo tak początkowo nazywał się zespół, to jest nowy twór. Chcieliśmy z jednej strony nawiązać do historycznej nazwy Stoczniowiec, a z drugiej strony pokazać, że jest to coś nowego, stąd w nazwie rok utworzenia klubu. Zawiązało się stowarzyszenie, które nazywa się Pomorski Klub Hokejowy 2014. Założycielami stowarzyszenia są przede wszystkim pasjonaci i sympatycy hokeja w Gdańsku. Zespół z czasem uzyskał nazwę MH Automatyka Stoczniowiec 2014– nasz sponsor tytularny zdecydował  się na kontynuowanie współpracy i dalsze wsparcie hokeja na lodzie. GKS Stoczniowiec jest naszym partnerem biznesowym co oznacza, że na zasadach komercyjnych wynajmuje nam lodowisko na mecze i treningi oraz współpracujemy w zakresie szkolenia młodzieży – najzdolniejsi młodzi hokeiści otrzymują szansę gry w seniorskim zespole. Juniorzy, którzy są szkoleni przez GKS Stoczniowiec przechodzą do nas w momencie, gdy kończą wiek juniora.


- Juniorzy Stoczniowca przez lata należeli do krajowej czołówki zdobywając medale w różnych kategoriach wiekowych. Można powiedzieć, że zaplecze ludzkie jest.
Arkadiusz Bruliński: To prawda. Trzeba jednak pamiętać, że przez cztery lata, nie licząc epizodu KH Gdańsk, nie było w Gdańsku profesjonalnego hokeja. Tych zawodników było coraz mniej. Gdybyśmy nie zdecydowali się na reaktywację profesjonalnego hokeja to myślę, że za rok nie byłoby już tych zawodników. Każdy z nich zdecydowałby się na podjęcie pracy, studiów i zawiesił łyżwy na kołku bądź zdecydował na występy w drużynach amatorskich.


alt- Czyli ta reaktywacja to był ostatni dzwonek dla gdańskiego hokeja...
Arkadiusz Bruliński: To był zdecydowanie ostatni dzwonek. Tym bardziej, że GKS Stoczniowiec w tym sezonie nie zdecydował się na wystawienie drużyny juniorskiej, bo już było zbyt mało zawodników do gry. W tym momencie doszliśmy do porozumienia z GKS Stoczniowiec i wszyscy juniorzy znaleźli się w MH Automatyka Stoczniowiec 2014 na zasadzie transferu definitywnego. Jedynym wyjątkiem jest Kamil Dolny, który jako zawodnik GKS Stoczniowiec kontynuuje karierę w zespole aktualnego mistrza Polski Ciarko PBS Bank Sanok na zasadzie wypożyczenia.


- Tym, co zawsze było siłą gdańskiego, hokeja byli kibice, którzy tłumnie przychodzili na mecze. Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?
Arkadiusz Bruliński: Widzimy, że jest sporo osób, które przychodziły kilka lat temu i przychodzą teraz. Nie da się jednak ukryć, po czterech latach musimy na nowo przyzwyczajać kibiców do hokeja.. Jest coraz lepiej. Z meczu na mecz sprzedajemy coraz więcej biletów, to przekłada się również na nowe umowy sponsorskie – hokej powoli zajmuje na powrót należne mu miejsce na trójmiejskiej mapie sportu.


alt- Jakie cele stawia sobie MH Automatyka Stoczniowiec 2014? Szybki awans czy najpierw zbudowanie solidnych podstaw klubu?
Arkadiusz Bruliński: Budujemy klub na stabilnych podstawach. Zdecydowaliśmy się, to jest myślę nasz największy atut, budować ten klub na bazie zaangażowania. Począwszy od organizacji, ponieważ cały klub polega na pracy ludzi, którzy nie biorą za to wynagrodzenia – począwszy od założycieli, zarządu przez wszystkich, którzy nam pomagają, w tym trenerów i zawodników. Nikt nie dostaje pieniędzy, bo na to dziś nas nie stać. Wychodzimy do sponsorów i do Miasta z komunikatem - "Zobaczcie, co możemy Wam dać i na co nas stać, a później, jeżeli uznacie, że warto, chcielibyśmy, żebyście się też w to zaangażowali". Każdy z nas gdzieś pracuje, a to jest dodatkowe zajęcie, nasza pasja. Jednocześnie robimy to na tyle profesjonalnie, że widownia gdańska jest najliczniejsza w I lidze. Rozpatrując łącznie I Ligę i Polską Hokej Ligę (Ekstraliga), to jesteśmy na drugim miejscu pod względem średniej kibiców na mecz za GKS Tychy. Sportowo również jesteśmy na najlepszej drodze do awansu do Polskiej Hokej Ligi. Dla każdego, kto jest zaangażowany w nasz projekt, komunikat jest jasny – na końcu tego sezonu chcemy być na pierwszym miejscu w I lidze. Czy się uda, tego nie wiemy na pewno, ale na pewno na każdy mecz wychodzimy żeby wygrać.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

fot. MH Automatyka Stoczniowiec 2014/ Robert Hajduk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież