Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Asseco Prokom Gdynia budowany od podstaw?

altPolskie i europejskie media spekulują o przyszłości Asseco Prokomu Gdynia. Z drużyny mają odejść wszyscy Polacy, a także kilku ważnych obcokrajowców.
Na oficjalnej stronie ligi VTB pojawiła się informacja, że z Gdyni odejdą po sezonie kluczowi zawodnicy: Sławomir Sikora, Robert Witka, Łukasz Seweryn, Donatas Motiejunas, Przemysław Frasunkiewicz, Adam Łapeta, Piotr Szczotka, Michael Kuebler i Fedor Dmitriev. Do tej listy należy dodać też Przemysława Zamojskiego i Adama Hrycaniuka, których agent potwierdził plotki na łamach portalu sportowefakty.pl. Oznaczałoby to, że w drużynie Tomasza Adamka nie ma w tej chwili ani jednego Polaka. Taka sytuacja, przy bardzo mocnej ofensywie transferowej innych klubów, oznacza, że na polskim rynku transferowym, gdynianie mogą zostać z niczym. A do tego, wymagania finansowe młodych polskich zawodników są po prostu skandalicznie wysokie.


Wiadomo było, że z drużyny odejdzie Motiejunas, który wróci do Włoch, lub zacznie karierę w NBA. Podobnie się ma sprawa z Dimitrievem, który także był typowany do odejścia z klubu. Z wyżej wymienionych Polaków najmniejszą stratą będzie brak Sikory, a także Seweryna, na którego trener Adamek i tak nie stawiał.


Na Adama Hrycaniuk bardzo dużą ochotę mają w Zielonej Górze, gdzie w kolejnym sezonie chcą walczyć o najwyższe cele. Łapeta ma propozycje z Hiszpanii i Włoch, a także oczywiście z Polski, gdzie zawodnik o jego warunkach miałby miejsce w pierwszej piątce w każdej drużynie. Problemów z zatrudnieniem na pewno mieć nie będą Witka i Frasunkiewicz, których doświadczenie i nieprzeciętne umiejętności przydadzą się w każdym klubie.
Nikt nie wspomina słowem o Blassingameie, który może w przyszłym sezonie dalej grać w Gdyni.


Kto w zamian? Na razie bez kontraktu jest min. Łukasz Koszarek, który wciąż szuka klubu. Możliwi do sprowadzenia byliby też młodzi zawodnicy z Koszalina – Pamuła i Kamil Łączyński. Jednak o spekulacje łatwo, a z klubu z Gdyni nie wychodzą żadne informacje.

FA

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież