Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia...
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Oświęcimiu
piątek, 21 lutego 2020 20:18
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowej serii Polskiej Hokej Ligii LO ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Arka przegrała, ale zostaje w Ekstraklasie

Do Szczecina na mecz z tamtejszą Pogonią piłkarze Arki Gdynia jechali po zdobycie trzech punktów i zagwarantowanie sobie możliwość występów w najwyższej lidze rozgrywek piłki nożnej w przyszłym sezonie. Przegrali 2:3 (1:1), ale najważniejszy cel osiągnęli.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia  3:2 (1:1)
Bramki: Drygas (33), Frączczak (56), Buksa (82) - Szwoch (40-karny), Jurado (63)
Pogoń: Załuska - Nunes, Rudol, Dvali, Niepsuj (84 Rapa) - Delev, Hołota, Murawski, Frączczak - Drygas (53 Piotrowski) - Rasmussen (46 Buksa)
Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Socha (71 Siemaszko), Sambea (46 Sołdecki), Bogdanov, Warcholak (55 Piesio) - Szwoch - Jurado.
Żółte kartki: Drygas, Hołota - Helstrup, Socha, Marciniak, Jurado (2x), Piesio
Czerwona kartka: Jurado (90 za dwie żółte)

„W Niecieczy dziś Sandecja ograła Piast Gliwice. Ten wynik oznacza..., że Arka ma już pewne utrzymanie w Lotto Ekstraklasie!”. Z taką wiadomością w głowie piłkarze Arki Gdynia wyszli na murawę w Szczecinie. Zapewne jednak chcieli ten – jak by nie było sukces - przypieczętować trzypunktową zdobyczą.

Jednak to Pogoń trafieniem Drygasa w 33. minucie zdobyła prowadzenie. Siedem minut później odpowiedział Mateusz Szwoch. Po zmianie stron jednak na ponowne prowadzenie Portowców wyprowadził Frączczak. Nie minęło jednak 10 minut, kiedy do kolejnego remisu doprowadził fantastycznym strzałem Ruben Jurado.

Ostatnie słowo jednak należało do gospodarzy. Buksa wykorzystał zamieszanie po rzucie wolnym i w 82. minucie ustalił wynik spotkania na 3:2.

- Gratulacje dla drużyny gospodarzy za zwycięstwo. Przed meczem dowiedzieliśmy się, że zapewniliśmy sobie utrzymanie w lidze. Zdobyte przez nas 40 punktów wystarcza do osiągnięcia tego celu ze względu na wynik meczu, który poprzedzał nasze spotkanie w Szczecinie – powiedział po meczu Kleszej Ojrzyński, trener Arki Gdynia. - Szkoda, że dzisiaj przegraliśmy, bo to nigdy nie jest miłe. Osiągnęliśmy jednak swój cel w tym sezonie, czyli utrzymaliśmy Ekstraklasę dla Arki. Mamy jeszcze trzy trudne mecze z Cracovią, Bruk-Betem i Śląskiem. Kilku zawodników nam wypadło przez kontuzje i kartki, ale będziemy starali się pozbierać i przeciwstawić w kolejnym meczu Cracovii, która w rundzie dodatkowej jeszcze nie przegrała – dodał.