Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Żużlowcy się integrowali

altNiewiele ponad 5 tygodni zostało do inauguracji sezonu żużlowego. Gdańszczanie zakończyli zgrupowanie Szklarskiej Porębie, a w planach mają wyjazd na Węgry gdzie będą starali się wyjechać na tor.


Gdańszczanie podobnie jak rok temu wyjechali na zgrupowanie. W Szklarskiej Porębie pod okiem trenerów Stanisława Chomskiego, Andrzeja Hulko oraz Jerzego Buczaka trenowała prawie cała kadra gdańskiej drużyny. Zabrakło jedynie Renata Gafurowa, który załatwiał sprawy związane ze startami w Wielkiej Brytanii oraz Darcy Warda, który przebywa w Australii. Na zgrupowanie przyjechał nowy nabytek Mikael Max. Pobyt w Szklarskiej Porębie oprócz sprawdzenia w jakiej formie są poszczególni zawodnicy służył również zintegrowaniu zespołu. Z tym nie powinno być większych problemów, bo korekty w składzie są niewielkie, a w ubiegłym sezonie atmosfera wśród zawodników była bardzo dobra.


Pechowcami obozu byli Dawid Stachyra i Damian Sperz. "Davidoff" podczas jazd na stoku zaliczył upadek, w skutek którego doznał wstrząśnienia mózgu i przez dwa dni był wyłączony z treningu. Z gipsem na lewej ręce trenował Damian Sperz. Wychowanek gdańskiego klubu doznał pęknięcia kości w nadgarstku. Na szczęście nie doszło do złamania i w ciągu dwóch tygodni Damian ma być w pełni dyspozycji.


W dniach 6-9 marca gdańszczanie planują wyjazd na Węgry do miejscowości Gyula. Tam będą chcieli, jeśli pogoda pozwoli, po raz pierwszy w tym sezonie wyjechać na tor. Aura panująca w Polsce powoduje, że trudno przewidzieć, kiedy będzie możliwy wyjazd na gdański tor.


Przed sezonem podopieczni trenera Chomskiego rozegrają dwa sparingi z Unibaxem Toruń. 19 marca obie ekipy zmierzą się w Toruniu, a dzień później w Gdańsku. Prawdopodobnie zorganizowany zostanie jeszcze turniej indywidualny.


1 kwietnia, dwa dni przed meczem ze Startem, odbędzie się prezentacja drużyny w formie press and practice day czyli dzień otwartego parkingu.


Dominik Kossakowski, niespełna czternastoletni wychowanek LOTOS Wybrzeża Gdańsk, został wyróżniony podczas Sopro V Gali Sportu Żużlowego, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. "Domin" został tym samym doceniony za zdobycie tytułu indywidualnego mistrza Polski w mini żużlu.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież