W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rezolucja sopockich organizacji pozarządowych

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
poniedziałek, 15 lutego 2021 11:22

alt13 lutego 2021 r. przedstawiciele i przedstawicielki trzech sopockich organizacji zatroskanych o dobro Sopotu, a w szczególności o ochronę sopockich plaż i wydm spotkali się by uchwalić rezolucję.


Działacze organizacji Mieszkańcy dla Sopotu, In Memoriam oraz Sopockie Potoki twierdzą, że wszelkie zmiany dotyczące sopockich plaż powinny zostać poddane konsultacjom społecznym, z referendum włącznie.


R E Z O L U C J A
Sopockich organizacji pozarządowych: Mieszkańcy dla Sopotu, In Memoriam, Sopockie Potoki w sprawie:

Pozostawienia sopockich wydm i plaż w obecnym kształcie, który gwarantuje poszanowanie dla natury i naszego prawa do wypoczynku w niezeszpeconym działalnością człowieka i komercją krajobrazie.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy zdecydowany sprzeciw mieszkańców Sopotu wobec dewastacyjnej działalności, (odbywającej się z przyzwoleniem sopockich władz) polegającej na zabudowie plaż i tym samym naruszaniem ich piękna. Sopockie plaże w ostatnim czasie znalazły się wśród 50 najpiękniejszych plaż świata w renomowanym rankingu kanadyjskiej agencji Flightnetwork.

Przeważająca część sopocian uważa, że sopockie plaże są naszym, sopocian dobrem, ważnym tak dla mieszkańców, jak i dla wielu wczasujących Polaków i zagranicznych gości! Nasze plaże, są niejako dobrem narodowym. Dlatego nie należy ich dalej zabudowywać i niszczyć zachowanych stosunkowo dobrze wydm po północnej stronie mola!!!

Zniszczenie plaż i połączonych z nimi wydm, przez nastawione tylko na zysk inwestycje, odcisną stałe i negatywne piętno na naszym Sopocie i bezpowrotnie zniszczą u n i k a l n y… charakter naszego miasta!

Dodatkowo należy pamiętać, że sopockie plaże, będące (w odróżnieniu od większości innych plaż w Polsce), własnością gminy nie mogą być traktowane jako zwykłe działki budowlane, które mogą zostać sprzedane.

Mamy podstawy, aby obawiać się, że wieloletnia dzierżawa, zwłaszcza pod zabudowę stałą, jest furtką, otwierającą (podobnie jak w analogicznych przypadkach w innych krajach UE) możliwość p r y w a t y z a c j i  terenów plażowych.

Nasze Stowarzyszenia i mieszkańcy Sopotu, sopocianie i sopocianki uważają i stoją na stanowisku, że sopockie plaże powinny zachować swój obecny charakter i pozostać własnością G M I N Y, CZYLI NASZĄ, Mieszkańców!

Jakiekolwiek zmiany, dotyczące własności plaż powinny zostać poddane konsultacjom społecznym, z referendum włącznie!! Wszelkim rozstrzygnięciom w tej sprawie powinna towarzyszyć wyjątkowa p r z e j r z y s t o ś ć  i  j a w n o ś ć !!!!!

Małgorzata Tarasiewicz
Włodzimierz Śliwiński
Jerzy Kurek
Krzysztof Iwanow
Paweł Krzyżanowski
Iwona Krzyżanowską
Kornel Krzyżanowski
Barbara Kuhn

Related news items:
Newer news items:
Older news items: