Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arka po sparingach “na plusie” wraca na ligowe boiska
piątek, 26 lutego 2021 15:00
Arka po sparingach “na plusie” wraca na ligowe boiska
Z dodatnim bilansem spotkań sparingowych piłkarze Arki Gdynia
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rezolucja sopockich organizacji pozarządowych

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
poniedziałek, 15 lutego 2021 11:22

alt13 lutego 2021 r. przedstawiciele i przedstawicielki trzech sopockich organizacji zatroskanych o dobro Sopotu, a w szczególności o ochronę sopockich plaż i wydm spotkali się by uchwalić rezolucję.


Działacze organizacji Mieszkańcy dla Sopotu, In Memoriam oraz Sopockie Potoki twierdzą, że wszelkie zmiany dotyczące sopockich plaż powinny zostać poddane konsultacjom społecznym, z referendum włącznie.


R E Z O L U C J A
Sopockich organizacji pozarządowych: Mieszkańcy dla Sopotu, In Memoriam, Sopockie Potoki w sprawie:

Pozostawienia sopockich wydm i plaż w obecnym kształcie, który gwarantuje poszanowanie dla natury i naszego prawa do wypoczynku w niezeszpeconym działalnością człowieka i komercją krajobrazie.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy zdecydowany sprzeciw mieszkańców Sopotu wobec dewastacyjnej działalności, (odbywającej się z przyzwoleniem sopockich władz) polegającej na zabudowie plaż i tym samym naruszaniem ich piękna. Sopockie plaże w ostatnim czasie znalazły się wśród 50 najpiękniejszych plaż świata w renomowanym rankingu kanadyjskiej agencji Flightnetwork.

Przeważająca część sopocian uważa, że sopockie plaże są naszym, sopocian dobrem, ważnym tak dla mieszkańców, jak i dla wielu wczasujących Polaków i zagranicznych gości! Nasze plaże, są niejako dobrem narodowym. Dlatego nie należy ich dalej zabudowywać i niszczyć zachowanych stosunkowo dobrze wydm po północnej stronie mola!!!

Zniszczenie plaż i połączonych z nimi wydm, przez nastawione tylko na zysk inwestycje, odcisną stałe i negatywne piętno na naszym Sopocie i bezpowrotnie zniszczą u n i k a l n y… charakter naszego miasta!

Dodatkowo należy pamiętać, że sopockie plaże, będące (w odróżnieniu od większości innych plaż w Polsce), własnością gminy nie mogą być traktowane jako zwykłe działki budowlane, które mogą zostać sprzedane.

Mamy podstawy, aby obawiać się, że wieloletnia dzierżawa, zwłaszcza pod zabudowę stałą, jest furtką, otwierającą (podobnie jak w analogicznych przypadkach w innych krajach UE) możliwość p r y w a t y z a c j i  terenów plażowych.

Nasze Stowarzyszenia i mieszkańcy Sopotu, sopocianie i sopocianki uważają i stoją na stanowisku, że sopockie plaże powinny zachować swój obecny charakter i pozostać własnością G M I N Y, CZYLI NASZĄ, Mieszkańców!

Jakiekolwiek zmiany, dotyczące własności plaż powinny zostać poddane konsultacjom społecznym, z referendum włącznie!! Wszelkim rozstrzygnięciom w tej sprawie powinna towarzyszyć wyjątkowa p r z e j r z y s t o ś ć  i  j a w n o ś ć !!!!!

Małgorzata Tarasiewicz
Włodzimierz Śliwiński
Jerzy Kurek
Krzysztof Iwanow
Paweł Krzyżanowski
Iwona Krzyżanowską
Kornel Krzyżanowski
Barbara Kuhn

Related news items:
Older news items: