Pierwsza sesja Rady Miasta Gdańska kadencji 2018-2023 » Na pierwszej, uroczystej, sesji Rady Miasta Gdańska kadencji 2018-2023 w sali Wety Ratusza Głównego ... Komu władza w Gdańsku - maski opadną po ślubowaniu... » W poniedziałek w Ratuszu Głównego Miasta pierwsza sesja rady miasta Gdańska w kadencji 2018-2023. W ... Wyspa Portowa samodzielną gminą? » Zaniedbywanie przez miasto Gdańsk Stogów, Przeróbki, Krakowca i Górek Zachodnich to główna przyczyna... Kandydaci na radnych w świetle oświadczeń majątkowych » Lektura oświadczeń majątkowych kandydatów na radnych miasta jest czasami wręcz fascynująca. Wnioski,... Świętowanie 100-lecia Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej » Wciągnięcie biało-czerwonej flagi na maszt, przegląd filmowy kinematografii polskiej z okresu dwudzi... Rekordowa XVI Parada Niepodległości - GALERIA » 30. tysięcy gdańszczan wzięło udział w rekordowej XVI Paradzie Niepodległości, która w niedzielę 11 ... Świętujemy naszą Polskę Niepodległą » Drogi do Niepodległej wiodły przez pola bitew legionowych brygad Józefa Piłsudskiego i innych twórcó... Weekend Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku za... Biało-czerwone flagi od Radia Gdańsk dla Pomorzan » Od środy do piątku reporterzy Radia Gdańsk rozdają biało-czerwone flagi mieszkańcom Pomorza. „Tydzie... Piotr Czauderna: Zmieni się niewiele lub zgoła prawie nic » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Roz...
Reklama
Pierwsza sesja Rady Miasta Gdańska kadencji 2018-2023
poniedziałek, 19 listopada 2018 16:18
Pierwsza sesja Rady Miasta Gdańska kadencji 2018-2023
Na pierwszej, uroczystej, sesji Rady Miasta Gdańska kadencji 2018-202 ...
PGE Skra lepsza od Trefla także z Lidze Mistrzów
wtorek, 20 listopada 2018 22:46
PGE Skra lepsza od Trefla także z Lidze Mistrzów
Siatkarze Trefla po raz trzeci w tym sezonie rywalizowali z PGE Skrą ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Pejzaże w Dworku Sierakowskich
poniedziałek, 12 listopada 2018 12:36
Polskie Pejzaże w Dworku Sierakowskich
Od lat przygotowywana w rocznicę odzyskania niepodległości wystawa, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi
poniedziałek, 29 października 2018 14:16
XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi
W sobotę 26 października br. zakończył się w Rumi jubileuszowy XX ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

39. Jarmark Wdzydzki

Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich zaprasza na największą folklorystyczną imprezę na Kaszubach 39. Jarmark Wdzydzki, który odbędzie się w dniach 14-15 lipca.




PROGRAM ARTYSTYCZNY - SOBOTA I NIEDZIELA

KONCERTY NA ESTRADZIE
- niedziela

Prowadzenie Edmund Lewańczyk
- 12.00-13.00- NIWA MODREGO LNU ze Słupska- ludowa muzyka pomorska

- 13.30-15.00- Kapela Góralska KONIAKÓW z Koniakowa – muzyka i pieśń z gór

- 15.00-15.45- Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca MODRAKI z Parchowa „Hej tu u na Kaszubach...” Część 1

- 15.45-16.15- WSPINANIE SIE NA SŁUP – konkurs dla publiczności

- 16.45-17.00- Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca MODRAKI z Parchowa „Hej tu u na Kaszubach...” Część 2

- 17.00-18.00-Kaszubski Zespół Folklorystyczny REDZANIE z Redy - „My od morza...” Pieśni rybackie, morskie i kaszubskie
   

PROGRAM MUZYCZNY KOŚCIÓŁ nr 50

Niedziela

- 13.00–14.00 - „Od chorału do koncertu” - Koncert organowy i prezentacja instrumentu – Kinga Bronk

- 14.00–14.30 - „Chwalmy Pana” - Kaszubski Zespół Folklorystyczny REDZANIE z Redy


PROGRAM MUZYCZNY DWÓR Z LUZINA nr 26

Niedziela 13.30–17.00

- „Kuranty przeszłości” - koncert na cytrach Grzegorza Tomaszewskiego

- „Ludowe nuty w twórczości kompozytorów XIX w.” - koncert fortepianowy Andrzeja Nowaka


SPICHLERZ Z LUZINA nr 26

- Wróżka DZIEWANNA czyta bajki o rusałkach, stolemach i zaklętych bajkach

Sobota 12.00-13.00, 14.00-15.00, 16.00-17.00

- Opowieści o gryzoniach, pól i łąk - Rafał Łęcki

Niedziela 12.00-13.00, 14.00-15.00, 16.00-17.00



TEREN MUZEUM


Sobota i Niedziela 10.00–18.00

- OTOŚ BAND - kapela dęta z gminy Dziemiany

- Kapela Góralska KONIAKÓW z Koniakowa

- WĘDROWNI SPRZEDAWCY: tabaki, ziół, kwiatów, ogórków z miodem, rabarbarów z cukrem i jarmarkowych różności


PREZENTACJA WYSTAW, TRADYCYJNYCH ZAJĘĆ I RZEMIOSŁ WIEJSKICH

Sobota i Niedziela 10.00–18.00

- Szycie sieci – chałupa z Wdzydz Tucholskich nr 2

- Malowanie na szkle; drzeworyt; kwiaty z papieru; haftowanie – chałupa z Piechowic nr 5

- Mielenie zboża w żarnach; tłuczenie zboża w stępie; kręcenie batów; wyrób zabawek z siana (sobota) -zagroda z Nakli nr 6

- Wicie wieńca dożynkowego i wianków; wyrób koronek, serwetek na drutach i szydełku; wyplatanie koszy - zagroda z Trzebunia nr 7

- „Od szkicu do obrazu”- warsztaty plastyczne przy chałupie ze Skorzewa nr 8

- Naprawa butów z cholewami i trzewików – przy chałupie ze Skorzewa nr 8

- Obróbka bursztynu (niedziela); wyrób świec (sobota): przy kościele ze Swornegaci nr 50

- Lepienie „gwizdawek” z gliny; toczenie garnków; rzeźbienie w drewnie (niedziela) – zagroda ze Skorzewa nr 9

- Kaszubskie muzyczne instrumenty obrzędowe – szkoła z Więckowych nr 49

- Pranie i maglowanie bielizny – zagroda ze Szczodrowa nr 40

- Szycie odzieży; robótki siatkowe; tkanie i przędzenie; drukowanie na tkaninie; filcowanie wełny – chałupa z Pogódek nr 41

- Wyrób „pupek” i „tralek”; kręcenie powrozów; szycie uprzęży (niedziela) – warsztat kołodziejski z Mirachowa nr 22

- Przecieranie kłód na traku napędzanym lokomobilą parową – tartak ze Staniszewa nr 46


DWÓR Z LUZINA nr 26

- „Podkurek” - kulinarne zwyczaje polskiego dworu – jadalnia

- Przystawianie pijawek lekarskich – wystawa „Czystość i porządek w k. XIX i pocz. XX w.”


PRZY SPICHLERZU Z LUZINA nr 26


- „Sklepik na Brzuchu” tj. Zabawna, chodząca reklama z ruchankami z niespodzianką oraz stoiska z kiszonymi ogórkami w formie miniatur teatralnych i quizów; Teatrzyk SPONTAN

- Piłowanie i korowanie drewna, wyrób mioteł, gwizdków, proc i łódeczek z kory – przy chałupie z Zazdrości nr 34

- Wyrób gwoździ, zawiasów i podków, ostrzenie noży, dorabianie kluczy – kuźnia z Linii nr 55


WYSTAWA CZASOWA

- „Muzeum – Wdzydze – Pejzaż Pomorski”. Fotografie Dariusza Zaręby – karczma z Rumi nr 59 (piętro)


GRY I ZABAWY W ZAGRODACH

Sobota i Niedziela 10.00 –18.00

- Zagroda z Nakli nr 6, z Trzebunia nr 7

KONKURS RYSUNKOWY

Niedziela 15.00–16.00

-„Kolorowy Jarmark” - szkoła z Więckowych nr 49
Wystawa pokonkursowa

SZTUKA LUDOWA I RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

Sobota i Niedziela 10.00–18.00

Ceramika; zabawki z drewna; wyroby z siana, słomy i brzozy; lalki w strojach regionalnych; haft; rzeźba w drewnie, glinie, kamieniu; plecionki z korzenia sosny, wikliny, brzozy i sznura; wyroby z rogu bydlęcego; bursztyn; biżuteria; koronki; pisanki; malarstwo, grafika

Na terenie muzeum obowiązuje zakaz palenia

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież