Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso... Minister Arabski wypaczył instrukcję? Prokurator żąda 1,5 roku pozbawi... » Prokuratora wnioskuje o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabs...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
wtorek, 21 maja 2019 18:27
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
Po dramatycznej walce Anwil Włocławek zdołał zachować szansę na ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wizytówka dzielnicy?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 06 listopada 2010 21:10

altKoczują  przy falowcu. Brudni, cuchnący, wiecznie poobijani i pijani. Ku utrapieniu mieszkańców i klientów spędzają „upojne” dni i noce najchętniej na przystanku przy ul. Obrońców Wybrzeża w pobliżu "Żabki". Nie radzi sobie z nimi Straż Miejska ani policja.


W niedzielę o godz.21 strażnicy próbowali ich dobudzić. Poskutkowało o tyle, że kompletnie pijani mężczyźni przenieśli się na parapety pobliskiego sklepu. Około godz. 10 personel wezwał na pomoc policję.
— Najdziwniejsze było to, że policjanci nie mieli rękawiczek i aby potrząsnąć tymi delikwentami, wzięli plastykowe torebki ze sklepu — dziwi się obserwator zajścia. — Dobudzili ich i przegonili. Ale oni wrócą. Są tu prawie codziennie. Zawsze kompletnie pijani. Czy nie ma na nich sposobu?


Nawet policja przyznaje, że nie ma.
— Możemy tylko wylegitymować tych mężczyzn i pouczyć — mówią policjanci z miejscowego komisariatu. — Karanie ich mandatem nie ma sensu, bo nie mają z czego zapłacić i nie mają stałego adresu. W przypadku, gdy pijany zagraża innym lub sobie, zabieramy go na 24 godziny, aby wytrzeźwiał. Jeżeli ma stałe zameldowanie, zawozimy go do domu. Najczęściej kończy się na tym, że dobudzamy go, a on przechodzi w inne miejsce. Chcielibyśmy pomóc, ale oni nie chcą. Bez ich zgody nic nie można zrobić.


Przechodnie, którzy obserwowali całe zajście, mają zupełnie inne zdanie na ten temat. — To skandal i wstyd dla miasta — irytuje się mężczyzna w eleganckiej skórzanej kurtce. — Mieszkam w Stanach i przyjechałem do Gdańska do rodziny. Dziwi mnie nieporadność służb miejskich. U nas coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Takich pijaków policja wywozi poza miasto i muszą stamtąd wracać na piechotę. Jakby tych tak przegonić kilka razy, to może czegoś by się nauczyli.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież