Oczekiwanie na usunięcie zaćmy może być krótsze » Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów, co spowodowało... Żużel na miejskim stadionie » 10 lipca zapadł wyrok w wieloletnim przewodzie sądowym o użytkowanie wieczyste terenu, na którym zna... M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów » Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 miliony euro. Leszek Miller, b. p... 759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ...
Reklama
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
środa, 17 lipca 2019 21:35
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 m ...
Fatalna inauguracja ligowa Arki
piątek, 19 lipca 2019 19:00
Fatalna inauguracja ligowa Arki
Gorzka pigułkę musieli przełknąć na inaugurację PKO Ekstraklasy ...
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
piątek, 19 lipca 2019 21:09
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
Lechia Gdańsk sezon 2019/2020 zaczęła od zdobycia punktu. Biało-zi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wizytówka dzielnicy?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 06 listopada 2010 21:10

altKoczują  przy falowcu. Brudni, cuchnący, wiecznie poobijani i pijani. Ku utrapieniu mieszkańców i klientów spędzają „upojne” dni i noce najchętniej na przystanku przy ul. Obrońców Wybrzeża w pobliżu "Żabki". Nie radzi sobie z nimi Straż Miejska ani policja.


W niedzielę o godz.21 strażnicy próbowali ich dobudzić. Poskutkowało o tyle, że kompletnie pijani mężczyźni przenieśli się na parapety pobliskiego sklepu. Około godz. 10 personel wezwał na pomoc policję.
— Najdziwniejsze było to, że policjanci nie mieli rękawiczek i aby potrząsnąć tymi delikwentami, wzięli plastykowe torebki ze sklepu — dziwi się obserwator zajścia. — Dobudzili ich i przegonili. Ale oni wrócą. Są tu prawie codziennie. Zawsze kompletnie pijani. Czy nie ma na nich sposobu?


Nawet policja przyznaje, że nie ma.
— Możemy tylko wylegitymować tych mężczyzn i pouczyć — mówią policjanci z miejscowego komisariatu. — Karanie ich mandatem nie ma sensu, bo nie mają z czego zapłacić i nie mają stałego adresu. W przypadku, gdy pijany zagraża innym lub sobie, zabieramy go na 24 godziny, aby wytrzeźwiał. Jeżeli ma stałe zameldowanie, zawozimy go do domu. Najczęściej kończy się na tym, że dobudzamy go, a on przechodzi w inne miejsce. Chcielibyśmy pomóc, ale oni nie chcą. Bez ich zgody nic nie można zrobić.


Przechodnie, którzy obserwowali całe zajście, mają zupełnie inne zdanie na ten temat. — To skandal i wstyd dla miasta — irytuje się mężczyzna w eleganckiej skórzanej kurtce. — Mieszkam w Stanach i przyjechałem do Gdańska do rodziny. Dziwi mnie nieporadność służb miejskich. U nas coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Takich pijaków policja wywozi poza miasto i muszą stamtąd wracać na piechotę. Jakby tych tak przegonić kilka razy, to może czegoś by się nauczyli.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież