Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kąpieliska gotowe do sezonu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 30 czerwca 2010 09:07

altAmatorzy pływania i wypoczynku nad wodą mogą odetchnąć z ulgą - wszystkie kąpieliska w Trójmieście zostały dopuszczone do użytkowania.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku będzie w tym sezonie prowadził pięć kąpielisk strzeżonych, o długości 1,4 km linii brzegowej. Brzeźno, Sobieszewo, Orle, Stogi i Jelitkowo będą strzeżone codziennie, od godz. 9.30 do 17.30. Oprócz 58 ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających, w Brzeźnie, Jelitkowie, na Stogach i w Sobieszewie będzie można liczyć na pomoc sanitariuszy. Na każdym kąpielisku czuwała będzie ponadto trzyosobowa grupa szybkiego reagowania, która po otrzymaniu sygnału o zagrożeniu natychmiast wypłynie łodzią motorową na ratunek. A do dyspozycji ratownicy będą mieli cztery łodzie motorowe z wyposażeniem oraz quada. W Brzeźnie szybki skuter wodny z pływającą platformą do ratowania ludzi. Na każdym kąpielisku wydzielony zostanie akwen dla grup kolonijnych i brodziki dla dzieci.
Kąpieliska Brzeźno i Stogi są monitorowane i tak jak pozostałe (oprócz Jelitkowa) wyposażone w "opłukiwacze" ze słodką wodą. W piłkę siatkową można pograć przy gdańskim molu, w Sobieszewie i na Stogach, gdzie przygotowano również boisko do piłki nożnej plażowej. Na wszystkich plażach są ogólnodostępne toalety. Przy molu w Brzeźnie oraz przy głównym wejściu na kąpielisko na Stogi ustawiono pojemniki do selektywnej zbiórki śmieci. Tam też będą wypożyczalnie tzw. rożków, czyli pojemników na drobne odpadki.


Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzić będzie cztery kąpieliska strzeżone, o długości 600 m linii brzegowej - Gdynia Śródmieście, Redłowo, Babie Doły i Orłowo. Nad bezpieczeństwem w godz. 9.30-17.30 będzie czuwało codziennie 24 ratowników. - Na każdym kąpielisku będzie dyżurował też ratownik medyczny - mówi Sylwia Mathea-Chwalczewska, kierownik obiektów morskich. - Dla dzieci na plaży w Śródmieściu przygotowaliśmy plac zabaw. Dorośli mogą wyczarterować jacht lub wziąć udział w kursie nurkowania. Poprawiło się zaplecze sanitarne, dzięki oddanemu kilka dni temu budynkowi na plaży w Śródmieściu. Jest w nim pięć toalet, prysznice i przebieralnia. Na plażach w Orłowie i Babich Dołach ustawiliśmy kabiny toi-toi. W Redłowie są dwie toalety. W Sopocie nad bezpieczeństwem będzie czuwało, w godz. 9.30-17.30, 50 ratowników, na odcinku 1200 m linii brzegowej. Pozostałe 3600 m plaży będzie patrolowane przez 20 wolontariuszy. Ponadto będzie pływała łódź motorowa z lekarzem na pokładzie.


Na sopockich plażach toalety znajdują się tylko w lokalach gastronomicznych. Planowane jest zorganizowanie przedszkola na plaży. - Wszystko zależy od tego, czy uda nam się pozyskać pracowników - zastrzega Kazimierz Zalewski, kierownik plaży.- Byłaby to ogromna wygoda dla rodziców.
Sprzątaniem plaż zajmują się firmy, która usuwają odpadki ręcznie oraz mechanicznie przesiewają piach i usuwają glony.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2010-06-30 09:24
W centrum Gdyni nie dopuszczono kąpieliska i je zamknięto. Ładnie tak kłamać?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież