Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kąpieliska gotowe do sezonu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 30 czerwca 2010 09:07

altAmatorzy pływania i wypoczynku nad wodą mogą odetchnąć z ulgą - wszystkie kąpieliska w Trójmieście zostały dopuszczone do użytkowania.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku będzie w tym sezonie prowadził pięć kąpielisk strzeżonych, o długości 1,4 km linii brzegowej. Brzeźno, Sobieszewo, Orle, Stogi i Jelitkowo będą strzeżone codziennie, od godz. 9.30 do 17.30. Oprócz 58 ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających, w Brzeźnie, Jelitkowie, na Stogach i w Sobieszewie będzie można liczyć na pomoc sanitariuszy. Na każdym kąpielisku czuwała będzie ponadto trzyosobowa grupa szybkiego reagowania, która po otrzymaniu sygnału o zagrożeniu natychmiast wypłynie łodzią motorową na ratunek. A do dyspozycji ratownicy będą mieli cztery łodzie motorowe z wyposażeniem oraz quada. W Brzeźnie szybki skuter wodny z pływającą platformą do ratowania ludzi. Na każdym kąpielisku wydzielony zostanie akwen dla grup kolonijnych i brodziki dla dzieci.
Kąpieliska Brzeźno i Stogi są monitorowane i tak jak pozostałe (oprócz Jelitkowa) wyposażone w "opłukiwacze" ze słodką wodą. W piłkę siatkową można pograć przy gdańskim molu, w Sobieszewie i na Stogach, gdzie przygotowano również boisko do piłki nożnej plażowej. Na wszystkich plażach są ogólnodostępne toalety. Przy molu w Brzeźnie oraz przy głównym wejściu na kąpielisko na Stogi ustawiono pojemniki do selektywnej zbiórki śmieci. Tam też będą wypożyczalnie tzw. rożków, czyli pojemników na drobne odpadki.


Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzić będzie cztery kąpieliska strzeżone, o długości 600 m linii brzegowej - Gdynia Śródmieście, Redłowo, Babie Doły i Orłowo. Nad bezpieczeństwem w godz. 9.30-17.30 będzie czuwało codziennie 24 ratowników. - Na każdym kąpielisku będzie dyżurował też ratownik medyczny - mówi Sylwia Mathea-Chwalczewska, kierownik obiektów morskich. - Dla dzieci na plaży w Śródmieściu przygotowaliśmy plac zabaw. Dorośli mogą wyczarterować jacht lub wziąć udział w kursie nurkowania. Poprawiło się zaplecze sanitarne, dzięki oddanemu kilka dni temu budynkowi na plaży w Śródmieściu. Jest w nim pięć toalet, prysznice i przebieralnia. Na plażach w Orłowie i Babich Dołach ustawiliśmy kabiny toi-toi. W Redłowie są dwie toalety. W Sopocie nad bezpieczeństwem będzie czuwało, w godz. 9.30-17.30, 50 ratowników, na odcinku 1200 m linii brzegowej. Pozostałe 3600 m plaży będzie patrolowane przez 20 wolontariuszy. Ponadto będzie pływała łódź motorowa z lekarzem na pokładzie.


Na sopockich plażach toalety znajdują się tylko w lokalach gastronomicznych. Planowane jest zorganizowanie przedszkola na plaży. - Wszystko zależy od tego, czy uda nam się pozyskać pracowników - zastrzega Kazimierz Zalewski, kierownik plaży.- Byłaby to ogromna wygoda dla rodziców.
Sprzątaniem plaż zajmują się firmy, która usuwają odpadki ręcznie oraz mechanicznie przesiewają piach i usuwają glony.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2010-06-30 09:24
W centrum Gdyni nie dopuszczono kąpieliska i je zamknięto. Ładnie tak kłamać?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież