Radio Gdańsk: 7 osób wezwanych do gdańskiej prokuratury w sprawie fina... » 7 osób ma usłyszeć zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkie... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S....
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kąpieliska gotowe do sezonu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 30 czerwca 2010 09:07

altAmatorzy pływania i wypoczynku nad wodą mogą odetchnąć z ulgą - wszystkie kąpieliska w Trójmieście zostały dopuszczone do użytkowania.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku będzie w tym sezonie prowadził pięć kąpielisk strzeżonych, o długości 1,4 km linii brzegowej. Brzeźno, Sobieszewo, Orle, Stogi i Jelitkowo będą strzeżone codziennie, od godz. 9.30 do 17.30. Oprócz 58 ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających, w Brzeźnie, Jelitkowie, na Stogach i w Sobieszewie będzie można liczyć na pomoc sanitariuszy. Na każdym kąpielisku czuwała będzie ponadto trzyosobowa grupa szybkiego reagowania, która po otrzymaniu sygnału o zagrożeniu natychmiast wypłynie łodzią motorową na ratunek. A do dyspozycji ratownicy będą mieli cztery łodzie motorowe z wyposażeniem oraz quada. W Brzeźnie szybki skuter wodny z pływającą platformą do ratowania ludzi. Na każdym kąpielisku wydzielony zostanie akwen dla grup kolonijnych i brodziki dla dzieci.
Kąpieliska Brzeźno i Stogi są monitorowane i tak jak pozostałe (oprócz Jelitkowa) wyposażone w "opłukiwacze" ze słodką wodą. W piłkę siatkową można pograć przy gdańskim molu, w Sobieszewie i na Stogach, gdzie przygotowano również boisko do piłki nożnej plażowej. Na wszystkich plażach są ogólnodostępne toalety. Przy molu w Brzeźnie oraz przy głównym wejściu na kąpielisko na Stogi ustawiono pojemniki do selektywnej zbiórki śmieci. Tam też będą wypożyczalnie tzw. rożków, czyli pojemników na drobne odpadki.


Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzić będzie cztery kąpieliska strzeżone, o długości 600 m linii brzegowej - Gdynia Śródmieście, Redłowo, Babie Doły i Orłowo. Nad bezpieczeństwem w godz. 9.30-17.30 będzie czuwało codziennie 24 ratowników. - Na każdym kąpielisku będzie dyżurował też ratownik medyczny - mówi Sylwia Mathea-Chwalczewska, kierownik obiektów morskich. - Dla dzieci na plaży w Śródmieściu przygotowaliśmy plac zabaw. Dorośli mogą wyczarterować jacht lub wziąć udział w kursie nurkowania. Poprawiło się zaplecze sanitarne, dzięki oddanemu kilka dni temu budynkowi na plaży w Śródmieściu. Jest w nim pięć toalet, prysznice i przebieralnia. Na plażach w Orłowie i Babich Dołach ustawiliśmy kabiny toi-toi. W Redłowie są dwie toalety. W Sopocie nad bezpieczeństwem będzie czuwało, w godz. 9.30-17.30, 50 ratowników, na odcinku 1200 m linii brzegowej. Pozostałe 3600 m plaży będzie patrolowane przez 20 wolontariuszy. Ponadto będzie pływała łódź motorowa z lekarzem na pokładzie.


Na sopockich plażach toalety znajdują się tylko w lokalach gastronomicznych. Planowane jest zorganizowanie przedszkola na plaży. - Wszystko zależy od tego, czy uda nam się pozyskać pracowników - zastrzega Kazimierz Zalewski, kierownik plaży.- Byłaby to ogromna wygoda dla rodziców.
Sprzątaniem plaż zajmują się firmy, która usuwają odpadki ręcznie oraz mechanicznie przesiewają piach i usuwają glony.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2010-06-30 09:24
W centrum Gdyni nie dopuszczono kąpieliska i je zamknięto. Ładnie tak kłamać?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież