Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p...
Reklama
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przemeblowanie w Lechii

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29

altDobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ostatnich meczy (dwie porażki po 0:3) wywołał rewolucje nie tylko w szatni, ale także w gabinecie prezesa.


Dokonano rachunków zysków i strat. Nietrudno było wyciągnąć wnioski. Przerost formy nad treścią. Statystyki i liczby mówią za siebie. Wzrost nakładów na drużynę po najlepszym sezonie w historii klubu dał odwrotne wyniki. Budżet 3. drużyny ligi został powiększony o wysokie gaże dla pozyskanych w czerwcu i lipcu ub. roku (Gajos, Udovicic, Maloca i Peszko) nie miał żadnego wpływu na polepszenie gry i satysfakcjonującą zdobycz punktową Lechii.


Zważywszy, że niekorzystne podpisanie umów reklamowych i sponsorskich przed startem ligi przez zarząd klubu, które tak naprawdę przez 5 miesięcy nie owocowały przekazywaniem na rzecz klubu środków finansowych spowodowało to wszystko zepsuciem atmosfery w szatni i dekoncentracją. Haniebna porażka 0:3 z beniaminkiem ligi na swoim stadionie dopełniła czary goryczy.


Na pierwszy "ogień" poszli gracze, którzy poziom roszczeń daleko przekroczyli ponad poziomem prezentowanej gry. A ich daleka historia reprezentacyjnej przygody tylko potęgowała poziom oczekiwań, który był nieporównywalny z poziomem prezentowanej formy na boisku.
- Prezesie, budujemy nowy zespół oparty na ludziach z ambicjami i chcącymi osiągnąć  coś w piłce - zapowiedział trener Piotr Stokowiec.


Najbliższe 6 miesięcy mają być czasem przebudowy tak, aby w lipcu osiągnąć pułap dobrej drużyny, grającej odważnie i skutecznie. Gotowej do osiągania konkretnych celów. Przy odpowiedniej mobilizacji może to być czas kolejnych występów biało-zielonych na europejskich stadionach. Lechia musi bowiem wygrać 3 najważniejsze mecze w najbliższych 5 miesiącach. Mecze w cyklu rozgrywek o piłkarski Puchar Polski. Ćwierćfinał z Piastem w Gdańsku, a później półfinał i finał zapewne z którąś z najsilniejszych drużyn w lidze (Legia, Lech). Jest o co grać!


Teraz trener przegląda stan posiadania drużyn juniorskich i liczy na 1-2 zawodników najmłodszego pokolenia, którzy wzmocnią kadrę I drużyny. Trudno liczyć na ludzi, pokroju Erlinga Haalanda, 19-letniego Norwega, który przed tygodniem w swoim debiucie w Bundeslidze od 59 do 79 minuty strzelił 3 gole Augsburgowi i uratował Dortmund przed wyjazdową porażką. Ale w polskiej ekstraklasie nie są aż tak wysokie wymagania, wszak to 32. liga spośród wszystkich europejskich. Juniorzy z Lechii nie zaliczają się jednak do krajowej czołówki, ale nadzieja umiera ostatnia. Może Kacper Sezonienko, strzelający gole w lidze juniorów?


W klubie zapowiadają, że poza Łotyszem Kristersem Tobersem i Brazylijczykiem Conrado jeszcze w zimowym okienku transferowym zostanie kadra zasilona. Im bliżej końca okienka tym wymagania klubów i graczy maleją. A więc oszczędność i ekonomia.
Trener przystąpi zapewne do meczu ze Śląskiem w składzie znanym i ogranym. Jak mówi się w klubie w tym sezonie raczej świata nie zwojujemy. Powalczymy o Puchar Polskie bo tu są największe możliwości. Drużyna powinna być zbudowana i w pełni gotowa w czerwcu przed nowym sezonem.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: