Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przemeblowanie w Lechii

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29

altDobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ostatnich meczy (dwie porażki po 0:3) wywołał rewolucje nie tylko w szatni, ale także w gabinecie prezesa.


Dokonano rachunków zysków i strat. Nietrudno było wyciągnąć wnioski. Przerost formy nad treścią. Statystyki i liczby mówią za siebie. Wzrost nakładów na drużynę po najlepszym sezonie w historii klubu dał odwrotne wyniki. Budżet 3. drużyny ligi został powiększony o wysokie gaże dla pozyskanych w czerwcu i lipcu ub. roku (Gajos, Udovicic, Maloca i Peszko) nie miał żadnego wpływu na polepszenie gry i satysfakcjonującą zdobycz punktową Lechii.


Zważywszy, że niekorzystne podpisanie umów reklamowych i sponsorskich przed startem ligi przez zarząd klubu, które tak naprawdę przez 5 miesięcy nie owocowały przekazywaniem na rzecz klubu środków finansowych spowodowało to wszystko zepsuciem atmosfery w szatni i dekoncentracją. Haniebna porażka 0:3 z beniaminkiem ligi na swoim stadionie dopełniła czary goryczy.


Na pierwszy "ogień" poszli gracze, którzy poziom roszczeń daleko przekroczyli ponad poziomem prezentowanej gry. A ich daleka historia reprezentacyjnej przygody tylko potęgowała poziom oczekiwań, który był nieporównywalny z poziomem prezentowanej formy na boisku.
- Prezesie, budujemy nowy zespół oparty na ludziach z ambicjami i chcącymi osiągnąć  coś w piłce - zapowiedział trener Piotr Stokowiec.


Najbliższe 6 miesięcy mają być czasem przebudowy tak, aby w lipcu osiągnąć pułap dobrej drużyny, grającej odważnie i skutecznie. Gotowej do osiągania konkretnych celów. Przy odpowiedniej mobilizacji może to być czas kolejnych występów biało-zielonych na europejskich stadionach. Lechia musi bowiem wygrać 3 najważniejsze mecze w najbliższych 5 miesiącach. Mecze w cyklu rozgrywek o piłkarski Puchar Polski. Ćwierćfinał z Piastem w Gdańsku, a później półfinał i finał zapewne z którąś z najsilniejszych drużyn w lidze (Legia, Lech). Jest o co grać!


Teraz trener przegląda stan posiadania drużyn juniorskich i liczy na 1-2 zawodników najmłodszego pokolenia, którzy wzmocnią kadrę I drużyny. Trudno liczyć na ludzi, pokroju Erlinga Haalanda, 19-letniego Norwega, który przed tygodniem w swoim debiucie w Bundeslidze od 59 do 79 minuty strzelił 3 gole Augsburgowi i uratował Dortmund przed wyjazdową porażką. Ale w polskiej ekstraklasie nie są aż tak wysokie wymagania, wszak to 32. liga spośród wszystkich europejskich. Juniorzy z Lechii nie zaliczają się jednak do krajowej czołówki, ale nadzieja umiera ostatnia. Może Kacper Sezonienko, strzelający gole w lidze juniorów?


W klubie zapowiadają, że poza Łotyszem Kristersem Tobersem i Brazylijczykiem Conrado jeszcze w zimowym okienku transferowym zostanie kadra zasilona. Im bliżej końca okienka tym wymagania klubów i graczy maleją. A więc oszczędność i ekonomia.
Trener przystąpi zapewne do meczu ze Śląskiem w składzie znanym i ogranym. Jak mówi się w klubie w tym sezonie raczej świata nie zwojujemy. Powalczymy o Puchar Polskie bo tu są największe możliwości. Drużyna powinna być zbudowana i w pełni gotowa w czerwcu przed nowym sezonem.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: