Radio Gdańsk: 7 osób wezwanych do gdańskiej prokuratury w sprawie fina... » 7 osób ma usłyszeć zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkie... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S....
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lechia straciła punkty we Wrocławiu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
piątek, 07 lutego 2020 22:19

altZ dużym niedosytem będą wracać po pierwszym wiosennym meczu w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Lechii. Podopieczni Piotra Stokowca prowadzili we Wrocławiu 2:0, ale ostatecznie tylko zremisowali ze Śląskiem 2:2 (1:0).

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Flavio Paixao (6), 0:2 Flavio Paixao (46), 1:2 Krzysztof Mączyński (71-karny), 2:2 Michał Chrapek (90+3)

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Lubambo Musonda (83 Sebastian Bergier), Israel Puerto, Diego Zivulić, Dino Stiglec - Jakub Łabojko, Krzysztof Mączyński - Robert Pich (72 Damian Gąska), Michał Chrapek, Przemysław Płacheta - Erik Exposito (58 Filip Raicević).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Rafał Kobryń, Michał Nalepa, Mario Maloca, Filip Mladenović - Kristers Tobers - Jaroslav Mihalik (87 Paweł Żuk), Maciej Gajos, Tomasz Makowski, Conrado Buchanelli Holz - Flavio Paixao.

Lechia do pierwszego wiosennego spotkania o punkty w PKO BP Ekstraklasie przystąpiła z problemami kadrowymi. Po zimowych transferach i kontuzjach trener Piotr Stokowiec na ławce rezerwowych miał tylko nastolatków. Problemy kadrowe biało-zielonych stawiały Śląsk jako faworyta meczu. Wrocławianie od początku ruszyli do ataku, ale w 6 minucie pierwsza akcja Lechii przyniosła jej bramkę. Gdańszczanie wyprowadzili kontrę, piłkę przejął Conrado Buchanelli Holz. Brazylijczyk próbował strzelić, ale jego uderzenie zostało zblokowane. Jak się okazało to wyszło na dobre biało-zielonym, bo piłka po odbiciu od nogi wrocławskiego obrońcy przelobowała Lubambo Musondę i trafiła na głowę Flavio Paixao, który umieścił ją w siatce. Gospodarze próbowali wyrównać i przez kilka minut mieli zdecydowaną przewagę. Podopieczni trenera Stokowca umiejętnie się bronili. W najlepszej okazji piłkę sprzed linii bramkowej wybił Mario Maloca.

Początek drugiej połowy to drugi cios gdańszczan. Po szybkiej akcji Filip Mladenović dośrodkował w pole karne. Futbolówka przeleciała przez pole karne, przeleciała nad nogą obrońcy i spadła przed nogę Flavio Paixao, który po raz drugi pokonał wrocławskiego bramkarza. Piłkarze Śląska po utracie drugiej bramki wyglądali na rozbitych i gdańszczanie przez kilka minut dominowali na boisku, ale mimo okazji nie zdołali dobić rywala. Z upływem czasu rosła dominacja wrocławian. W 70 minucie w gdańskim polu karnym padł Michał Chrapek. Arbiter podyktował rzut karny i swoją decyzję podtrzymał po analizie VAR. "Jedenastkę" wykorzystał Krzysztof Mączyński. Gospodarze poczuli "krew" i coraz mocniej napierali. Gdańszczanom długo udawało się bronić. Niestety w doliczonym czasie gry Filip Racević przepchnął gdańskiego obrońcę, do zgranej piłki dopadł Michał Chrapek i zrobiło się 2:2. Gdańszczanie próbowali jeszcze protestować uważając, że Racević faulował, ale po skorzystaniu z analizy VAR sędzia podtrzymał swoją decyzję. Obu drużynom zabrakło już czasu i musiały się zadowolić podziałem punktów.