Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance

piątek, 24 lipca 2020 21:16

altPiłkarzom Lechii nie udało się obronić wywalczonego przed rokiem Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Stokowca po dramatycznym, pełnym zwrotów akcji spotkaniu finałowym przegrali z Cracovią po dogrywce 2:3 (1:0, 2:2).

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Haydary (20), 1:1 Van Amersfoort (65), 1:2 Lipski (85), 2:2 Jablonsky (88), 3:2 Wdowiak (118)

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka - Florian Loshaj, Pelle van Amersfoort - Sergiu Hanca, Ivan Fiolić (113 Milan Dimun), Mateusz Wdowiak - Rafael Lopes (82 Tomas Vestenicky)

Lechia: Zlatan Alomerović - Karol Fila, Mario Maloca, Michał Nalepa, Rafał Pietrzak (53 Conrado) - Maciej Gajos (71 Łukasz Zwoliński), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki - Omran Haydary (83 Patryk Lipski), Flavio Paixao (107 Egzon Kryeziu), Żarko Udovicić

Dla obu ekip zdobycie Pucharu Polski było jedyną szansą na występy w kolejnej edycji europejskich Pucharów. Pierwsze minuty należały do Lechii, ale to Cracovia przeprowadziła pierwszą groźną akcję. Wdowiak wstrzelił piłkę w pole karne, ale nie doszedł do niej żaden z jego kolegów. "Pasy" zaczęły przejmować inicjatywę i dominować. Krakowianie w 20 minucie popełnili jednak fatalny błąd. Krakowianie rozgrywali piłkę przy swoim polu karnym i ją stracili. Przejął ją Paixao i wycofał do Udovicica, który zagrał w pole karne. Tam zupełnie niekryty był Omran Haydary, który uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi Cracovii. Krakowianie próbowali odrobić straty, ale to gdańszczanie mogli schodzić na przerwę z dwiema bramkami przewagi. W końcówce pierwszej połowy Lechia miał dobre okazje, aby podwyższyć prowadzenie.

Po przerwie oglądaliśmy dużo gorszą wersję Lechii. Gdańszczanie jak to już wielokrotnie bywało oddali inicjatywę rywalom i skupili się na grze defensywnej, czekając na okazję do kontry. Po jednej z nich sytuację sama na sam z bramkarzem Cracovii przegrał Conrado. Po chwili krakowianie trafili w słupek. W 65 minucie błąd popełniła gdańska defensywa. Defensywa biało-zielonych zostawiła w polu karnym zbyt dużo swobody Pelle van Amersfoortowi, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska miał czas aby przyjąć piłkę i umieścić ją w gdańskiej siatce. "Pasy" podbudowane wyrównaniem chciały pójść za ciosem. W 74 minucie piłkarze i kibice Cracovii wznieśli ręce w geście radości. Cornel Raca zamykał akcję z prawej strony. Jego strzał odbił Alomerović, ale tak niefortunnie, że piłka odbiła się od gracza "Pasów" i wtoczyła się do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo VAR wykazał, że piłka po odbiciu przez Alomerović odbiła się od ręki gracza Cracovii. W 79. minucie mogło się wydawać, że sytuacja Lechii staje się trudniejsza. Za ostry faul czerwoną kartę zobaczył Mario Maloca. Po faulu gdańszczanie na boisku doszło do przepychanek. Gdy wznowiono mecz to grająca w osłabieniu Lechia niespodziewanie zadała cios. Conrado z lewej strony wrzucił piłkę przed bramkę gdzie znalazł się Patryk Lipski i zaskoczył bramkarza główką. Biało-zieloni długo fetowali bramkę, ale nie długo cieszyli się z prowadzenia. Już 2 minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego również strzałem głową wyrównał David Jablonsky. Cracovia mogła rozstrzygnąć losy meczu jeszcze w doliczonym czasie gry, ale strzał Tomasa Vestenickego trafił w słupek.

W dogrywce zdecydowanie dominowali gracze z Krakowa. Lechia grając w osłabieniu starała się dotrwać do serii rzutów karnych. Niestety nie udało się. W 118 minucie "Pasy" przeprowadziły składną akcję. Kamil Pestka wstrzelił piłkę w pole karne Lechii, obrońców biało-zielonych uprzedził Mateusz Wdowiak pakując piłkę do gdańskiej bramki. Podopieczni Piotra Stokowca rzucili się do ataków, ale nie przyniosły one powodzenia. Lechii nie udało się obronić Pucharu Polski, a Cracovia zdobyła go po raz pierwszy.