Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Kradli oryginalne koła ze znanych marek aut

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 17 września 2011 08:39

altDzięki pracy kryminalnych z Gdyni rozbita została szajka złodziei samochodowych kół. Trzech młodych mężczyzn z Gdyni od czerwca do sierpnia br. działało na terenie Oksywia i Karwin. Ich łupem padały oryginalne koła ze znanych marek aut. Część z nich została przez funkcjonariuszy odzyskana. 18-latek, 20-latek oraz 22-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży mienia. Teraz grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło pod koniec czerwca br. Wówczas z dwóch pojazdów zaparkowanych wewnątrz budynku przy ul. Jantarowej skradziono dwa komplety kół z nissana i seata. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na łączną kwotę 10,5 tys. zł. Do kolejnych podobnych kradzieży doszło w lipcu i sierpniu br. Sprawcy z hal garażowych znajdujących się przy ul. Jantarowej, Benisławskiego oraz z terenu autohandlu przy ul. Nowowiczlińskiej ukradli koła i zaślepki do kół. Tym razem z mitsubishi, alfa romeo, mercedesa i bmw, a wartość utraconego mienia szacowała się w granicach 12 tys. zł.

Kryminalni z Gdyni wiedzieli, że tych przestępstw dokonała jedna i ta sama kilkuosobowa grupa. Świadczyć o tym mogły m.in. okoliczności zdarzenia, charakter miejsca oraz metoda ich działania. Podejrzenia policjantów padły na trzech mieszkańców Gdyni. Brakowało tylko na to dowodów.

W ubiegły wtorek gdyńscy policjanci udali się pod adres, gdzie miał przebywać jeden z podejrzewanych mężczyzn. Niestety nie zastali go w domu, ale wiedzieli gdzie się udał. Został zatrzymany w Gdańsku a kolejni  sprawcy wpadli w Gdyni w swoich mieszkaniach.

Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, gdzie znajduje się część skradzionych kół. Okazało się, że 1 komplet został sprzedany właścicielowi firmy wulkanizacyjnej, a drugi komplet koledze właściciela. Koła z mercedesa i bmw zostały zabezpieczone i niedługo trafią do właścicieli.

W czwartek sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty dokonania przestępstw.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież