Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia: Działania "Stop narkotykom" przynoszą efekty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 września 2011 08:39

altGdyńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania celem zwalczania przestępczości narkotykowej. W ręce stróżów prawa wpadają osoby, które posiadają przy sobie narkotyki bądź pod ich wpływem prowadzą pojazd, ale również i takie, które zajmują się ich rozprowadzaniem.


Tylko w ciągu ostatnich dni zatrzymano 6 osób podejrzanych o te czyny. Wśród nich była 21-letnia mieszkanka Gdyni, która oprócz posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszała również zarzut ich udzielania. Teraz grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

"Stop narkotykom" - pod takim kryptonimem gdyńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Podczas takich akcji funkcjonariusze zatrzymują nie tylko osoby prowadzące pojazdy pod wpływem środków odurzających czy też posiadające przy sobie narkotyki ale i również osoby trudniące się ich rozprowadzaniem. I tak np. od poniedziałku w ręce stróżów prawa wpadło 6 takich osób. Wśród nich były dwie kobiety zatrzymane przez policjantów z Witomina.

Pierwsza z nich wpadła podczas kontroli drogowej. U 37-letniej mieszkanki Gdańska w pojeździe (w schowku) oraz w jej torebce policjanci znaleźli amfetaminę i mefedron. Zatrzymana tłumaczyła się, że narkotyki służą jej do celów leczniczych. Za posiadanie nielegalnego towaru grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Drugą z kobiet zatrzymali również policjanci z Witomina. Funkcjonariusze udali się na przeszukanie mieszkania osoby wcześniej zatrzymanej za posiadanie narkotyków. Kończąc swoje czynności zauważyli na klatce schodowej kobietę, która swoim zachowaniem wzbudziła u nich podejrzenia, że ma coś do ukrycia. I rzeczywiście miała. W saszetce zawieszonej na pasie policjanci znaleźli około 70 gramów marihuany. Oprócz tego miała też wagę elektroniczną i inne przedmioty, które wskazywały, że zajmuje się sprzedażą nielegalnego towaru.

W czwartek 21-letnia mieszkania Gdyni decyzją prokuratora otrzymała policyjny dozór. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za ich udzielanie dla korzyści majątkowej grozi jaj kara nawet do 10  lat pozbawienia wolności.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież