Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Puszcza wzięła odwet za porażkę z Arką w pucharze
niedziela, 07 marca 2021 21:15
Puszcza wzięła odwet za porażkę z Arką w pucharze
Piłkarze Puszczy Niepołomice zrewanżowali się rywalom z Arki
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Działania "Stop narkotykom" przynoszą efekty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 września 2011 08:39

altGdyńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania celem zwalczania przestępczości narkotykowej. W ręce stróżów prawa wpadają osoby, które posiadają przy sobie narkotyki bądź pod ich wpływem prowadzą pojazd, ale również i takie, które zajmują się ich rozprowadzaniem.


Tylko w ciągu ostatnich dni zatrzymano 6 osób podejrzanych o te czyny. Wśród nich była 21-letnia mieszkanka Gdyni, która oprócz posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszała również zarzut ich udzielania. Teraz grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

"Stop narkotykom" - pod takim kryptonimem gdyńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Podczas takich akcji funkcjonariusze zatrzymują nie tylko osoby prowadzące pojazdy pod wpływem środków odurzających czy też posiadające przy sobie narkotyki ale i również osoby trudniące się ich rozprowadzaniem. I tak np. od poniedziałku w ręce stróżów prawa wpadło 6 takich osób. Wśród nich były dwie kobiety zatrzymane przez policjantów z Witomina.

Pierwsza z nich wpadła podczas kontroli drogowej. U 37-letniej mieszkanki Gdańska w pojeździe (w schowku) oraz w jej torebce policjanci znaleźli amfetaminę i mefedron. Zatrzymana tłumaczyła się, że narkotyki służą jej do celów leczniczych. Za posiadanie nielegalnego towaru grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Drugą z kobiet zatrzymali również policjanci z Witomina. Funkcjonariusze udali się na przeszukanie mieszkania osoby wcześniej zatrzymanej za posiadanie narkotyków. Kończąc swoje czynności zauważyli na klatce schodowej kobietę, która swoim zachowaniem wzbudziła u nich podejrzenia, że ma coś do ukrycia. I rzeczywiście miała. W saszetce zawieszonej na pasie policjanci znaleźli około 70 gramów marihuany. Oprócz tego miała też wagę elektroniczną i inne przedmioty, które wskazywały, że zajmuje się sprzedażą nielegalnego towaru.

W czwartek 21-letnia mieszkania Gdyni decyzją prokuratora otrzymała policyjny dozór. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za ich udzielanie dla korzyści majątkowej grozi jaj kara nawet do 10  lat pozbawienia wolności.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież