Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Działania "Stop narkotykom" przynoszą efekty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 września 2011 08:39

altGdyńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania celem zwalczania przestępczości narkotykowej. W ręce stróżów prawa wpadają osoby, które posiadają przy sobie narkotyki bądź pod ich wpływem prowadzą pojazd, ale również i takie, które zajmują się ich rozprowadzaniem.


Tylko w ciągu ostatnich dni zatrzymano 6 osób podejrzanych o te czyny. Wśród nich była 21-letnia mieszkanka Gdyni, która oprócz posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszała również zarzut ich udzielania. Teraz grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

"Stop narkotykom" - pod takim kryptonimem gdyńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Podczas takich akcji funkcjonariusze zatrzymują nie tylko osoby prowadzące pojazdy pod wpływem środków odurzających czy też posiadające przy sobie narkotyki ale i również osoby trudniące się ich rozprowadzaniem. I tak np. od poniedziałku w ręce stróżów prawa wpadło 6 takich osób. Wśród nich były dwie kobiety zatrzymane przez policjantów z Witomina.

Pierwsza z nich wpadła podczas kontroli drogowej. U 37-letniej mieszkanki Gdańska w pojeździe (w schowku) oraz w jej torebce policjanci znaleźli amfetaminę i mefedron. Zatrzymana tłumaczyła się, że narkotyki służą jej do celów leczniczych. Za posiadanie nielegalnego towaru grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Drugą z kobiet zatrzymali również policjanci z Witomina. Funkcjonariusze udali się na przeszukanie mieszkania osoby wcześniej zatrzymanej za posiadanie narkotyków. Kończąc swoje czynności zauważyli na klatce schodowej kobietę, która swoim zachowaniem wzbudziła u nich podejrzenia, że ma coś do ukrycia. I rzeczywiście miała. W saszetce zawieszonej na pasie policjanci znaleźli około 70 gramów marihuany. Oprócz tego miała też wagę elektroniczną i inne przedmioty, które wskazywały, że zajmuje się sprzedażą nielegalnego towaru.

W czwartek 21-letnia mieszkania Gdyni decyzją prokuratora otrzymała policyjny dozór. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za ich udzielanie dla korzyści majątkowej grozi jaj kara nawet do 10  lat pozbawienia wolności.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież