Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdyńska policja apeluje: Nie wpuszczajmy obcych do domu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 10 sierpnia 2011 13:57

altGdyńscy policjanci apelują szczególnie do osób starszych aby nie wpuszczały obcych osób do swoich domów. 

 

We wtorek 86-letnia seniorka ze Śródmieścia zawierzyła mężczyźnie, który pod pozorem kontroli instalacji elektrycznej dostał się do jej mieszkania. Oszust wyłudził od niej 150zł. na zakupem potrzebnych urządzeń. Dodatkowo ukradł z szuflady pieniądze w kwocie 1800zł.


Do gdyńskich komisariatów praktycznie codziennie zgłaszają się osoby, które informują, iż padły ofiarą oszusta bądź złodzieja. Tak było też i wczoraj, kiedy do Komisariatu Policji Gdynia Śródmieście zgłosiła się 86-letnia kobieta z ul. Abrahama. Seniorka opowiedziała policjantowi, że wpuściła do mieszkania mężczyznę, który oświadczył, że musi sprawdzić instalację elektryczną.  Stwierdzając jakieś braki, wyłudził od kobiety 150zł. argumentując tym, iż aby naprawić instalację musi zakupić niezbędne urządzenia. Kobieta zawierzyła oszustowi, który wykorzystując jej chwilową nieobecność, w sposób perfidny ukradł jeszcze z szuflady 1800zł.

Gdyńscy policjanci apelują do wszystkich, szczególnie do osób starszych, aby nie wpuszczały obcych osób do domu. Zażądajmy aby osoba okazała identyfikator czy inne dokumenty oraz sprawdźmy czy jest osobą wiarygodną. Czy ktoś jest pracownikiem danej firmy można to potwierdzić telefonicznie u jego pracodawcy. W tym celu spiszmy sobie np. z otrzymywanych rachunków, numery telefonów do tych instytucji. Telefonując możemy spytać czy faktycznie ich pracownik powinien być w tym rejonie.

Gdy jednak staniemy się ofiarą takiego oszusta czy złodzieja, zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów charakteryzujących tę osobę (wiek, kolor włosów, ubiór, cechy szczególne: np. tatuaże, blizny, sposób wypowiedzi). Natychmiast też musimy powiadomić policję, której dzięki właśnie takim informacjom, będzie łatwiej ustalić i zatrzymać sprawcę.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież