Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Okiem Borowczaka: Polowanie na Wałęsę

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 marca 2012 09:14

altNiedawno IPN wywęszył, że w sejmowym archiwum znajdują się dokumenty, które mają potwierdzić ze Lech Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Sam prezes IPN, Łukasz Kamiński zażądał od kancelarii sejmu udostępnienia tajnych dokumentów zgromadzonych przez komisję Jerzego Ciemniewskiego, dotyczących teczki TW „Bolek”.

Jakże musiał być zawiedziony prezes Łukasz Kamiński, gdy okazało się, że w sejmowym archiwum nic takiego nie ma. Zresztą, jak powiedział Lech Wałęsa -  jeśli jakieś papiery na niego są w kancelarii sejmu, to jedynie papiery toaletowe.


Ostatnio otrzymałem propozycję od Jana Pospieszalskiego, aby wystąpić w jego programie. Do programu zaproszony był również Sławomir Cenckiewicz, który sam mówi o sobie „historyk”. Z oczywistych przyczyn nie mogłem zgodzić się na występ w programie Pospieszalskiego, bo od dawna uważam, że to program nienawiści i kłamstwa. Pan Cenckiewicz pisząc książkę „Wałęsa a SB” oparł ją na fałszywych dokumentach, podrobionych przez Służbę Bezpieczeństwa, w której pracował Adam Hodysz i Bolinie, który pracował w Urzędzie Ochrony Państwa. To właśnie ci dwaj panowie, jeden z SB, drugi z UOP, oskarżyli innego pracownika UOP-u o niszczenie dokumentów dotyczących Lecha Wałęsy. Po latach procesu, pomówiony pracownik UOP wygrał proces przed sądem (a orzekającymi było trzech sędziów zawodowych) i został przywrócony do pracy w ABW.


Dodam tylko, że na stanowisko szefa UOP-u Adam Hodysz został powołany za kadencji prezydenta Kwaśniewskiego i rządów SLD. Zadaję sobie pytanie, dlaczego Adam Hodysz, uważany przez komunistów za zdrajcę, zostaje po przegranych przez Lecha Wałęsę wyborach prezydenckich, mianowany szefem UOP w Gdańsku? Czyżby dostał zadanie szukania kwitów na Wałęsę? Jaka musi być nienawiść wśród obecnych i byłych pracowników IPN do Lecha Wałęsy - narodowego bohatera, człowieka który tak pokierował działaniami opozycji, że odzyskaliśmy wolność i niepodległość?


Myślę, że ci mali i zakompleksieni ludzie, gdyby nie zajmowali się Lechem Wałęsą, byliby anonimowi i nikt by o nich nie usłyszał. Jestem pewien, że na złość tym wszystkim miernotom, będzie przybywać szkół i innych obiektów, którym będzie nadawane imię Lecha Wałęsy.
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież