W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio Gdańsk najbardziej opiniotwórcze na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 lutego 2011 15:33

altRzeczpospolita to najbardziej opiniotwórcze medium w kraju. Na Pomorzu pierwszą pozycję zajęło Radio Gdańsk.


13703 razy, tak często cytowany był lider rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce 2010 roku. Ranking opublikował Instytut Monitorowania Mediów.

Jak piszą autorzy projektu „bezapelacyjnym zwycięzcą” jest Rzeczpospolita (trzeci rok z rzędu, niemal 14 tys cytatów), drugie miejsce zajęła Gazeta Wyborcza (ok. 8,5 tys), trzecie Dziennik Gazeta Prawna. Najbardziej opiniotwórczą telewizją jest TVN24, rozgłośnią radiową RMF FM, portalem internetowym onet.pl. Ranking opiera się na częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych, a wykonany został w oparciu o próbę niemal 77 tysięcy przekazów medialnych. Instytut monitoruje ponad 900 tytułów prasowych, 37 stacji telewizyjnych, 63 stacje radiowe oraz polskie zasoby Internetu. 

Wśród dziesięciu najczęściej cytowanych mediów regionalnych znalazły się dwa pomorskie. Na dziesiątym miejscu uplasował się Dziennik Bałtycki, a ósme miejsce zajęło Radio Gdańsk (które trafiło do „dziesiątki” jako jedyna stacja radiowa).


alt


- Ósme miejsce wśród wszystkich mediów reginalnych i pierwsze na Pomorzu to duży sukces - ocenił Jacek Naliwajek, członek zarządu i Dyrektor Programowy Radia Gdańsk. - Najbardziej zapracowali na niego dziennikarze działu informacyjnego, którzy ciężko pracują na przygotowaniem serwisu informacyjnego. To oni mają największą satysfakcję z tego rankingu. Ich praca została dostrzeżona i doceniona.

- To świetny wynik - przyznała Agnieszka Michajłow, szefowa działu informacji Radia Gdańsk. - Bardzo się cieszymy. W głównej mierze to zasługa dziennikarzy z działu informacji i działu publicystki


Ogółem cytaty z mediów regionalnych stanowią jednak niewiele, bo jedynie 5 procent ogółu cytowanych źródeł. Autorzy raportu nie chcą jednak mówić o kryzysie mediów regionalnych.
- Tak naprawdę na media lokalne uwagę zwróciliśmy dopiero niedawno - tłumaczy Marta Cieślak z Instytutu Monitorowania Mediów. – Dlatego trudno mówić o jakiejś tendencji, czy spadku poziomu opiniotwórczości tych mediów.


- W 2010 roku kluczem do sukcesu wysokiej liczby powołań były wywiady i kontrowersyjne wypowiedzi, a na przestrzeni dwunastu miesięcy nie zabrakło niespodzianek w rankingach - twierdzą autorzy rankingu.

(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież