Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Konkretnie i systemowo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 19 listopada 2010 18:23

alt- Kampania to nie plakaty, ale konkretne rozwiązania - mówi Donat Paliszewski, kandydat PSL do sejmiku wojewódzkiego.

- W całej kampanii nie było żadnej poważnej dyskusji. Nikt nie zająknął się, jakie są zadania sejmiku wojewódzkiego - tłumaczył na konferencji prasowej Donat Paliszewski, adwokat kandydat PSL na radnego Sejmiku Wojewódzkiego Pomorza. - Kampania ograniczyła się do PR i reklam na słupach.


alt


Paliszewski mówił o problemach sejmiku wojewódzkiego: tworzeniu spółek samorządowych, które nie rozwiązują problemów, ale zlecają to kolejnym spółkom – córkom, niewdrażaniu innowacji, marnotrawieniu pieniędzy, które zamiast służyć mieszkańcom wydawane są na utrzymanie samej instytucji. Krytykował też gigantyczne inwestycje miejskie w Gdańsku.
- Zbudowaliśmy piękną halę, której nie wypełniają ani wydarzenia sportowe, ani kulturalne. Normalny rozwój miasta wypycha stadion na obrzeża, tam się jeździmy bawić, tymczasem my budujemy stadion w centrum, w pasie nadmorskim, a ciężarówki i ciężki sprzęt, wykorzystywane do budowy, rozjeżdżają nasze drogi - tłumaczył. 


alt


Paliszewski podsumował mijającą kadencję:
- 110 interpelacji przez 4 lata na 34 radnych, przy czym właściwie o aktywności możemy mówić tylko w przypadku 7 z nich.
Problemy Gdańska i Pomorza to, według kandydata zadłużenie i „budżet stagnacji”. Rozwiązania: Duże, dające pracę inwestycje, poprawa infrastruktury przy pomocy niewymagających dużych nakładów, a skutecznych rozwiązań (np. dwupasmowe rondo turbinowe na ul. Słowackiego), kolej metropolitalna jest konieczna, progi na Wiśle i małe elektrownie wodne, jako rozwiązanie zagrożenia powodziowego na Żuławach.
Swoje poparcie dla kandydatury Paliszewskiego zadeklarował wielokrotny medalista mistrzostw świata w szermierce i dwukrotny medalista olimpijski, Ryszard Sobczak.
- Paliszewski myśli konkretnie i systemowo, a liczy się dla niego młody człowiek - wyjaśnił Sobczak.

(wie)

Fot. Patryk Zdrojewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież